Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Індексація ЗП

Відправлено користувачем Buh2017 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 4    Сторінки: Попередні1234Наступна
Re: Індексація ЗП
Quote
Scholl
Или из этих 62,31 грн и 116,20 соответственно тоже вычитается какой-то налог...

не какой то, а все зарплатные налоги и вычитаются и начисляются
Re: Індексація ЗП
Нет, с июня по август должно быть начислено 3200+62,31=3262,31, а за сентябрь 3316,20, из этих сумм удерживается НДФЛ 18% и военный сбор 1,5%, на руки меньше выйдет.
Re: Індексація ЗП
Quote
Blick
Нет, с июня по август должно быть начислено 3200+62,31=3262,31, а за сентябрь 3316,20, из этих сумм удерживается НДФЛ 18% и военный сбор 1,5%, на руки меньше выйдет.
Это и все вычитаемые налоги (НДФЛ 18% и военный сбор 1,5%) ? У меня никак не выходит сумма зп чистыми 2576, которую я получаю.


Re: Індексація ЗП
Ну так ваші 2576 грн. це з нарахованої вам суми в 3200 грн. без індексації.
А з 3262,31грн. ви б отримали 2626,16 грн. drinking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Індексація ЗП
3200-576(18%)-48(1,5%)=2576.
По 3262,31 Шустрик уже написала.
С 3316,20 чистыми выйдет 2669,54.
Re: Індексація ЗП
Перечитала все вышесказанное, хочу еще раз уточнить.
Если в штатном расписании есть на 01.2017 - 1 шт.ед. продавец и он принят в 01.2017 для него базовый месяц январь и если принят новый сотрудник-продавец в сентябре 2017, для него базовым есть январь или сентябрь?
я думаю, что сентябрь ведь на 09.2017 у меня появилась еще 1шт.ед. и теперь по состоянию на 09.2017 2шт.ед.продавец. или всетаки для вновь принятого продавца базовый месяц - январь
Re: Індексація ЗП
Я думаю все же базовый январь. Вот если бы в сентябре приняли грузчика, которого в штатном до этого не было вообще, для него базовым был бы сентябрь.
Re: Індексація ЗП
я пользуюсь онлайн ресурсом расчет индексации, т.к. программа 1С у меня не считает индексацию, и если базовый января для сотрудника который принят в сентябре, на сентябрь порог для начисления индексации уже есть, и что получается что ему уже нужно начислять индексацию?
Re: Індексація ЗП
Да, нужно. Сейчас понятие базового месяца вообще отсутствует, мы его просто по привычке и для простоты понимания используем. Есть месяц повышения оклада на должности, а это январь. И не важно, что в штатном в январе был 1 человек, на должности продавец оклад повышался в январе.
Re: Індексація ЗП
намного проще повышать оклад каждые 2-3 месяца на 15грн, и вообще забыть про индексацию. так получается сотрудник только пришел а ему уже нужно индексировать зарплату
Re: Індексація ЗП
Дочиталась, что повышать нужно как минимум на сумму индексации. Если сумма повышения меньше индексации то индексировать нужно разницу. Уже голова кругом confused smiley
Re: Індексація ЗП
Действительно проще, я так и делаю. Если каждые 2 месяца повышать, можно на любую сумму, т.к. индексация =0 и любое повышение будет выше суммы индексации. Если повышать раз в 3 месяца, тогда на сумму индексации, и то не каждый раз.
Но при любом подходе экономия выходит по сравнению с индексацией, т.к. базовый месяц меняется.
Re: Індексація ЗП
Доброго дня!Допоможіть,будь ласка, розібратися,З січня оклад на під-ві становив 3200,00 грн,в травні у всіх працівників підвищили оклад на 20,00 грн. Тобто на даний момент у всіх оклад 3220,00.Більше підвищення з/п не було і індексація не нараховувалася.Як виправити зараз ситуацію?Слухала вебінар,на якому говорилося про те,що в грудні тоді потрібно всім підвищити оклад на 172,00 грн.
Re: Індексація ЗП
[dtkt.com.ua]
У Вас базовый май 2017 года, индексацию нужно было начислять в ноябре 62,31 и в декабре 65,19. Советую поднять оклад ноябрем на 65 грн, перерасчет сделать и отобразить в декабре. Конечно, можно и индексацию ноябрьскую доначислить, но это сложнее.
Re: Індексація ЗП
А якщо,я в грудні оплатила індексацію на суму 127,50 (62,31+65,19)за 2 місяці -це буде помилкою ?
Re: Індексація ЗП
Это как раз почти то, о чем я говорила. Только в отчете за декабрь укажите доначисление 62,31 ноябрем, код типу нарахувань 2 или 3, точно не помню. В этом случае базовым остается май и индексация продолжится, а если добавить оклад, базовый месяц меняется. Хотя как раз сейчас особой разницы нет, а январе минималка увеличивается, все равно оклад до минималки добавлять и январь станет базовым.
Re: Індексація ЗП
Коллеги, добрый день.

