Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Собестоимость товара.

Відправлено користувачем vikyla 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Собестоимость товара.
Помогите пожалуйста разобраться. Мы привозим товар от поставщиков своим транспортом.
1)Бензин, котрый используется, я так понимаю на вытраты не можно, а только в собестоимость товара.Правильно?А какие будут проводки?
2) А при покупке бензина в налоговом учете относим на вытраты?
3)И как правильно сформировать цену товара с учетом бензина, который использовался на его доставку?
Например цена в накладной
Мышка 1 шт 20,00 грн.
Монитор 2 шт 1800,00 грн.
Компъютор 1 шт 5000,00 грн
Компъютор 2 шт 4500,00 грн.
Нужно разбить сумму вытрат на бензин пропорционально ценам на товар. Правильно?
Помогите пожалуйста.Спасибо всем за ответ.
А чому ви витрати на збут хочете віднести на собіватрість товару???
А разве, когда мы сами привозим товар от ПОСТАВЩИКОВ -это витраты на сбыт?
А П(с)БО 9 Запасы
пункт 9 Написано , что в стоимость включаются транспортно-заготовительные витраты, другие витраты , связанные приобритением
Раньше я бензин списывала на вытраты. А потом прочитала П(С)БО и подумала , что может я не правильно делаю,
Помогите пожалуйста, кто привозит товар от поставщиков своим транспортом, куда списываете бензин.


Я так понимаю что вы каким то образом выделяете расходы на бензин, использованный для транспортировки товаров.
А потом вы распределяете на количество товара, которое перевозилось в этом автомобиле в тот конкретный момент.
А если товар был разным, как по номенклатуре так и по обьемам. Вы что расчитываете драйвера с помощью которых вычысляете расходы на бензин на единицу продукции?
Вибачте не уважно прочитав. sad smiley
Якщо запаси доставляються власним транспортом, такі транспортні витрати включаються до первісної вартості запасів.

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ МЕТОДОЛОГІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

ЛИСТ

від 14.03.2005 р. N 31-04200-30-10/3778

Щодо витрат підприємства, пов'язаних з транспортуванням запасів

Управління методології бухгалтерського обліку на запит щодо витрат підприємства, пов'язаних з транспортуванням запасів повідомляє.

Належність витрат до предмету перевезень і об'єктів витрат визначається за первинними документами.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси" та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджених відповідно наказами Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 року N 246 і від 30 листопада 1999 року N 291, роботи, пов'язані з транспортуванням запасів, включаються до транспортно-заготівельних витрат за виробничою собівартістю послуг допоміжних (підсобних) виробництв (господарств) підприємства з перевезення таких запасів.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року N 318, витрати на службові відрядження і утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу, пов'язані з обслуговуванням і загальним управлінням підприємством, включаються до адміністративних витрат.

 

Начальник Управління 
В. М. Пархоменко 

 
Я еще ни как не распределяла вытраты по бензину на цену товара. На каждую поездку выписывается путевой лист по которому списывается бензин. На товар который перевозится выписывается накладная.Поэтому я знаю, сколько конкретно бензину потрачено на перевозку конкретного товару.Просто я раньше списывала бензин на витрати. По П9С)БО 9 в стоимость входят транспортно-заготовительные витраты, другие витраты , связанные приобритением .
Мне нужен совет. Правильно ли я делала , что списывала на витраты, а не на собестоимость? А если нужно на собестоимость. то как правильно распредилить сумму витрат на бензин на цену товара?
Поделитесь опытом кто-как делает
Спасибо Oleksandr
Не правильно

1.4. З метою організації бухгалтерського обліку запасів розпорядчим документом, затвердженим (схваленим) власником (уповноваженим органом), визначаються:
порядок обліку (ідентифіковано чи загалом) транспортно-заготівельних витрат, застосування окремого субрахунку обліку транспортно-заготівельних витрат;

5.5. Включення транспортно-заготівельних витрат до первісної вартості конкретних найменувань, груп, видів запасів при їх оприбуткуванні доцільно здійснювати у разі, якщо можна достовірно визначити суми таких витрат, які безпосередньо відносяться до придбаних запасів.

Якщо транспортно-заготівельні витрати пов'язані із доставкою кількох найменувань, груп, видів запасів, то їх сума може узагальнюватися за окремими групами запасів на окремому субрахунку (наприклад, 200 "Транспортно-заготівельні витрати на запаси") або на окремому додатковому субрахунку (наприклад, 2011 "Транспортно-заготівельні витрати на сировину та матеріали").

5.6. Сума транспортно-заготівельних витрат, що узагальнюється на окремому субрахунку обліку запасів, щомісячно розподіляється між сумою залишку запасів станом на кінець звітного місяця і сумою запасів, що вибули (використані у виробництві, реалізовані, безоплатно передані тощо) у звітному місяці. Сума транспортно-заготівельних витрат, яка відноситься до запасів, що вибули, визначається як добуток середнього відсотка транспортно-заготівельних витрат і вартості запасів, що вибули. Середній відсоток транспортно-заготівельних витрат визначається діленням суми транспортно-заготівельних витрат на початок звітного місяця і транспортно-заготівельних витрат за звітний місяць на суму вартості запасів на початок місяця і запасів, що надійшли за звітний місяць. Розподілена частка транспортно-заготівельних витрат, яка відноситься до вартості запасів, що вибули, відображається на тих рахунках бухгалтерського обліку, у кореспонденції з якими відображено вибуття відповідних запасів.

Залишок транспортно-заготівельних витрат, облік яких ведеться на окремих субрахунках, включається до відповідної статті запасів Балансу підприємства (форма N 1, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87, або форма N 1-м, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 N 39).
Це з
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 10 січня 2007 року N 2
Про затвердження Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів
Перечитайте буде досить корисним
Обязательно прочитаю
vikyla , можете поделиться порядком расчета ТЗР на цифрах.?а в 1С есть такой расчет или нет?
если у вас 1С, то это можно сделать документом "расходы на приобретение", который вводится на основании приходной накладной. Проводки будут Дт201-Кт203 в разрезе номенклатуры запасов из прих.накладной пропорционально их стоимости. Например - мышка-1шт-20грн из всего по накладной 11320 будет дооценена на сумму =стоимость затраченого на эту транспортировку бензина х 20/11320.
Чесно я бы на вашем относил в текущие расходы периода, потому что врятли вам удастся достоверно определить ту часть расходов на бензин которая будет формировать себестоимость.
Это уже управленческая отчетность, внедрение разделенного учета затрат, кучу времени и ресурсов.
И самое главное какая цена вопроса?
Стоит ли это все таких телодвижений.
Тут на перший план стає критерій суттєвості
Якщо дана інформація є суттєвою, то відображення її в поточних витрат якраз призведе до того, що звітність не буде вважатися достовірною
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029800000000001