Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Является ли ФОП-единщик налоговым агентом по отношению к другим ФОП?

Відправлено користувачем arcess 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Подскажите, нужно ли ФОП-единщику в 1-ДФ отображать арендную плату, выплаченую другому ФОПу?
Я так понимаю в данном случае мы не являемся налоговыми агентами по отношению к арендодателю и ничего отображать не должны?Но вот прочла
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.09.2011 р. N 689/6/23-50/0315
....
Враховуючи вищевикладене, фізична особа - підприємець при виплаті доходів іншій фізичній особі - підприємцю, який перебуває на загальній системі оподаткування або сплачує єдиний чи фіксований податок, зобов'язана відобразити виплачені доходи у податковому розрахунку за ф. N 1 ДФ під ознакою доходу "157" незалежно від того, підлягають оподаткуванню дані виплати чи ні.
Так, Ви не є податковим агентом для ФОПа, але в 1-ДФ включати треба.
Хоча думки на цьму форумі розділилися.
Завтра схожу в налоговую, хотя более чем уверенна, что они ответят так жеsmiling smiley
Просто обратила внимание на то, что до меня бухгалтер не включал выплаты по аренде в 1-ДФ, вот и мучаюсь вопросом...Они же у себя в доход включают, налоги платят, а мы их не отображаем...


Да. Была в налоговой, сказали что включать нужно, ссылаясь на ст. 176 п.176.2 НКУ. + сама нашла ответ ДПАУ, [www.potencial.org.ua]

Сказали что налоговыми агентами мы не являемся, НДФЛ не удерживаем, имея на руках выписку о госрегистрации, но отображать выплаты должны.
Да. Была в налоговой, сказали что включать нужно, ссылаясь на ст. 176 п.176.2 НКУ.+порекомендовала просмотреть письмо ДПСУ от 19.09.2011 р. N 689/6/23-50/0315

Сказали что налоговыми агентами мы не являемся, НДФЛ не удерживаем, имея на руках выписку о госрегистрации, но отображать выплаты должны.
В ПКУ не бачила такої заборони. Навіть є такий пункт "170.10.3. У разі якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачуються нерезиденту резидентом - юридичною або самозайнятою фізичною особою, такий резидент вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів. Під час укладення договору з нерезидентом, умови якого передбачають отримання таким нерезидентом доходу з джерелом його походження в Україні, резидент зобов'язаний зазначити в договорі ставку податку, що буде застосована до таких доходів."

[www.hu-berlin.de]
[www.emc.com]
[www.brain-dumps.us]
[wustl.edu]
[en.wikipedia.org]
Вчора отримала журнал Дт-Кт якраз з статтею на цю тему...

Короткий зміст:
Згідно з пп.14.1.180 ПКУ підприємець, незалежно від обраної
ним системи оподаткування, є податковим агентом щодо фізосіб,
яким виплачує дохід і звідси обов'язок нараховувати і сплачувати
ПДФО і звітувати по 1-ДФ. І пп. 164.1.36 ПКУ звільняє тільки від нарахування
і сплати - за умови наявності у витягу і свідоцтві платника ЄП виду діяльності,
за які виплачується дохід... А нарахований і виплачений дохід потрібно відобразить
в 1-ДФ з кодом 157...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Вчора отримала журнал Дт-Кт якраз з статтею на цю тему...

Короткий зміст:
Згідно з пп.14.1.180 ПКУ підприємець, незалежно від обраної
ним системи оподаткування, є податковим агентом щодо фізосіб,
яким виплачує дохід і звідси обов'язок нараховувати і сплачувати
ПДФО і звітувати по 1-ДФ. І пп. 164.1.36 ПКУ звільняє тільки від нарахування
і сплати - за умови наявності у витягу і свідоцтві платника ЄП виду діяльності,
за які виплачується дохід... А нарахований і виплачений дохід потрібно відобразить
в 1-ДФ з кодом 157...

