Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Лицензия на хранение топлива для собственных нужд

Відправлено користувачем _Anna_ 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Друзья, кто-то подавал заявку на лицензию на хранение топлива?

У нас хранение для личных нужд, оборудование работает на дизеле. Посмотрела, мы можем подавать по упрощенной схеме, только заявление и платежка об оплате. В Медке уже появился бланк j1304602, и вроде все ясно, но как всегда жду подвоха. Кто подавал, сколько времени обрабатываются? Как получали саму лицензию? Получали ли отказ?
На час карантину запроваджено мораторій на проведення перевірок. Чи стосується це перевірок щодо зберігання пального?

На жаль, ні. Мораторій на перевірки (п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ ПК):

■ стосується документальних та фактичних перевірок на період з 18.03.20 р. по 31.05.20 р. Виняток становлять документальні позапланові перевірки з підстав, визначених пп. 78.1.8 ПК;

■ не стосується фактичних перевірок у частині порушення вимог законодавства, зокрема щодо зберігання пального.

Тобто для контролю за зберіганням пального в умовах карантину можуть призначити виключно фактичні перевірки.

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника за місцем фактичного провадження діяльності, розташування господарських чи інших об’єктів права власності платника. Порядок її проведення передбачено ст. 80 ПК.

Серед питань, які розглядаються під час фактичної перевірки, визначено важливе для нас – наявність ліцензії та діяльність в її межах.

Перевірка проводиться на підставі наказу керівника податкової (його заступника чи уповноваженої особи). Копія такого наказу вручається платнику податків/його представнику під підпис до початку перевірки.

Фактична перевірка операцій зі зберігання пального може бути призначена за наявності хоча б однієї з таких підстав (п. 80.2 ПК):

■ за результатами перевірок інших платників виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, наявності у нього ліцензій, конт­роль за наявністю яких покладено на податкову (сюди якраз віднесено й нашу ліцензію), і виникла необхідність перевірки таких фактів;

■ наявність та/або отримання в установленому порядку інформації від державних органів чи органів місцевого самоврядування про можливі порушення платником податків законодавства, зокрема щодо наявності ліцензій за підакцизними товарами;

■ письмове звернення покупця/споживача про порушення платником установленого порядку ліцензування;

■ наявність та/або отримання інформації про порушення вимог законодавства, зокрема щодо виробництва та обігу пального;

■ за результатами попередньої перевірки виявлено порушення законодавства з питань, передбачених пп. 75.1.3 ПК (наявність ліцензії). Повторна перевірка може бути призначена протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої.

Тривалість перевірки становить до 10 діб з можливим продовженням не більш як на 5 діб (п. 82.3 ПК). Тобто максимальний строк перевірки – 15 діб.

Отже, у період карантину до підприємства, яке зберігає пальне, можуть завітати з фактичною перевіркою. Платник може дізнатися про неї навіть у день її проведення. Часу підготуватися у нього не буде. Тому слід щодня правильно оформляти документи з обігу пального та уникати його реалізації.

Податківці самостійно завітають за місцем провадження вашої діяльності та можуть перевіряти наявність ліцензії та порядок здійснення діяльності за такою ліцензією.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00026599999999999