Не начислила индексацию за декабрь, ЗП выплачена, естественно....
Доначислять январем или лучше декабрем и доплатить сегодня, например?
Как думаете ?
Спасиб.
Re: Індексація ЗП
Я бы доначислила декабрем, чтоб потом не задумываться о том, как это все в отчетах отразить.
Re: Індексація ЗП
Quote
Blick
Я бы доначислила декабрем, чтоб потом не задумываться о том, как это все в отчетах отразить.

спасибо, что откликнулись , так и сделаюwinking smiley
Re: Індексація ЗП
Підкажіть будь-ласка, чи можна доплачувати індексацію працівникам не одним а декількома місяцями? Буду дуже вдячний.
Re: Індексація ЗП
Підскажіть будь-ласка. Заробітна плата була підвищена в січні 2018 року до 3723,00. Індексацію в лютому-березні не проводимо. З якого місяця потрібно підвищити оклад ( на 10 грн.) з березня чи можливо з квітня, щоб не було подальшої індексації? Буду дуже вдячна.
Re: Індексація ЗП
февраль март нет
Re: Індексація ЗП
Это будет ясно, когда опубликуют индекс инфляции за февраль. Если он будет больше 103, тогда будет индексация в апреле, а чтоб ее избежать, нужно будет в марте повысить оклад на любую сумму. Если же февральский индекс будет меньше 103, можно пока не повышать.
Re: Індексація ЗП
Большое спасибо.
Re: Індексація ЗП
Предприятие с 2015 не проводило индексацию вообще.Есть еще кто-то такой? Много писалось об этом, но кто-то сейчас может подсказать, как начать индексировать? Даже не сам процесс начисления, а с чего начать?
Re: Індексація ЗП
Ну Вы же увеличивали зарплату с января 2018? Примите его как базовый и начинайте индексировать. Неправильно, конечно, но не вижу смысла пересчитывать с 2015 года. Пока по апрель включительно индексация =0, дальше будет видно.
Re: Індексація ЗП
цитата "У знайомих на підприємстві теж підвищували заробітну плату 1 раз в квартал на 5 грн., та індексацію не нараховували. Але при перевірці Держпраці, контролери нарахували штрафи за непроведення індексації, посилаючись на п.5 Постанови.

У 9 абзаці п. 5 Постанови КМУ від 17.07.2003 №1078 "Нарахування сум індексації або проведення чергового підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, на підставі якого нарахована сума індексації перевищить розмір підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом."
Тобто у них на підприємстві індексація перевищила ті 5 грн, на яку була підвищена заробітна плата, і вони були повинні чи донарахувати індексацію чи підвищити заробітну плату до розмірів індексації."
"NTTT, треба було підвищувати не раз у квартал, а до пмикладу так: січень - відповідно до МЗП, лютий (як правило індекс інфляції не жосягає розміру 103%) - підвищуємо на кілька грн., березень лишаєм без, оскільки вже лютий ста базовим і дуже малоймовірно, що березні в порівнянні з лютим виникне потреба у індексації. Далі квітень підвищуємо і по накатаній"

Значит не достаточно раз в квартал по 10 грн., нужно хоть по 1 грн., но ежемесячно?
Re: Індексація ЗП
Достаточно по 1,00 грн. через месяц . Это уже чтобы наверняка.
Re: Індексація ЗП
Quote
vvv275
цитата "У знайомих на підприємстві теж підвищували заробітну плату 1 раз в квартал на 5 грн., та індексацію не нараховували. Але при перевірці Держпраці, контролери нарахували штрафи за непроведення індексації, посилаючись на п.5 Постанови.

