Ребенок и здоровая еда - как их подружить Британские истребители перехватили российские Ту-142 В винницком музее выставили рушник, вышитый украинками в сталинских лагерях В Украину придут заморозки и заснежит Музей истории Полтавской битвы пригласил туристов на штурм царских редутов Пересчет голосов в Милуоки укрепил победу Байдена на выборах В Украине ожидаются дожди и мокрый снег СБУ рассекретила документы СССР о переписи населения Украины 1937 года Ситуация в Минске: силовики стягивают технику и закрыты центральные станции метро Россия не уйдет из Нагорного Карабаха - турецкий политик
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Податок на додану вартість

Відправлено користувачем МарГГо 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Податок на додану вартість
Податок на додану вартість

Липень 2011

В декларації з ПДВ за травень 2011 року платник одночасно занизив податкові зобов’язання та податковий кредит.
Чи можна ці дві помилки виправити через один уточнюючий розрахунок?


Так, можна.
Відповідно до п. 50.1 ст. 50 р. ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі – Кодекс) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної декларації або обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Згідно із р. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.11 № 41, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 р. II Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку. Коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту у разі самостійного виявлення платником податку помилок попередніх періодів можливо лише у відповідних рядках уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок. Уточнюючий розрахунок може виступати як окремим документом, так і додатком до податкової декларації. Відповідно до встановленої форми уточнюючого розрахунку у спеціальному полі 03 "Звітний (податковий) період, за який виправляються помилки" зазначається звітний податковий період, за який виправляється помилка.
Таким чином, дві помилки, допущені в одній раніше поданої податкової декларації з ПДВ, можна виправити в одному уточнюючому розрахунку, який подається у вигляді додатку до декларації або самостійного документу.

Чи можна одну податкову накладну одночасно заповнювати як шляхом друкування даних, так і від руки?

Ні, не можна.
Згідно із п. 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 р. № 969, податкова накладна може друкуватися поліграфічним методом, за допомогою комп'ютера або іншим методом.
Одночасно листом ДПА України від 06.04.2011 р. № 9497/7/16-1517 було повідомлено, що роздрукований бланк може бути заповнений від руки кульковою або чорнильною ручкою. В будь-якому випадку в одній податковій накладній не можуть бути одночасно окремі поля заповнені шляхом друку, а окремі поля - заповнені від руки кульковою або чорнильною ручкою.

За які звітні періоди надається звіт про пільги у 2011 році: за квартал чи наростаючим підсумком з початку року?

Форма Звіту про суми податкових пільг (далі - Звіт) встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 "Про затвердження Порядку обліку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг" (далі - Постанова №1233).
Відповідно до пункту 2 Постанови №1233 наказом ДПА України 29.03.2011 №167 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.04.2011 за №483/19221) затверджено Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України (далі - Порядок).
Зазначений Порядок є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг.
Платники ПДВ зобов'язані вести облік сум пільг та складати Звіт та подавати його за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. Звіт заповнюється наростаючим підсумком з початку року у гривнях, без десяткових знаків з відповідним округленням за загально установленими правилами.
Роз’яснення із зазначеного питання надані листом ДПА України від 27.04.2011 р. № 11915/7/16-1417.

У квітні 2011 року платник ПДВ- імпортер сплатив під час розмитнення імпортних товарів податок на додану вартість, але вантажну митну декларацію було оформлено у травні.
В якому звітному періоді платник ПДВ може включити до податкового кредиту суму імпортного ПДВ?


У травні.
Згідно з п. 198.2 ст. 198 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – Кодекс) для операцій із ввезення на митну територію України товарів та з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу.
При цьому пунктом 187.8 ст. 187 кодексу встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
Відповідно до п. 201.12 ст. 201 Кодексу у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
Особливості заповнення граф вантажної митної декларації (далі - ВМД) відповідно до митних режимів згідно з Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247, встановлені Порядком заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженим наказом Державної митної служби від 30.06.1998 р. № 380 зі змінами й доповненнями (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909).
Таким чином, платник ПДВ-імпортер має право включити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені під час розмитнення імпортних товарів, в тому звітному періоді, коли була оформлена вантажна митна декларація за умови, якщо придбані імпортні товари використовуються в оподатковуваних операціях у межах господарській діяльності платника податку.

Як у 2011 році оподатковуються послуги з інжинірингу?

