Солнце могло быть источником необъяснимой воды на Земле Укрепляем иммунитет: квашеная капуста с клюквой Появился график выходных на Новый год и Рождество: сколько отдохнем и придется ли отрабатывать Найдена самая близкая пару сверхмассивных черных дыр из обнаруженных С метелями и морозами до -15: климатолог рассказала, когда в Украину придет настоящая зима Сплошная белая полоса: кому из знаков в год Водяного тигра повезет Нові податки з продажу квартир. Скільки доведеться заплатити після ухвалення закону 5600 Дождь, мокрый снег и гололедица – синоптики дали прогноз на начало недели У США продовжуються випробування українських танків Т-84У Зимний дефицит: в каких продуктах искать витамин D
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Коментар до статті «Ноу – хау» від Міндоходів України : звітуємо по проекту декларації

Відправлено користувачем nataljavls 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Коментар до статті «Ноу – хау» від Міндоходів України : звітуємо по проекту декларації


Анатолий Кужель - директор ООО "Де Факто Консалтинг групп", юрист.
Член Погоджувальної ради з розгляду проблемних (спірних) питань у сфері оподаткування при ГУ Міндоходів м. Києва


1. До моменту подачі податкової звітності центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування єдиної державної податкової політики (так зараз визначена роль Міністерства доходів і зборів України) не затвердив форму податкової декларації і вимагав подавати звітність по проекту, який, можливо, ще не буде затверджений (йдеться про Лист від 24.04.2013 р. №2174/7/99-99-19-04-03-17, названий «Про затвердження Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами»). Наскільки обґрунтованою є така вимога? Які правові наслідки має таке розпорядження для платників податків?

Згідно зі ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПК України) податковою декларацією вважається документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Подання податкової декларації, у відповідності до ст. 49 ПК України є обов’язком платника податків та за не виконання якого передбачена відповідальність.

Форма податкової декларації, у відповідності до п. 46.5 ст. 46 ПК України встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Таким центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, у відповідності до п. 1 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 року за №446/2011 є Міністерство фінансів України.

Однак, відповідно до повноважень Міністерства фінансів України, визначених у його положенні, у останнього не має права на встановлення форм податкової декларації. Такі повноваження, у відповідності до пп. 2 п. 4 положення про Міністерства доходів і зборів України, затвердженого указом Президента України від 18.03.2013 року за №141/2013, покладено на Міністерство доходів і зборів України.

Вказане законодавче не врегулювання повноважень між Міністерством фінансів України та Міністерством доходів і зборів України скоріш за все пов’язане із недавнім утворенням Міністерства доходів і зборів України та в найближчий час буде усунуте шляхом внесення відповідних змін до ПК України.

Однак у будь – якому випадку, як у відповідності до п. 8 Положення про Міністерство фінансів України так і у відповідності до п. 9 Положення про Міністерство доходів і зборів України на виконання своїх повноважень, що визначені Конституцією та Законами України, актами Президента України та Кабінету міністрів України, вказані поважні міністерства видають накази, що у свою чергу зумовлює необхідність затвердження форми декларації у формі наказу.
Форма ж декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами до територіальних органів ДПС та платників податків була доведена листом від 24.04.2013 року №2174/7/99-99-19-04-03-17 та мала рекомендаційний характер, про що безпосередньо і зазначено у вказаному листі, а це у свою чергу виключає можливість стверджувати, що центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування єдиної державної податкової політики вимагав подавати звітність по проекту, який, можливо, ще не буде затверджений.

А що стосується платника податків, то він згідно з пп. 46.6 ст. 46 ПК України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, повинен подавати декларації за старою формою.

Враховуючи зазначене, лист Міністерства доходів і зборів України від 24.04.2013 року за № 2174/7/99-99-19-04-03-17 не є вимогою (розпорядженням) та носить рекомендаційний характер, а відтак не є обов’язковим до виконання суб’єктами господарювання.

2. Чи взагалі на даний момент Міністерство доходів і зборів України має повноваження розробляти і затверджувати податкові декларації?

Згідно з пп. 2 п. 4 Положення про Міністерства доходів і зборів України, затвердженого указом Президента України від 18.03.2013 року за №141/2013, на сьогодні Міністерство доходів і зборів України розробляє та затверджує порядки, інструкції, положення, форми розрахунків, звітів, декларацій, інших документів з питань, що належать до компетенції Міндоходів України.

При цьому, відповідно до п. 31 ст. 106 Конституції України укази і розпорядження Президента України є обов’язковими до виконання на всій території України.

Що ж стосується законодавчого не врегулювання у ПК України права встановлювати форму декларації органом (Міністерство доходів і зборів України) до повноважень якого віднесено таке право, як вже було зазначено вище, це питання у найближчий час, скоріше за все, буде вирішено, шляхом внесення відповідних змін до ПК України.

Можливо, саме і невнесення змін до ПК України у частині права Міністерства доходів і зборів України встановлювати форму декларації й спричинило доведення її у формі листа (рекомендаційний характер) до територіальних органів ДПС та платників податків.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00031800000000004