Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Покупка помещения под офис у СПДшника

Відправлено користувачем Arigo 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Мы, юр.лицо на общей системе, хотим купить у СПД на едином налоге помещение под офис, при этом оплату будем делать в течении года.
Подскажите НДФЛ нужно будет платить по акту приема передачи или же ежемесячно от суммы оплаты?
Заранее благодарна.
Думаю, при оформлении договора нотариусу уже нужно предъявить квитанцию об уплате ндфл
Лист ДПА України від 19.2.2007 № 3200/7/17-0117
Щодо виконання нотаріусами обов’язків податкового агента

Враховуючи зміни у податковому законодавстві та у зв’язку з набранням з 1 січня 2007 року чинності Законом України від 19.01.2006 р. №3378-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» щодо оподаткування спадщини Державна податкова адміністрація України вважає за необхідне надати роз’яснення деяких питань щодо виконання нотаріусами обов’язків податкового агента.

Щодо сплати податку до бюджету

Згідно з пунктом 11.3 статті 11 та пункту 12.5 статті 12 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі — Закон), нотаріус є податковим агентом при здійсненні фізичними особами операцій, пов’язаних з купівлею-продажем і міною об’єктів нерухомого, рухомого майна (у разі нотаріального посвідчення угоди), а також у разі нарахування та виплати доходів своїм найманим працівникам.

Сума податку з доходу від продажу як нерухомого, так і рухомого майна самостійно сплачується платником податку — продавцем до нотаріального посвідчення угоди купівлі-продажу через установи банків у сумі, визначеній ним самостійно, згідно з вимогами чинного законодавства.

Оскільки відповідальність за сплату податку несе платник податку і функції стосовно нарахування, утримання та перерахування податку до бюджету фактично виконуються громадянами, котрі отримують доходи від операцій з майном, нотаріуси виконують функції податкових агентів у частині контролю повноти сплати податку до бюджету перед посвідченням договорів та забезпечують надання відповідної інформації податковому органу.

Копії платіжних документів про перерахування податку додаються до примірників посвідчених договорів. Оригінал квитанції «погашається» нотаріусом шляхом проставлення на ній відбитку своєї печатки та підпису.

У реєстрі для реєстрації нотаріальних дій вказується сума перерахованого податку, дата та номер платіжного документа.

Податок з доходів фізичних осіб сплачується до місцевого бюджету за місцем розташування державної нотаріальної контори (робочого місця приватного нотаріуса).

У зв’язку з тим, що нотаріус як податковий агент є відповідальним за перевірку сплати відповідної суми податку до бюджету та надання у встановленому порядку інформації до податкового органу, державна податкова інспекція за місцем знаходження державної нотаріальної контори чи місця розташування робочого місця приватного нотаріуса зобов’язана повідомити нотаріусів про відкриття рахунка для сплати податку та його реквізити.

Щодо оціночної вартості нерухомого майна, яке продається (обмінюється)

Згідно з підпунктом 11.2.3 пункту 11.2 статті 11 Закону, дохід платника податку від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижчої від оціночної вартості такого нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства.

До визначення органу, уповноваженого здійснювати таку оцінку, при нарахуванні податку слід виходити з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижчої від вартості такого майна, яка міститься у довідках, що видаються бюро технічної інвентаризації. Оцінка ґрунтується на засадах націо­нальних стандартів оцінки майна та відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна.

Грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах (стаття 23 Закону України від 03.07.92 р. «Про плату за землю» (із змінами і доповненнями).

Щодо оціночної вартості рухомого майна, яке відчужується

Оподаткування операцій з продажу або міни об’єкта рухомого майна здійснюється виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижчої від оціночної вартості об’єкта рухомого майна, визначеної в порядку, передбаченому Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Щодо надання податковими агентами податкової звітності

Нотаріуси, які відповідно до Закону мають статус податкового агента, зобов’язані надавати у строки, встановлені Законом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум нарахованого (сплаченого) податку податковому органу за місцем розташування державної нотаріальної контори, робочого місця приватного нотаріуса. Форма звітності, а також порядок її заповнення врегульовані Наказом Державної податкової адміністрації України від 29.09.2003 р. №451 «Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.10.2003 р. за №960/8281.

Заступник голови С. ЛЕКАРЬ
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00024200000000008