Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ФОП и переуступка права требования

Відправлено користувачем Кикимора 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Чи має право ФОП - платник ЄП укладати договори переуступки прав вимоги за зобов’язаннями (переведення боргу) щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг)?


нашла в базе знаний ответ
Коротка:
Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку має право укладати договори переуступки прав вимоги за зобов’язаннями (переведення боргу) щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг).
При цьому, вартість відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг) включається до доходу фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку.
Повна:
Відповідно до пп.1 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (п.291.6 ст.291 ПКУ).
Згідно із ст.512 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV зі змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Правочин щодо заміни кредитора у зобов’язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов’язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові (ст.513 ЦКУ).
Боржник у зобов’язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом (ст.520 ЦКУ).
Відступлення права вимоги - операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації (пп.14.1.255 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Таким чином, норми чинного законодавства не містять обмежень щодо укладання договору переуступки прав вимоги за зобов’язаннями між будь – якими суб’єктами господарювання, в тому числі і фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку.
Отже, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку має право укладати договори переуступки прав вимоги за зобов’язаннями (переведення боргу) щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг).
При цьому, вартість відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг) включається до доходу фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку.
ВОПРОС-НИЧЕГО НЕ ПОМЕНЯЛОСЬ В ЭТОМ ВОПРОСЕ? налоговая ничего нового не изобрела?
от бред
ФОПы расчеты только деньгами
Вітаю, колеги. Підніму ще раз це питання. Ситуація - ФОП надавав послуги ТОВ, підприємство не розрахувалось остаточно. Він знявся з реєстоації. Зараз ТОВ хоче погасити борг. Чи може він зробити переуступку на іншого діючого фоп?


Как это если он закрылся?
Сама ж людина жива-здорова) заново реєструватись накладно, бо перебуває в іншій області. у ТОВ з'явились гроші, щоб погасити свою дебіторку. і є дружній ФОП, діючий і тоді, і зараз. Чи можна якось заднім числом протокол взаємозаліку.
помилилась- ТОВ погашує свою кредиторку
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032899999999991