Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

учет в туристической деятельности

Відправлено користувачем tanya21 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Уважаемые коллеги! Подскажите. Турфирма покупает и продает билеты на рейсы не в Украине. Операция покупки авиабилетов без НДС. При перепродаже этих авибилетов НДС начисляется на комиссионные, и ВД тоже с комисионных?
Да, понимаете верно.

У Вас должен быть агентский договор с авиакомпанией

Приведу Вам выдержку из статьи:
//Відразу зауважимо: при продажу квитків на міжнародні авіарейси на підставі агентських угод об’єктом обкладення ПДВ за ставкою 20 % є тільки винагорода агента (туроператора). При цьому не важливо, кому саме агент надає агентські послуги — авіакомпанії-резиденту або авіакомпанії-нерезиденту, що здійснює на території України продаж квитків на міжнародні перевезення.

А річ у тім, що за загальним правилом, установленим абзацом першим п.п. 6.2.4 Закону про ПДВ, операції з надання транспортних послуг з перевезення пасажирів та вантажів за межами митної межі України обкладаються ПДВ за нульовою ставкою.

Якщо ж транспортні послуги поставляються у вигляді брокерських, агентських або комісійних операцій з транспортними квитками, проїзними документами, укладення договорів або рахунків на транспортування пасажирів або вантажів довіреною особою перевізника, такі операції згідно з абзацом другим п.п. 6.2.4 Закону про ПДВ обкладаються ПДВ за ставкою 20 %.

Оскільки туроператор у цій ситуації саме і є агентом авіакомпаній, то до бази обкладення ПДВ він включає тільки суму своєї агентської винагороди, а вартість самого квитка він у себе не відображає. Аналогічної думки дотримується і ДПАУ в листі від 01.10.2003 р. № 523/4/15-2311 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2003, № 101) і в консультації, опублікованій у журналі «Вісник податкової служби України», 2004, № 17, с. 33.

Майте на увазі: якщо туроператор формує закордонний тур з урахуванням вартості авіаквитків, то витрати на авіаперевезення туристів не можуть вважатися витратами туроператора в розумінні п. 8.2 Закону про ПДВ і не беруть участь у розрахунку бази обкладення ПДВ, що визначається як різниця між вартістю турпродукту та витратами на його формування. Адже туроператор не надає самостійно транспортні послуги туристам — він є лише агентом авіаперевізника, тобто посередником, а отримані від туристів суми за переліт — це для нього транзитні суми.

Щодо відображення зазначеної операції в обліку податку на прибуток, то тут усе просто: ураховуючи посередницький статус договору з авіакомпанією, до валового доходу туроператора за правилом першої події потрапляє тільки сума його винагороди.//


И не забудьте о нюансах с РРО.


С ув.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Саша_Т Автор рядків:
-------------------------------------------------------

> И не забудьте о нюансах с РРО.
>
>
> С ув.


======================================
Саша, "нюансах с РРО", я так понимаю, если за наличные продажа билетов, то только через РРО? Вся остальная сумма тура может быть оприходована в кассу предприятия?


//если за наличные продажа билетов, то только через РРО?//

Смотря каких билетов. Электронный авиабилет утверджен Минтрансом как бланк строгой отчетности. Поэтому попадает под освобождение от применения РРО продажа электронных авиабилетов. Остальные - если таковые имеются - продавать следует через РРО.

buh!, а как Вы думаете возможно такое //остальная сумма тура может быть оприходована в кассу предприятия? // ??

Если стоит РРО, ВСЕ операции проводятся через РРО. Чтобы не применять РРО, следует осуществлять только операции, которые разрешаются без применения РРО.
Если стоит терминал - РРО обязательно.

С ув.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Не согласна с предыдущим оратором. ЛЮБОЙ билет- это продажа услуги перевозки/транспортировки. Услуги согласно закона о РРО не нуждаются в применении РРО.
п. 1 ст. 9 :
РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі здійснення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.
В случае описываемом вами tanya21, ваша турфирма выступает посредником. Вы НЕ покупаете/продаете билеты, вы посредник между авиакомпанией и конечным потребителем. Читайте свой договор. Если по условиям договора вы получаете комисию и выступаете от имени авиакомпании (не от своего собственного, вы же не перевозчик и не туроператор)- то да, ВР и НДС с сумм комисии.
Tourist , почитайте ту же статью ЗУ об РРО, только п.4

// Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові
книжки не застосовуються:

4) при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом
серією, номером, номінальною вартістю...//

авиабилеты под 1й пункт не попадают.

С ув.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Вы привели пункт 4, который касается предоставления услуг перевозки "із застосуванням бланків суворого обліку " . Таким образом подтвердив свое раннее утверждение относительно не применения РРО при продаже билетов, относящихся к бланкам строгой отчетности. Я этого утверждения и не оспаривла.
Однако в законе ничего не сказано об обязанности применять РРО при продаже простых билетов (не бланков строгой отчетности). Моё мнение что при продаже таких билетов следует применять общие правила осуществления продаж услуг, т.е. пункт 1. Таким образом предоставление услуг перевозки авиа с использованием простых бланков тоже не требует применения РРО.
Я в удовольствием бы стала на Вашу точку зрения. Однако она штрафоопасная.

