Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Найманий працівник чи ФОП

Відправлено користувачем irina_85 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як краще зробити в такій ситуаціі. Два брати мають один магазин. На одного з них оформлено ФОП, договір на оренду приміщення, документи на товар, на іншому - нічого. Як краще зробити, щоб інший міг офіційно продавати товар та щоб йому йшов пенсійний стаж?
1) оформити як найманого працівника. Заключаємо трудовий договір, робимо наказ, подаємо в ДФС повідомлення про прийняття, штатний розпис, посадова інструкція, правила внутрішнього трудогово розпорядку, табель, відомості нарахування та виплати з/п, щомісячно здаємо додаток 4 та щоквартально 1ДФ. Посада продавець-консультант. Чи можливо оформити на іншу посаду (менеджер і т.д.) та при цьому брати кошти з продавців? Чи потрібно зараз подавати якісь відомості у військомат?
2) оформити як ФОП та надавати послуги з продажу товарів. Щомісячно робимо акти виконаних робіт. Оплата=% від виручки. Щоквартально здаємо 1ДФ. Який КВЕД краще вибрати в такому випадку?
Буду дуже вдячна за допомогу.
Рахували декілька днів назад з знайомою,
шо найманий на 16 грн. дешевше обідецця
ніж ФОП, ну і відповідальність відповідно
не додаєцця drinking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
обідецця=обійдецця



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!


Дякую. А по посаді не підкажете, що можна підібрати, раптом колись прийдеться на роботу влаштовуватись, до цього часу був торговим представником, менеджером. По документах і звітності наче все врахувала?
Однозначно наёмный лучше. Гораздо проще во всём.
Если вдруг не будет деятельности наёмного можно быстро и безболезненно уволить, появится деятельность - опять принять.
А ФОП на ЕП - ему ж независимо от наличия деятельности нужно платить ЕП и ЕСВ. У ФОПа - отчётность, проверки...
Шустрик, а если оформить ФОП на 1 группе? Получается дешевле по налогам больше чем в два раза....
Quote
Valeri
Шустрик, а если оформить ФОП на 1 группе? Получается дешевле по налогам больше чем в два раза....
да, если КВЭД позволяет быть на 1 гр
Quote
Valeri
Шустрик, а если оформить ФОП на 1 группе? Получается дешевле по налогам больше чем в два раза....
Я не Шустрик, но отвечу.
Так ФОП 1-й группы может торговать только на рынке !!!Или оказывать услуги только населению !!!
А Автор писал про магазин.
291.4. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;
Я знаю,да. Но если магазин на территории рынка, например).
И я не только о данной ситуации, а вообще.
Если есть вариант с 1й группой, то минимизировать свои налоги можно таким образом тоже.
Просто вопрос сейчас очень популярный.
Там на самом деле большой перечень под 1ю группу попадает, ремонты, обслуживание, парикмахеры и т.д.
Может кому полезна информация будет...
Quote
Valeri
Я знаю,да. Но если магазин на территории рынка, например).
И я не только о данной ситуации, а вообще.
Если есть вариант с 1й группой, то минимизировать свои налоги можно таким образом тоже.
\\\Но если магазин на территории рынка, например\\\
Не фантазируйте !grinning smiley
Внимательно почитайте приведённый мной пункт ПКУ !
здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках
Вы ощущаете разницу между торговым местом на рынке и магазином на рынке ?
Вы на рынок ходите ?
Дякую за відповіді.
Я так зрозуміла, що безпечніше буде оформити найманого працівника. І по коштах буде дешевше (в нього буде ПСП-2дітей, дружина безробітня, пільгою не користується). А як бути з посадою? Крім продавця-консультанта реально нічого не підходить, а хочеться щось солідніше)))
Це все буде тільки документально по факту - що заробили, поділили порівно.
А заведующий магазином не подойдет?
nikon, в моей фразе была улыбка, не драматизируйте)
Сами решаем трудоустройство продавцов, приходится иной раз немного пофантазировать и посмеяться, чтобы нервы сохранить)
Добрый день всем!
Помогите пжл, я открыла ФОП 3 группа НДС по грузоперевозке
Работаем с 1 января на НДСе, 5.01 была товарка на оказание услуг по перевозке, а наемные работники у меня приняты на работу только с 12.01. Зарплату за первую половину мне на бирже сказали можно не начислять, но знакомый бухгалтер говорит что это неправильно. В книга ЗП начисление сделала только за вторую половину. и военный, подоходный, есв заплатила только за вторую половину( с учетом конечно работы 5.01). Что теперь делать это ошибка или нет. И если да то как быть??? Помогите кто знает, а то я только начинающий бухгалтер пока мало что понимаю
магазин в селі невеликий змішаний тип товару(продукти,посуда, іграшки), в класифікаторі є посади продавець продовольчих товарів;продавець н/продов.товарів;продавець-консультант. За якою посадою правильно оформляти????
а с 12 до 15 он у вас не работал,что вы только за вторую половину выплатили?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000416