Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Книга обліку доходів і витрат confused smiley

Відправлено користувачем irene__18 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Допоможіть будь ласка розібратися з Книгою обліку доходів и витрат.
Фоп на ЗС .Почали працювати у квітні ,призупинили діяльність у вересні.
Підкажіть чи можна включати до витрат витрати на меблі ,оренду та витрати на обслуговування касового апарату?Чи можна робити запис витрат якщо в цей день не було доходів?Чи вважається витратами сплата акцизного податку?Якщо в платіжному дорученні немає слова"фоп" ,а просто ПІБ стоїть ,можна його включити до витрат?
Багато запитань,та дуже прошу допоможіть будь ласка)))
1.чи можна включати до витрат витрати на меблі Ні.
2. на оренду Так, якщо є Договір оренди.
3. на обслуговування касового апарату Так.
4. Чи можна робити запис витрат якщо в цей день не було доходів? Можна. Облік у ФОПа на ЗС ведеться помісячно і за рік, а не по окремих днях.
5. Чи вважається витратами сплата акцизного податку? Ні !!!!!!!!!!
6. Якщо в платіжному дорученні немає слова"фоп" ,а просто ПІБ стоїть ,можна його включити до витрат?Некоректне питання. Дивитися за що платили. Раптом дружині ФОПа норкову шубу купляли...grinning smiley А якщо серйозно, то на мій погляд - ящо платилося з рахунку ФОПа - то можна, тільки ще раз говорю - дивитися за що платили.
Quote
nikon
1.чи можна включати до витрат витрати на меблі Ні.
2. на оренду Так, якщо є Договір оренди.
3. на обслуговування касового апарату Так.
4. Чи можна робити запис витрат якщо в цей день не було доходів? Можна. Облік у ФОПа на ЗС ведеться помісячно і за рік, а не по окремих днях.
5. Чи вважається витратами сплата акцизного податку? Ні !!!!!!!!!!
6. Якщо в платіжному дорученні немає слова"фоп" ,а просто ПІБ стоїть ,можна його включити до витрат?Некоректне питання. Дивитися за що платили. Раптом дружині ФОПа норкову шубу купляли...grinning smiley А якщо серйозно, то на мій погляд - ящо платилося з рахунку ФОПа - то можна, тільки ще раз говорю - дивитися за що платили.

Дякую Вам велике !!)))smiling bouncing smiley


Quote
irene__18
Quote
nikon
1.чи можна включати до витрат витрати на меблі Ні.
2. на оренду Так, якщо є Договір оренди.
3. на обслуговування касового апарату Так.
4. Чи можна робити запис витрат якщо в цей день не було доходів? Можна. Облік у ФОПа на ЗС ведеться помісячно і за рік, а не по окремих днях.
5. Чи вважається витратами сплата акцизного податку? Ні !!!!!!!!!!
6. Якщо в платіжному дорученні немає слова"фоп" ,а просто ПІБ стоїть ,можна його включити до витрат?Некоректне питання. Дивитися за що платили. Раптом дружині ФОПа норкову шубу купляли...grinning smiley А якщо серйозно, то на мій погляд - ящо платилося з рахунку ФОПа - то можна, тільки ще раз говорю - дивитися за що платили.

Ще одне питання:якщо я наприклад купила в поточному місяці товар ,я його вношу до витрат в цей місяць чи тільки після реалізації?
На витрати іде "собівартість" проданого товару, за котрий оплачено постачальнику.

Раджу підчитати:
Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування
177.4. До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать:
....................................................
Quote
nikon
1.чи можна включати до витрат витрати на меблі Ні.
2. на оренду Так, якщо є Договір оренди.
3. на обслуговування касового апарату Так.
4. Чи можна робити запис витрат якщо в цей день не було доходів? Можна. Облік у ФОПа на ЗС ведеться помісячно і за рік, а не по окремих днях.
5. Чи вважається витратами сплата акцизного податку? Ні !!!!!!!!!!
6. Якщо в платіжному дорученні немає слова"фоп" ,а просто ПІБ стоїть ,можна його включити до витрат?Некоректне питання. Дивитися за що платили. Раптом дружині ФОПа норкову шубу купляли...grinning smiley А якщо серйозно, то на мій погляд - ящо платилося з рахунку ФОПа - то можна, тільки ще раз говорю - дивитися за що платили.