Сказано четко, что РРО не применяется , если билеты - на бланках строгой отчетности. А не на бланках - соответственно, надо РРО.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Саша_Т Автор рядків:
-------------------------------------------------------

> билеты - на бланках строгой отчетности. А не на
> бланках - соответственно, надо РРО.


А ЭТО в каком пункте закона вы прочитали?
Моя точка зрения:
Турагент в Законе о Туризме:
ст.5
".....також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на турагентську діяльність....."

ст.1
"супутні туристичні послуги та товари - послуги та товари, призначені для задоволення потреб споживачів, надання та виробництво яких несуттєво скоротиться без їх реалізації туристам;

характерні туристичні послуги та товари - послуги та товари, призначені для задоволення потреб споживачів, надання та виробництво яких суттєво скоротиться без їх реалізації туристам".

Продажа авиабилетов помоему и есть "супутні туристичні послуги".

В то же время смотрим КВЕД 63.3.0:
Послуги з організації подорожувань
"продаж та резервування квитків з будь-якою метою (відпустка, відрядження тощо) для подорожування на всі види транспорту"

Таким образом продажа билетов это УСЛУГИ, предоставляемые турагентами, это один из основных вид их деятельности.
А если это услуги, то к ним применимы правила продажи услуг, описаные в законе о РРО.
В то же время ГНА долгое время утверждала что турагентсва обязаны применять РРО, из за чего многие турагенства проводили оплату только по безналу. В последнее время ГНА пересмотрело свою точку зрения.

Застосування РРО
при наданні туристичних та готельних послуг



Туристичні послуги

Відповідно до Закону «Про туризм» від 15.09.95 р. № 324/95-ВР (у редакції Закону України від 18.11.2003 р. № 1282-IV, зі змінами та доповненнями) туристичний продукт визначено як попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).

Учасниками відносин, що виникають при здійсненні туристичної діяльності, є юридичні та фізичні особи, які створюють туристичний продукт, надають туристичні послуги (перевезення, тимчасового розміщення, харчування, екскурсійного, курортного, спортивного, розважального та іншого обслуговування) чи здійснюють посередницьку діяльність із надання характерних та супутніх послуг, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства (туристи, екскурсанти, відвідувачі тощо), в інтересах яких здійснюється туристична діяльність.

Крім того, Законом № 324/95-ВР визначено коло господарюючих суб'єктів, що здійснюють та/або забезпечують туристичну діяльність, до яких належать:

туристичні оператори, які мають статус юридичної особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність;

туристичні агенти – юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на турагентську діяльність.

Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (у редакції Закону України від 01.06.2000 р. № 1776-III, зі змінами та доповненнями) – основний законодавчий акт, що визначає порядок здійснення розрахунків при продажу товарів і послуг (у тому числі при здійсненні операцій з купівлі та продажу іноземної валюти) за готівку, а також з використанням таких платіжних засобів, як платіжні картки, чеки, жетони тощо.

Норми зазначеного Закону містять вимогу щодо застосування РРО при розрахунках з покупцями – суб'єктами господарювання – юридичними або фізичними особами, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування або надають послуги, виконують операції з купівлі-продажу валюти, використовуючи при цьому як готівкову, так і безготівкову форми розрахунків (з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо).

Проте ст. 9 Закону № 265/95-ВР визначено коло суб'єктів господарювання, звільнених від застосування як РРО, так і розрахункових книжок. У цій статті Закону наведено перелік категорій таких суб'єктів, а також установлено певні умови, за дотримання яких можливе застосування окремого порядку здійснення розрахунків і пов'язаного з ним окремого способу обліку розрахункових операцій.

Так, п. 1 ст. 9 цього Закону передбачено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі здійснення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Враховуючи загальні принципи та певні особливості діяльності туристичних підприємств, зазначена норма Закону поширюється на суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з розрахунків за туристичні послуги.

За договором на туристичне обслуговування одна сторона (туроператор, турагент) за встановлену договором плату зобов'язується забезпечити надання за замовленням іншої сторони (туриста) комплексу туристичних послуг (туристичний продукт). До договору на туристичне обслуговування застосовуються загальні положення договору про надання послуг, якщо інше не передбачено законом та не суперечить суті зобов'язання.

Оскільки укладені договори на туристичне обслуговування є, по суті, договорами на надання послуг, незалежно від того, реалізується власний турпродукт або турпродукт інших туроператорів, РРО та розрахункові книжки можуть не застосовуватись за умови оформлення прибуткових (видаткових) касових ордерів та видачі відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Готельні послуги

Якість обслуговування туристів – це сукупність властивостей і ступеня корисності послуг, що обумовлює здатність якнайкраще та найповніше задовольняти потреби туристів.

