Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ФОП загальна система. Доходи та витрати????

Відправлено користувачем happy_fialka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Підскажіть будь ласка, яка стаття ПКУ регулює, що саме є доходом в ПП на загальній системі?

Чи правильно я розумію.
Якщо ПП :
- отримав аванс товар не відвантажив - це дохід;
- якщо ПП відвантажив товар, а оплату не отримав - це дохід;
- якщо ПП відвантажив товар і отримав оплату -це дохід;
- позитивна різниця між курсом купівлі (продажу) валюти - це дохід;
- позитивне значення валютних курсових різниць - це дохід.

- отримав аванс товар не відвантажив - витрат немає;
-якщо ПП відвантажив товар, а оплату не отримав - в витрати можна включити собівартість реалізованого товару, при умові що оплачено постачальнику товару;
- якщо ПП відвантажив товар і отримав оплату - в витрати можна включити собівартість реалізованого товару, при умові що оплачено постачальнику товару;
- відємне значення курсів при купівлі(продажу) валюти - витрати;
- відємне значення валютних курсових різниць - витрати.

Дякую за відповіді!!!!

(пробачте що дублюю запитання, але в сусідній темі мені нажаль ніхто не відповів, тому створила нову тему. Якщо це вже обговорювалось на форумі, дайте будь ласка лінк.)
Пробачте не знаю як відредагувати своє повідомлення, тому пишу інше більш коректно.
Описала по конкретниї ситуаціях. Підскажіть будь ласка, чи правильно я думаю???

1. Отримали аванс від постачальника 1000 грн( не враховуємо ПДВ) ; товар не відвантажено. Дохід 1000, витрат немає???
2. Реалізовано товар покупцю на 1000 грн; собівартість реалізованого товару 800 грн; оплата від покупця не отримана, тобто виникла дебіторська заборгованість . За товар який реалізовано, ФОП має кредиторську заборгованість перед своїм постачальником.
В даній ситуації у ФОП дохід 1000 грн; витрат немає???????????? Чи є???????? Підкажіть будь ласка, а то я геть заплуталась.
3. Оплатили аванс постачальнику 800 грн; товар не отримали. Але, за цей же товар отримали аванс від свого покупця 1000 грн. Що в цій ситуації???? Які доходи, які витрати????
4. Різниця між курсом продажу/придбання валюти. Якщо позитивна то маємо дохід, якщо негативна – маємо витрати????
5. Валютні курсові різниці, також враховуємо в доходах і витратах???
З Новим роком та наступаючим Різдвом Христовим !!!!
Дай Боже всім нам миру, здоровя та терпіння, терпіння, терпіння!!!!!!!!!!!!!!!1

Бачу ніхто нічого нехоче писати.
Але наскільки я розумію, вся те про щоя запитувала, стає не зовсім актуальним з 01.01.2015р.
Оскільки ПКУ, передбачає нові правила визначення витрати в ФОП на загальній системі.
Пропонує це обговорити.

пункт 177.4 викласти у такій редакції:

"177.4. До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать:
177.4.1. витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення
(продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії,
будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо
віднесені до конкретного об'єкта витрат;
177.4.2. витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі -
працівники), які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з
тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю
сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);
обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством,
внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством;
177.4.3. суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом;
177.4.4. інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в
підпунктах 177.4.1 - 177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами,
плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській
діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням
продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг";
в абзаці першому підпункту 177.5.3 пункту 177.5 слова "та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності"
виключити, а слово "їх" замінити словом "його";


Quote
happy_fialka
Пробачте не знаю як відредагувати своє повідомлення, тому пишу інше більш коректно.
Описала по конкретниї ситуаціях. Підскажіть будь ласка, чи правильно я думаю???

1. Отримали аванс від постачальника 1000 грн( не враховуємо ПДВ) ; товар не відвантажено. Дохід 1000, витрат немає???
2. Реалізовано товар покупцю на 1000 грн; собівартість реалізованого товару 800 грн; оплата від покупця не отримана, тобто виникла дебіторська заборгованість . За товар який реалізовано, ФОП має кредиторську заборгованість перед своїм постачальником.
В даній ситуації у ФОП дохід 1000 грн; витрат немає???????????? Чи є???????? Підкажіть будь ласка, а то я геть заплуталась.
3. Оплатили аванс постачальнику 800 грн; товар не отримали. Але, за цей же товар отримали аванс від свого покупця 1000 грн. Що в цій ситуації???? Які доходи, які витрати????
4. Різниця між курсом продажу/придбання валюти. Якщо позитивна то маємо дохід, якщо негативна – маємо витрати????
5. Валютні курсові різниці, також враховуємо в доходах і витратах???

1/ Ну у Вас і питання smiling smiley) який аванс від постачальника? зазвичай постачальнику ми платимо, а не навпаки.
2. Оплати не має, не має і доходу, не має витрат.
3. Аванс постачальнику без отримання і реалізації його товару- не має витрат.
Аванс від покупця є дохід. Ви платник ПДВ?
4. та 5 - фін.результат.

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Quote
Apolinaria
Quote
happy_fialka
Пробачте не знаю як відредагувати своє повідомлення, тому пишу інше більш коректно.
Описала по конкретниї ситуаціях. Підскажіть будь ласка, чи правильно я думаю???