Можна ,будь ласка ще одне питання) Якщо у мене (фоп на загальній системі) є дохід тільки в одному звітному місяці ,а в усіх інших збиток,повинна я заплатити ЄСВ за цей місяць у якому є прибуток чи збитки за інші місяці при складанні річного звіту "покриють"цей дохід ?
Тут обговорювали це питання. [club.dtkt.com.ua]
Збитки не варто показувати взагалі.
Подскажите пожалуйста
ФОП (ЕН,3 гр,не НДС) как правильно записівать доход..
Например ФОП зарегистрирован в феврале ,доход начал получать с июля
и вот в книге я пишу суммы по датам,потом подбиваю за месяц,
например июль,август,сентябрь
а дальше как? за 3 квартал?или за 9 месяцев писать итог?
Я особисто пишу в такому порядку:
По датам дохід, потім підсумки за місяць,
тоді за перший квартал. Тоді підсумок окремо
за другий квартал і півріччя, третій квартал і
9 місяців, четвертий квартал і рік. Так і деку
просто заповнювати всі цифри є... tongue sticking out smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Спасибо
но если у меня в 1 ,2 квартале и за полугодие ничего не біло, то я могу начиная с июля заполнять и суммировапть помесячно,потом за 3 квартал и потом за 9 мес?
Quote
Шустрик
Я особисто пишу в такому порядку:
По датам дохід, потім підсумки за місяць,
тоді за перший квартал. Тоді підсумок окремо
за другий квартал і півріччя, третій квартал і
9 місяців, четвертий квартал і рік. Так і деку
просто заповнювати всі цифри є... tongue sticking out smiley
Я делаю точно так же !smiling smiley
Quote
Lilya
Спасибо
но если у меня в 1 ,2 квартале и за полугодие ничего не біло, то я могу начиная с июля заполнять и суммировапть помесячно,потом за 3 квартал и потом за 9 мес?
Вы должны заполнять Книгу с даты нахождения ФОПа на общей системе.
Если в месяце не было деятельности и/или дохода, то всё равно нужно этот месяц записать в Книгу с нулями.
( Тобто Вам нужно написать с нулями январь, февраль, март, 1 квартал, апрель, май, июнь, 2 квартал, 1-е полугодие).
Потому что податковая при проверке увидит пустую Книгу и посчитает, что Книга просто не заполнена.
Ну, сами подумайте, откуда податковая будет знать, что "у меня в 1 ,2 квартале и за полугодие ничего не біло".
Quote
Lilya
Спасибо
но если у меня в 1 ,2 квартале и за полугодие ничего не біло, то я могу начиная с июля заполнять и суммировапть помесячно,потом за 3 квартал и потом за 9 мес?

Можете - нуль плюс нуль всірамно дасть нуль,
це коли циХри - тоді легше сумірувать як я
написюкала вище tongue sticking out smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
ФОП зарегистрирован в феврале. Я бы заполнила так:
февраль 0
март 0
итого за 1 кв 0
апрель 0
май 0
июнь 0
итого за 2 кв. 0
итого за полугодие 0
дальше по датам и итоги за месяц, квартал, 9 месяцев.
Допоможіть мені, будь-ласка:
ФОП на ЄП
Є розрахунки по еквайрингу. Дві суми (бо два термінали) поступають наступного після розрахунків дня.
В Книгу робити записи двома сумами, чи додати їх? Номер виписки там же нема де вказувати.
А у таблиці виписок по еквайрингу взагалі кожен розрахунок карткою розписаний окремо...
Крім того є готівкова виручка.
Нал і безнал пишуться ж окремими стрічками?
Яким чином взагалі зробити запис - дата, сума готівки, всього і нижче - та ж дата, сума безналу і всього?
Терміналів два, но книга-то одна winking smiley - звісно сумувать)))
А оте про нал і безнал хіба не для єдинщиків тільки eye popping smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Терміналів два, но книга-то одна winking smiley - звісно сумувать)))
А оте про нал і безнал хіба не для єдинщиків тільки eye popping smiley
Я не знаю) мабуть, бо на ОС і нал і безнал у зет-звіті є.
То якщо їх окремими стрічками, то дату треба ставити в другій стрічці?
почекайте зараз погуглю про нал і безнал і скажу... drinking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Ось порядок заповнення книги там нісловечка
про нал і безнал...
[zakon2.rada.gov.ua]
...
2) у графі 2 відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);
...