Дякую, вже здалаsmiling smileyмій ФОП три роки не відображав орендодавців, я таки довела йому, що необхідно відображати не тільки ті доходи, що підлягають оподаткуванню ПДФО, а й взагалі нараховані та виплаченіsmiling smiley
Коллеги
спасибо за темку, я впервые тоже с этим столкнулась, и Вы мне очень помогли, так бы не сдала 1ДФ
а просить у ФОП свид-во единого и свид-во регистрации (для новых Выписку)? или какой то Витяг?
Поки достатньо виписки і свідоцтва єдиного, витяг взагалі-то по закону про ЄСВ
потрібно, але був лист ПФ, шо достатньо свідоцтва ЄП - але тепер його адмініструють
мінздохи, то хто зна як воно буде далі...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
А что будет, если не сдавали1 ДФ? Мы тоже арендуем у физика,деньги перечисляем, но отчёты не сдавали ни разу(((((((
Мыплатим другому ФОПу арендную плату (он нам еёсдаёт в субаренду),он тоже плательщик единого налога. Договор такой мы арендатор снимаем, а он (субарендатор) нам сдаёт.
Ответьте пожалуйста, нам хоть НДФЛ не нужно за него платить?
Что-то я запереживала сильно..........
Насколько я поняла, если ФЛП ЕН взял в аренду помещение у другого ФЛП ЕН на 1000 грн. (например), то в 1-ДФ он показывает эту сумму с кодом 157. НДФЛ не начисляет ( свидетельство единого есть того ФЛП есть). Если я где-то ошиблась, поправьте.


ВОПРОС: важно ли на какой группе этот ФЛП ЕН: 2 или 3 ???
Ага, а я отчёты не подавала, могут насчитать штраф?
Ну тут питання спірне... По логіці якшо будь-хто (ФОПи, юрики)
робить такі виплати, знаючи шо це не просто фіз.особа, а саме
підприємець - то ні про якого по податкового агента не може
бути і мови... Але ж ви знаєте де живете - казна пуста і якшо
до вас на перевірку прийдуть саме в такий момент, то...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Myami
Насколько я поняла, если ФЛП ЕН взял в аренду помещение у другого ФЛП ЕН на 1000 грн. (например), то в 1-ДФ он показывает эту сумму с кодом 157. НДФЛ не начисляет ( свидетельство единого есть того ФЛП есть). Если я где-то ошиблась, поправьте.


ВОПРОС: важно ли на какой группе этот ФЛП ЕН: 2 или 3 ???

Для вашего арендодателя важно:
291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку:
291.5.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
alina21

Вроде штраф по 1-ДФ 510,00. Но точно не помню. А будет он или нет этого вам никто не скажет. Заметят будет, не заметят, значит повезло.
Мы деньги в руки даём.
Не по счёту.
Может они и не отображают это нигде.......
Quote
alina21
Мы деньги в руки даём.
Не по счёту.
Может они и не отображают это нигде.......

А они Вам какие-то документы на подтверждение оплаты дают?
Мы тоже за аренду платим наличными. Нам дают чек, на основании которого я могу потом эту операцию отобразить в 1-ДФ. А насчет отображают или нет поговорите с вашим ФЛП. Я со своим поговорила и сказала что буду показывать его в 1-ДФ, он не против, в свою очередь сказал что оплаты официальны и у него тоже. Т.е. эти суммы будет отображать (незнаю как). И онм должны давать акт или чек при оплате за аренду.
Спасибо за совет, завтра им позвоню!
Мы хоть точно ничего платить не должны?
Платим только если платим физ.лицу (ну обычный челоовек, не ФЛП). Так ведь?
alina21

Да. Если бы вы арендовали у обычного физ.лица, то платили бы НДФЛ. А если вы арендуете помещение у ФЛП ЕН ( до 300 кв.метров) и у вас есть его свидетельство ЕН, то ничего не платите, просто отображаете сумму аренды в 1-ДФ
И важно что вид деятельности аренда был в свидетельстве ЕН.
Спасибо, теперь мне осталось выяснить в понедельник, отображает ли он нас в 1 ДФ.
Если да - то чувствую, что будут большие проблемы, это ведь хороший штраф, что мыне подавали отчёт.
Он нам даёт корешок от ПКО в руки.
Да, если честно, мне и не хотелось в налоговой это место работы показывать.
Чтоб потом в гости никто не пришёл.
А если нет у него вида деятельности "Аренда" в свидетельстве, тогда что?
Какие последствия для нас?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043299999999991