У 9 абзаці п. 5 Постанови КМУ від 17.07.2003 №1078 "Нарахування сум індексації або проведення чергового підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, на підставі якого нарахована сума індексації перевищить розмір підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом."
Тобто у них на підприємстві індексація перевищила ті 5 грн, на яку була підвищена заробітна плата, і вони були повинні чи донарахувати індексацію чи підвищити заробітну плату до розмірів індексації."
"NTTT, треба було підвищувати не раз у квартал, а до пмикладу так: січень - відповідно до МЗП, лютий (як правило індекс інфляції не жосягає розміру 103%) - підвищуємо на кілька грн., березень лишаєм без, оскільки вже лютий ста базовим і дуже малоймовірно, що березні в порівнянні з лютим виникне потреба у індексації. Далі квітень підвищуємо і по накатаній"

Значит не достаточно раз в квартал по 10 грн., нужно хоть по 1 грн., но ежемесячно?
Если,например, январь-базовый, то коэф.инфляции за февраль печат. в марте и применяется в апреле и если он превысил 103, то в апреле положена индексация и ваше поднятие на 10 грн может не перекрыть индексацию....поэтому поднимать надо было в марте хоть на 1 грн, потом в мае и т.д. через месяц, как написала Никон
Re: Індексація ЗП
Доброго дня. Я ФОП-єдинник 3-ї групи, використовую найману працю в кількості 7 людей, всі вони оформлені на мінімальну зарплату. Вчора прийшла перевірка Держпраці і одним із порушень зазначила відсутність нарахування індексації заробітної плати в 2017 р. Я перечитав нормативні акти по індексації і чесно кажучи заплутався, допоможіть будь-ласка розібратися в наступному:
1. За який місяць відбувається нарахування індексації?
Наприклад: якщо мені необхідно донарахувати індексацію за минулий рік, в таблиці коефіцієнтів індексації при базовому січні місяці, суми індексації йдуть починаючи з червня місяця 62,31 грн., ми цю суму включаємо в донарахування індексації в червень чи в попередній місяць травень? І якщо в цьому році наприклад в червні буде розміщено відповідний коефіцієнт індексації, скажімо умовно 60 грн., то я на дану суму маю збільшити зарплату за червень і вона буде складати 3783 грн., чи даний коефіцієнт стосуватиметься травня?
2. Як правильно визначити базовий місяць?
Наприклад:
1.1. Якщо працівник в мене працював з 2016 року, а в січні минулого року відбулося підвищення мінімалки до 3200 грн. (я видав на початку січня відповідний наказ про затвердження штатного розпису працівників з посадовим окладом в сумі 3200 грн. з 03.01.2017 р.), то для такого працівника базовим буде січень місяць, і відповідно я повинен йому донарахувати індексацію за червень, липень, серпень по 62,31 грн. за кожен місяць, вересень, жовтень, листопад по 116,20 грн. та за грудень 179,72 грн.
1.2. 01.02.2017 р. я прийняв на роботу працівника, який пропрацював в мене до 08.08.2017 р. Для нього базовим місяцем буде місяць прийняття, тобто лютий і індексація почнеться з липня місяця? Чи базовим всеодно буде січень, тобто місяць підвищення окладу і індексацію йому також потрібно буде нараховувати за червень, липень і за 8 днів серпня?
1.3. Аналогічно, якщо 24.07.2017 р. я прийняв на роботу прибиральницю на 0,25 ставки, то в неї базовим буде липень і індексація почнеться з грудня чи для неї також базовим буде січень 2017 р. (в штатному розписі в мене така посада була передбачена з окладом 3200 грн.).
1.4. В жовтні та листопаді я виплатив декільком працівникам набавку до зарплати по 600 грн., в мене тут також виникає питання чи не стане для них жовтень базовим місяцем, хоча посадовий оклад для них увесь рік не підвищувався і складав 3200 грн.
3. Чи застосовувати податкову соціальну пільгу працівниці, яка була прийнята 23.03.2018 р.?
Раніше я старався завжди приймати працівників на роботу на початку місяця і в мене не виникало питань. Але цього місяця я прийняв на роботу працівницю 23 числа, відповідно в неї за відпрацьований в березні час з/п складе 1063,74 грн., що дає їй право на пільгу. Однак вона звільнилася з попереднього місця роботи 05.03.2018 р. і чи застосовували їй там пільгу не знає. Тому я не знаю як мені бути, чи застосувати пільгу чи ні, щоб часом не відбулось подвійне застосування ПСП.
Буду дуже вдячний за роз'яснення, щоб в подальшому не допускати подібних порушень.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 4    Сторінки: Попередні1234Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00048899999999996