Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Неоформлений працівник

Відправлено користувачем iryna150193 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ФОП загальна система. Є неоформлений працівник. Бачила що величезні штрафи якщо при перевірці це виявлять. Як можна грамотно відмазатися, при перевірці чи краще все таки оформити працівника офіційно.
Лучше оформить. ФОПу на общей системе даже выгоднее платить зарплату работнику, чем те же налоги со своего чистого дохода.
Quote
Blick
Лучше оформить. ФОПу на общей системе даже выгоднее платить зарплату работнику, чем те же налоги со своего чистого дохода.
дивлячись які прибутки)


Прибутки то не дуже. Зима, весна осінь ледве витягуємо. Спасає тільки літо. Якщо оформляти що прийдеться плати з податків, тільки ЄСВ чи ще щось. Які звіти подавати потрібно. І поясніть будь ласка детальніше чому вигідніше, бо можна включити витрати на оплату праці до витрати і вийде менше пдфо, ЄСВ, ВЗ. Вибачте можливо за дурні питання. Але я не профі в цьому.
Просто раніше цей працівник був оформлений. Але його зняли з обліку напевне по тій причині що не вигідно. Зараз він працює неофіційно. Ну от прийде представник держпраці застане його на місці. І що в такому випадку робити. Казати що ФОП по старій дружбі попросив вийти на деньок поміняти його бо в нього супер справи. Повірять в таке хто зна. А як докопаються що це не так. Штраф в складену суму і чи і так до чогось докопаються. Як не до працівника то до документів.
Ну да, если с зарплатой чистый доход в минус уйдет - это плохо. А так, допустим:

Ситуация 1. Наемных нет, у ФОПа чистый доход 10000 грн, он платит за себя НДФЛ 1800, ВС 150 и ЕСВ 2200, итого 4150 и в расходы может только ЕСВ и ВС включить. Итого налогов 4150, из которых 1800 в расходы не включается.

Ситуация 2. Те же цифры, но есть наемный работник с зарплатой 6000 грн
С работника платится 1080+90+1320=2490, зарплата на руки 4830, итого расходов 7320.
Отнимаем с чистого дохода еще 7320 и получаем чистый доход ФОПа 2680 и налоги 482,4+40,2+589,6=1112,20. Итого налогов 3602,20, из которых 482,40 в расходы не включается.

Конечно, если работать самому, экономия на зарплате выходит. Но если неоформленному работнику платить в конверте из чистого дохода, то гораздо выгоднее его оформить.
Не прокатит "по старій дружбі попросив". Кстати, когда налоговики приходят с фактической проверкой, они и оформление работников проверяют. Штрафовать не могут, но видимо в держпраці стучат.
Дуже дякую. Які документи можуть перевіряти держ праці у Фопа трудову книжку, податкову звітність? І якщо у Фопа записи у трудовій були ще у якомусь там 2013 році (бо був оформлений на фірмі як працівник) потім став ФОП. То потрібно звернутися до ПФУ щоб зробили записи про стаж за час підприємницької діяльності?
Quote
Blick
Ну да, если с зарплатой чистый доход в минус уйдет - это плохо. А так, допустим:

Ситуация 1. Наемных нет, у ФОПа чистый доход 10000 грн, он платит за себя НДФЛ 1800, ВС 150 и ЕСВ 2200, итого 4150 и в расходы может только ЕСВ и ВС включить. Итого налогов 4150, из которых 1800 в расходы не включается.

Ситуация 2. Те же цифры, но есть наемный работник с зарплатой 6000 грн
С работника платится 1080+90+1320=2490, зарплата на руки 4830, итого расходов 7320.
Отнимаем с чистого дохода еще 7320 и получаем чистый доход ФОПа 2680 и налоги 482,4+40,2+589,6=1112,20. Итого налогов 3602,20, из которых 482,40 в расходы не включается.

Конечно, если работать самому, экономия на зарплате выходит. Но если неоформленному работнику платить в конверте из чистого дохода, то гораздо выгоднее его оформить.

Не подскажите, пожалуйста, почему НДФЛ не включается в расходы, и как будут учитываться в расходах ВС и ЕСВ, если, как я понимаю они не вошли в чистый доход 10000, в следующем периоде?
Ну я описала упрощенно чисто теоретические ситуации. Естественно ЕСВ и ВС будут в расходы вкючаться в периоде их оплаты, т.е. в следующем. Хотя можно ж и наперед оплатить. Когда у моего ФОПа остаются деньги на счете на конец квартала, я бью тревогу и он платит ЕСВ наперед, чтоб включить его в текущий период.
А что касается НДФЛ, так в расходы включается:
177.4.3. суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця;
Quote
Blick
Ну я описала упрощенно чисто теоретические ситуации. Естественно ЕСВ и ВС будут в расходы вкючаться в периоде их оплаты, т.е. в следующем. Хотя можно ж и наперед оплатить. Когда у моего ФОПа остаются деньги на счете на конец квартала, я бью тревогу и он платит ЕСВ наперед, чтоб включить его в текущий период.
А что касается НДФЛ, так в расходы включается:
177.4.3. суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця;

Спасибо за ответ.
Вопрос, если налоги платить в периоде в котором они рассчитаны, то они уменьшат чистый доход, т.е. доход с которого они были рассчитаны.Получается зацикленность какая-то.
Никакой зацикленности, т.к. в момент опплаты ЕСВ не рассчитывается, а просто платится авансом.
Quote
Blick
Ну да, если с зарплатой чистый доход в минус уйдет - это плохо. А так, допустим:

Ситуация 1. Наемных нет, у ФОПа чистый доход 10000 грн, он платит за себя НДФЛ 1800, ВС 150 и ЕСВ 2200, итого 4150 и в расходы может только ЕСВ и ВС включить. Итого налогов 4150, из которых 1800 в расходы не включается.

Ситуация 2. Те же цифры, но есть наемный работник с зарплатой 6000 грн
С работника платится 1080+90+1320=2490, зарплата на руки 4830, итого расходов 7320.
Отнимаем с чистого дохода еще 7320 и получаем чистый доход ФОПа 2680 и налоги 482,4+40,2+589,6=1112,20. Итого налогов 3602,20, из которых 482,40 в расходы не включается.

Конечно, если работать самому, экономия на зарплате выходит. Но если неоформленному работнику платить в конверте из чистого дохода, то гораздо выгоднее его оформить.


Скажите, а ЕСВ мы тоже рассчитываем по формуле (Доходы - Расходы)* 0,22?

Мне казалось раньше было (Доходы - Расходы - НДФЛ) *0,22?

Может ошибаюсь, конечно, флп на общей были очень давно

___________________________________________________________
"Дебет с кредитом не сходится, а человек с человеком всегда сойдется."
У меня наоборот раньше ФОПов на общей не было, так что не знаю как было раньше, но сейчас база для начисления НДФЛ и ЕСВ одна (в пределах минимального и максимального взноса ЕСВ).
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037700000000007