Відповідно до підпункту 14.1.85 пункту 14.1 статті 14 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – Кодекс) інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).
Законом України від 19.05.2011 № 3387-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур» внесено зміни до Кодексу, згідно з якими, зокрема, виключено підпункт 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу. Зазначена норма набула чинності з 1 липня 2011 року.
Підпунктом 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу було передбачено, що не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з постачання послуг, визначених у підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 цього Кодексу.
У підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 Кодексу визначені такі види послуг: консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.
Таким чином, починаючи з 1 липня 2011 року інжинірингові послуги оподатковуються ПДВ на загальних підставах.
Відповідно до роз’яснення ДПА України від 26.05.2011 р. № 14837/7/16-1517 до зазначеної дати не підлягали оподаткуванню виключно ті інжинірингові послуги, які визначались підпунктом 14.1.85 пункту 14.1 статті 14 розділу II Кодексу, незалежно від наявності більш широких визначень цього терміну іншими юридично-правовими актами, а тому з метою застосування норм розділу V Кодексу до інжинірингових послуг могли бути віднесені лише:
- в галузі будівництва: надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів;
- стосовно об'єктів техніки і технології: розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання таких об'єктів;
- під час здійснення монтажних та пусконалагоджувальних робіт - надання консультацій та авторський нагляд. При цьому самі монтажні та пусконалагоджувальні роботи згідно з підпунктом 14.1.85 пункту 14.1 статті 14 розділу II Кодексу під визначення терміну "інжиніринг" не підпадають.

Як правильно відобразити в податковій накладній адресу продавця та покупця: починаючи з індексу чи з назви вулиці?

Згідно з п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України від 0212.2010 р. № 2755-VI (далі – Кодекс) платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються, зокрема, в окремих рядках місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку. Відповідно до п. 45.1 ст. 45 розділу ІІ Кодексу податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби.
Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Пунктом 45.2 ст. 45 розділу ІІ Кодексу визначено, що податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-ІV місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. Згідно із п. 66.5 ст. 66 р. ІІ Кодексу у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік в органах ДПС, платник податків зобов'язаний подати органу ДПС, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.
Тобто, платник податків повинен забезпечити достовірні дані про своє місцезнаходження у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Адреса в полях "Місцезнаходження (податкова адреса) продавця" та поля "Місцезнаходження (податкова адреса) покупця" податкової накладної, форма якої затверджена наказом ДПА України від 21.12.10 № 969, записується платником податку у загальновстановленому порядку та повинна містити такі відомості: вулиця, № будинку, № офісу, місто (населений пункт), район (якщо населений пункт не є райцентром), область (якщо місто не є обласним центром), поштовий індекс. Загальноприйнятими є також скорочення "вул." замість "вулиця", "буд." замість "будинок" тощо (п. 27 листа ДПА України від 06.04.11 № 9497/7/16-1517). При цьому, слід зазначити, що запис адреси в полях "Місцезнаходження (податкова адреса) продавця" та "Місцезнаходження (податкова адреса) покупця" податкової накладної у зворотному порядку не може бути підставою для виключення сум ПДВ з податкового кредиту, якщо така адреса є достовірною, відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців та фактичному місцезнаходженню платника податку, а також за умови вірно заповнених всіх інших реквізитів.

У квітні 2011 року платник податку на прибуток ввіз імпортні товари, за які поки-що не перерахував іноземну валюту постачальнику-нерезиденту.
У зв’язку із тим, що у травні та червні реалізовано частину товарів, то необхідно визначити їх собівартість для розрахунку оподатковуваного прибутку.
Який курс НБУ застосовувати для розрахунку собівартості імпортних товарів?


Пунктом 138.4 статті 138 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі – Кодекс) встановлено, що витрати, які формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визначаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Згідно із вимогами пункту 138.2 статті 138 Кодексу витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.
Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р. N 996-XIV визначено поняття первинного документа, як такого, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Порядок оподаткування податком на прибуток операцій з розрахунками в іноземній валюті визначено пунктом 153.1 Кодексу, згідно із пп. 153.1.2 якого витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких витрат згідно з цим розділом, а в частині раніше проведеної оплати - за курсом, що діяв на дату здійснення оплати.
Листом ДПА України від 02.06.2011 р. № 10233/6/15-0416 роз’яснено, що в умовах дії Кодексу валові витрати з придбання товарів, що включаються до собівартості, в податковому обліку слід врахувати в національній валюті за офіційним курсом на дату визнання доходів від реалізації таких товарів, а у разі здійснення передоплати - на дату оплати таких товарів.
Таким чином, якщо платник податку на прибуток реалізував імпортні товари до оплати їх вартості постачальнику-нерезиденту, то витрати з придбання товарів в частині неоплаченої вартості в податковому обліку слід врахувати в національній валюті за офіційним курсом НБУ, встановленим на дати визнання доходів від реалізації таких товарів у травні та червні поточного року.

У квітні 2011 року платник ПДВ надав консультаційні послуги та оформив їх виконання актом здавання-приймання замовнику.Вартість наданих послуг буде оплачена у липні цього року.
Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ при отриманні коштів від замовника?


Ні, не нараховуються.
Починаючи з 1 липня 2011 року відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) Законом України від 19.05.2011 № 3387-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур», виключено норму підпункту 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 розділу V цього Кодексу. Тобто, починаючи із зазначеної дати консультаційні послуги оподатковуються ПДВ на загальних підставах.
Згідно з пунктом 187.1 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Враховуючи те, що в даному випадку перша подія - оформлення акту здавання-приймання виконаних робіт відбулася до 1 липня 2011 року, то в разі отримання оплати після зазначеної дати податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються.

Матеріали підготував консультаційний центр ДПА у м. Києві
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00040000000000007