1. Отримали аванс від постачальника 1000 грн( не враховуємо ПДВ) ; товар не відвантажено. Дохід 1000, витрат немає???
2. Реалізовано товар покупцю на 1000 грн; собівартість реалізованого товару 800 грн; оплата від покупця не отримана, тобто виникла дебіторська заборгованість . За товар який реалізовано, ФОП має кредиторську заборгованість перед своїм постачальником.
В даній ситуації у ФОП дохід 1000 грн; витрат немає???????????? Чи є???????? Підкажіть будь ласка, а то я геть заплуталась.
3. Оплатили аванс постачальнику 800 грн; товар не отримали. Але, за цей же товар отримали аванс від свого покупця 1000 грн. Що в цій ситуації???? Які доходи, які витрати????
4. Різниця між курсом продажу/придбання валюти. Якщо позитивна то маємо дохід, якщо негативна – маємо витрати????
5. Валютні курсові різниці, також враховуємо в доходах і витратах???

1/ Ну у Вас і питання smiling smiley) який аванс від постачальника? зазвичай постачальнику ми платимо, а не навпаки.
2. Оплати не має, не має і доходу, не має витрат.
3. Аванс постачальнику без отримання і реалізації його товару- не має витрат.
Аванс від покупця є дохід. Ви платник ПДВ?
4. та 5 - фін.результат.

1. Так дійсно я помилалась в тексті. Замість Постачальника, має бути покупець. пробачте.

2. Реалізовано товар покупцю на 1000 грн; собівартість реалізованого товару 800 грн; оплата від покупця не отримана, тобто виникла дебіторська заборгованість . За товар який реалізовано, ФОП має кредиторську заборгованість перед своїм постачальником.

Оплати немає, але є факт реалізації. Тому, чому немає доходу?
2. нет дохода т.к. у ФОП на общей доход возникает по факту оплаты товара покупателем

в отношении п. 1
Отримали аванс від покупця 1000 грн( не враховуємо ПДВ) ; товар не відвантажено. Дохід 1000, витрат немає???
доход 1000, расходов нет

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
ситуация :
2013г работаю на едином налоге 2 группа - октябрь поставка товара на 5000 гр бюджетной организации, оплаты в 2013 нет.
2014 деятельность приостановлена ( нахожусь на общей системе) В июле приходит на р\с 5000 ( в платежке указано - задолженость за 2013г)
Как указывать в декларации эту сумму ? 5000 доход (? Или можно неуказывать ( задолженность за 2013)
Ну ви ж скоріш за все в 2013 році цю суму в
доходах не показували, тим паче шо у ФОПів
касовий метод визначення доходів. Значить
потрібно показать в 2014 і якшо у вас є документи
на купівлю проданого товару, то поставите в витрати
і платитимете податок з чистого прибутку...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Подскажите, как заполнить декларацию, если у меня не было доходов? Я ЕСВ платила в прошлом году ежемесячно. Отчет по ЕСВ заполнять как по оплатам и сдавать?
Доброго дня
не можу розібратись, якшо ФОП на заг.с-мі бере в оренду автомобілль і відповідно платить сстраховку за пасажирів і водія чи буде це для нього витратами?????
Quote
byx_mag
Доброго дня
не можу розібратись, якшо ФОП на заг.с-мі бере в оренду автомобілль і відповідно платить сстраховку за пасажирів і водія чи буде це для нього витратами?????
Тут головне - вид діяльності,по якому отримуєте дохід, бо при перевірці вам прийдеться доводити, що саме ці витрати привели до отримання доходу та чи є ця страховка обов'язковою...
Quote
Шустрик
Ну ви ж скоріш за все в 2013 році цю суму в
доходах не показували, тим паче шо у ФОПів
касовий метод визначення доходів
. Значить
потрібно показать в 2014 і якшо у вас є документи
на купівлю проданого товару, то поставите в витрати
і платитимете податок з чистого прибутку...

т.е. если ФОП отгрузил товар, но не получил оплату, дохода нет? Доход будет, если получит оплату? я правильно поняла?
как тогда с расходами, они буду возникать, когда поступит оплата? чего-то я запуталась
Согласно ст. 177.2. и 177.3. НКУ в валовый доход предпринимателя на общей системе включается выручка без учета НДС (тоесть 5 % акцизного сбора с розничных продаж включается в ВД). Согласно ст. 177.4 НКУ в расходы предпринимателяя включить акцизный сбор с розничных продаж нельзя. Вот и получается, что базой для обложения НДФЛ (чистый облагаемый доход) есть и акцизный налог с розничных продаж., тоесть я должен еще заплатить НДФЛ 20 % и единый взнос 34,7 %, с суммы акциза который перечислил государству. Издевательство над малым бизнесом!!!!!!!!!!!
Quote
hortiza
Согласно ст. 177.2. и 177.3. НКУ в валовый доход предпринимателя на общей системе включается выручка без учета НДС (тоесть 5 % акцизного сбора с розничных продаж включается в ВД). Согласно ст. 177.4 НКУ в расходы предпринимателяя включить акцизный сбор с розничных продаж нельзя. Вот и получается, что базой для обложения НДФЛ (чистый облагаемый доход) есть и акцизный налог с розничных продаж., тоесть я должен еще заплатить НДФЛ 20 % и единый взнос 34,7 %, с суммы акциза который перечислил государству. Издевательство над малым бизнесом!!!!!!!!!!!
Во тебя плющит!!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00035