Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ФОП ведення книги та заповнення декларації

Відправлено користувачем kashtanchik 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня.
ФОП 3 група без пдв, в декларації за 2013 рік показала дохід, який зарахували на розрахунковий рахунок в січні 2014 року. Акти виконаних робіт є підписані за листопад - грудень 2013 року, по яким і заповнювала декларацію....
І зараз я дізнаюся що записи в книзі та в декларації робляться по зарахуванню на розрахунковий рахунок..
Допоможіть як віправити помилку..?
Доброго ддня.
Вперше буду заповнювати книгу обліку доходів і витрат.
Підскажіть будь ласка,як заповнити книгу обліку для ФОП на загальній системі.А саме не можу зрозуміти,якщо в один день понесені витрати гр.6, 7 наприклад,то в гр.5 заповнювати окремими рядками.(тобто під кожен реквізит документа окремий рядок + сума витрат відповідно до графи??) І якщо під одну суму понесених витрат в мене є і видаткова накладна і платіжне доручення з печаткою, то шо краще зазначати в графі 5 книги??
Дякую
kashtanchik, викреслювати неправильні цифри (з обовязковим завіренням ФОП) і вписуванням правильних.
byx_mag - витрати вносяться стількома рядками, скільки підтверджквальних документів на їх оплату є. Витрати по гр. 6 вписуються не в момент придбання, а в момент продажу оплаченого або оплати проданого товару. Тому (як на мене) краще вписувати саме номер накладної, але це не вимога, просто, я вважаю, що так легше не заплутатися.


Тобто, і якшо в одній графі є витрати 2-3 сумами, то їх так і вписувати окремими рядками з реквізитами документів?
книга, ще не заповнена, а от як виправити декларацію? я показала дохід у 2013 році, який повинна була показати зараз у 1 кварталі 2014 році.???
Quote
kashtanchik
книга, ще не заповнена, а от як виправити декларацію? я показала дохід у 2013 році, який повинна була показати зараз у 1 кварталі 2014 році.???
Тоді заповнюєте правильно, а декларацію подаєте уточнюючу. Якщо сума до сплати йде до збільшення, то нараховуєте собі самостійно штраф, якщо ні - тоді ніякої відповідальності.
Quote
byx_mag
Тобто, і якшо в одній графі є витрати 2-3 сумами, то їх так і вписувати окремими рядками з реквізитами документів?
Так.
Чи правильно буде, якщо перший запис в книзі в мене буде- авансовий звіт про понесені витрати ФОпом готівкою,є квитанції ??
Quote
byx_mag
Чи правильно буде, якщо перший запис в книзі в мене буде- авансовий звіт про понесені витрати ФОпом готівкою,є квитанції ??
Якщо у тому періоді є дохід, тоді все рівно яким буде перший запис. Тут у нас була дискусія з деякими форумчанками, який це має бути період, прийшли до висновку - рік все ж таки а не місяць. Але, як на мене, якщо ці витрати понесені для забезпечення доходу (нехай і в наступних місяцях року), тоді вони мають право на існування, якщо ж це витрати, що стосуються безпосередньо місяця, в якому нема доходу - тоді ні. Але, так як ці нюанси обліку ФОП до сих пір не розяснені законодавством, можна все по всякому трактувати.
якщо ці витрати понесені в березні 2014 на телефон і медок, а перший дохід в середині квітня 2014?
Quote
byx_mag
якщо ці витрати понесені в березні 2014 на телефон і медок, а перший дохід в середині квітня 2014?
На жаль ні витрати на придбання телефону ні витрати на придбання ліцензії по Медку ФОП не може включити у витрати.
а чому??? це ж будуть операційні витрати??
Quote
byx_mag
а чому??? це ж будуть операційні витрати??
Ну, тому що з точки зору податкової лыцензыя - це НА, що підлягає амортизації, а аморти зацію вони категорично не хотять визнавати у ФОП, мотивуючи тим, що ФОп не веде бухобліку, відповідно поняття амортизація для ФОП не існує. Ну а телефон, звичайно, можннап підвести під МШП і одразу вписати у витрати, але я особисто так би не ризикувала. Частково з такою позицією податкової погоджуюсь, бо ФОП би хотів і "на липку влізти і щось не обідрати"- такого не буває.
smiling smiley ну ясно,на липку ми не дуже хочемо,нам і тут добре,буду ще думати .
Дякую
Quote
rs_2012
Quote
kashtanchik
книга, ще не заповнена, а от як виправити декларацію? я показала дохід у 2013 році, який повинна була показати зараз у 1 кварталі 2014 році.???
Тоді заповнюєте правильно, а декларацію подаєте уточнюючу. Якщо сума до сплати йде до збільшення, то нараховуєте собі самостійно штраф, якщо ні - тоді ніякої відповідальності.

Дякую за відповідь, а за подачу уточнюючої декларації штраф передбачений?
О, знайшла п. 50.1 Податкового кодексу, штраф нараховується у тому випадку якщо, у вже поданій декларації дохід занизили і у уточнюючому розрахунку подаємо уже виправлений, тоді штраф і пеня, але у мене ж інша ситуація. Я в річній декларації зависила дохід, і зараз хочу подати деклацію уточнюючу, в якій в покажу дохід менше. Мені щось загрожує???????
Quote
kashtanchik
Quote
rs_2012
Quote
kashtanchik
книга, ще не заповнена, а от як виправити декларацію? я показала дохід у 2013 році, який повинна була показати зараз у 1 кварталі 2014 році.???
Тоді заповнюєте правильно, а декларацію подаєте уточнюючу. Якщо сума до сплати йде до збільшення, то нараховуєте собі самостійно штраф, якщо ні - тоді ніякої відповідальності.

Дякую за відповідь, а за подачу уточнюючої декларації штраф передбачений?
А Ви взагалі дочитали мою відповідь до кінця? Невже там нема того, про що ви питаєтеся?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037100000000001