Такшо це вимоги виключно до єдинщиків winking smiley
[zakon4.rada.gov.ua]
...
2) у графах 2-6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі;
...

І осьо ішо пісьмішко фіскалів з приводу заповнення...
[zak.sfs.gov.ua]



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Ось порядок заповнення книги там нісловечка
про нал і безнал...
[zakon2.rada.gov.ua]
...
2) у графі 2 відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);
...

Такшо це вимоги виключно до єдинщиків winking smiley
[zakon4.rada.gov.ua]
...
2) у графах 2-6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі;
...

І осьо ішо пісьмішко фіскалів з приводу заповнення...
[zak.sfs.gov.ua]

Шустрик, дуже дякую Вам за відповідь і допомогу.


Наче й доступно описано, але в мене виникло кілька запитань):

Єдиний податок, ніби, ясно - за один день може бути два записи - нал і безнал. Підтверджуючі документи там ніде не вказуються.

Загальна система:
- якщо "Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід", то нулі за дні, коли магазин працював і пробивались зет-звіти пусті (нічого не було продано), не записуються?
- якщо "у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати...." і "у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня;, то:
а) графа 5 відноситься тільки до графи 6, чи реквізити доків з 6 і 7 теж в 5 писати?
б) як на мене "за підсумками дня" означає, що витрати записуються однією сумою за підсумками дня, а не так, як радять фіскали - окремо з кожної накладної, з якої продавався товар.
- якщо "у графі 7 відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці", то як взагалі відображати аванс, податки і зп, якщо 16 числа видати аванс 1000грн, заплатити ЄСВ 704грн і ЄСВ за себе 704грн. Все однією сумою 2408грн (а в графі 8 суму банк.комісії)? А 31 остаточний розрахунок по ЗП - писати 2200( ВЗ і ПДФО ніде не вказуєм?)?
- графу 9 розраховувати за кожен день чи в кінці місяця? Бо якось дивно буде додавати й віднімати кожен день...

І не забути, що "фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування заповнює Книгу самостійно за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід". Почерк звірятимуть чи що))

Друзі, поділіться досвідом, хто як пише. Дякую)
В мене алкоголь і тютюн, якщо це має значення.
Та мабуть чи алкоголь, чи тютюн без різниці.
А от про доходи - якщо включали РРО, то і нулика
треба писюкать... З телефону пишу, тому декількома
постами...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Про графу 5 зразу не підкажу... Завтра з офісу
напишу з компу. Але реквізити документу писать
треба, тому тут треба згадати як я писюкала, а
інфа в офісі...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Або можить nikon раніше мене щось порадить winking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Або можить nikon раніше мене щось порадить winking smiley
Дякую)
Через ці річні деки - безсонні ночі( так хочеться подушечку обійняти, але не мооожна.
Десь nikon пропала, чи не трапилось шось
із нею бува yawning smiley
Пишу про книгу... вірніше не пишу, а викладаю зсилки
з яких я сама починала: [club.dtkt.com.ua]

Зайдіть ше в лічку... я там вам теж написала tongue sticking out smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Десь nikon пропала, чи не трапилось шось
із нею бува yawning smiley
Пишу про книгу... вірніше не пишу, а викладаю зсилки
з яких я сама починала: [club.dtkt.com.ua]

Зайдіть ше в лічку... я там вам теж написала tongue sticking out smiley
Дякую дуже, дочитала ту темку, аж очі болять від витріщання в екран)
Quote
Шустрик
Десь nikon пропала, чи не трапилось шось
із нею бува yawning smiley
Пишу про книгу... вірніше не пишу, а викладаю зсилки
з яких я сама починала: [club.dtkt.com.ua]

Зайдіть ше в лічку... я там вам теж написала tongue sticking out smiley

Або сайт висне, або я Вам в лічку відправила зо 5 однакових повідомлень)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000447