Готель є складовою індустрії гостинності, завданням якого є надання споживачам основних готельних послуг розміщення та додаткових послуг.

Крім надання основних готельних послуг (проживання, харчування тощо), що включається до ціни номера (місця) і надається споживачу згідно з укладеним договором, готелі пропонують і додаткові послуги у разі тимчасового розміщення та тимчасового проживання споживачем в об'єкті розміщення.

Додаткові послуги не належать до основних послуг готелю, замовляються та сплачуються споживачем додатково за окремим договором. До них належать пункт ремонту взуття, тренажерний зал, басейн, сауна, ремонт одягу, салон краси, стоматологічний кабінет, медпункт, камера схову.

Такий набір додаткових послуг повною мірою задовольняє потреби мешканців під час їх перебування в готелі. Додаткові послуги спрямовано на задоволення попиту реальних клієнтів та спонукання до користування послугами готелю потенційних клієнтів.

Нормами Закону № 265/95-ВР підприємствам сфери послуг надано можливість не застосовувати РРО та розрахункові книжки. Таким чином, для здійснення розрахунків за основні й додаткові послуги, що надаються готелями гостям, РРО можуть не застосовуватися. Зауважимо, що, враховуючи положення п. 1 ст. 9 цього Закону, суб'єкти господарської діяльності мають право отримувати кошти безпосередньо в касу підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Крім того, приймати оплату за проживання, надані додаткові послуги з оформленням касового ордеру уповноважена особа може у випадку, якщо постоялець вносить передоплату або здійснює остаточний розрахунок готівковою.

Здійснення розрахунків із застосуванням платіжної картки відбувається інакше, оскільки в цьому разі оплата здійснюється за безготівковим розрахунком.

У сучасному суспільстві безготівкові розрахунки є основним видом грошових розрахунків. Таку можливість надають інформаційні технології, які забезпечують формування, обробку, передачу та зберігання документів з операцій із застосуванням платіжних карток та формування відповідних документів на переведення коштів у електронній формі.

Згідно зі ст. 1 Закону № 265/95-ВР господарюючі суб'єкти, зокрема у сфері послуг, зобов'язані застосовувати РРО при здійсненні розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо). На відміну від попереднього розрахунку готівкою, що може провадитися без використання РРО, операцію зняття коштів із платіжної картки клієнта необхідно зареєструвати через РРО.

При цьому в разі застосування платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з РРО, при здійсненні розрахунків з використанням платіжної картки касовий чек має додатково містити обов'язкові реквізити, що є вимогою наказу ДПА України «Положення про форму та зміст розрахункових документів» від 01.12.2000 р. № 614 (зареєстровано в Мін'юсті України 05.02.2001 р. за № 105/5296, зі змінами та доповненнями):

реквізити платіжної картки (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ПК»;

напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням платіжних карток без виконання процедур авторизації;

підпис касира та підпис держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ПК».

Отже, можна зробити висновок, що РРО можуть не застосовувати лише ті готелі, які не приймають в оплату платіжні картки.



Алла Дяченко
Оглядач «Вісника»





«Вісник податкової служби України», травень 2009 р., № 20 (544), с. 40 (www.visnuk.com.ua)
Tourist , да это известно. Уже гору статей об этом написали и судебную практику приводим.

Вы мне такое по авиабилетам покажите smiling smiley)) Пока проигранные суды все.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Пока проигранные суды все.

Приведите конкретные примеры, плиз.
Выложить не могу, документы не мои.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Саша_Т Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> //если за наличные продажа билетов, то только
> через РРО?//
>
> Смотря каких билетов. Электронный авиабилет
> утверджен Минтрансом как бланк строгой отчетности.
> Поэтому попадает под освобождение от применения
> РРО продажа электронных авиабилетов. Остальные -
> если таковые имеются - продавать следует через
> РРО.
>
> buh!, а как Вы думаете возможно такое //остальная
> сумма тура может быть оприходована в кассу
> предприятия? // ??

>
> Если стоит РРО, ВСЕ операции проводятся через РРО.
> Чтобы не применять РРО, следует осуществлять
> только операции, которые разрешаются без
> применения РРО.
> Если стоит терминал - РРО обязательно.
>
> С ув.

Саша, вот такое я вот надумала, потому и спрашиваю
вроде и вопрос пустяшный, а ответа конкретно нет, нада его где-то выколупывать по кусочкам из разных норм.источников

т.е., если я правильно поняла, если в стоимость тура включен авиаперелет и мы обязаны обеспечить туриста билетами и что б туристу оплатить наличными тур с авиаперелетом - нужен РРО? вот это сказка
buh! нет, нет. Речь идет только о продаже авиабилетов. К туру с авиаперелетом это не относится.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031