Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Совмесное использование помещения

Відправлено користувачем Людмилка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сейчас снимаем квартиру под офис, договора нет, оплаты официально тоже. Квартира принадлежит нерезиденту который не имеет права хоз.деятельности на Украине. Предлагают заключить договор о совмесном использовании помещени. Не представляю что должно быть прописано в этом договоре и дальнейшее отражение операций в учете.
Пожалуйста поделитесь информацией. Пока нашла только инфу про ведение совмесной деятельности.
Договір про спільне користування майном - це прототип простого товариства. Відповідно й будуть умови договору.
Якщо нерезидент насправді бажає спільно з вами використовувати цю квартиру, то у договорі й поділите хто і за що платитиме.
А в обліку - аналогічно оренді, тільки в частині сум, закріплених за вами договором.
На самом деле я не собераюсь вести совмесную деятельность с нерезидентом.Мне нужен документ подтверждающий моё право пребывания в этом помещении, из которого еще будет видно что пребываю я в нем не бесплатно. Вопрос даже не в том что бы отнести расходы на валовые в налоговом учете, а в том чтобы подтвердить что пребывание не яляется благом, полученным бесплатно.
Что значит поделить кто за что платит?На каком основании я например буду платить комунальные платежи, кому и в какой форме?


Боже... я бы просто сидела в этом помещении и помалкивала smiling smiley

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
так и сидим уже давно, но всё же до поры до времени....но как-то не хочется чтобы начислили как доход по обычным ценам
Не зрозуміло про якій дохід йдеться? Ви знімаєте квартиру у нерезидента (фізособа?)
1) квартира може зніматися юрособою тільки для проживання працівників (відрядних осіб), а не для ведення госпдіяльності (офісу)
2) оренда для вас не добре, бо тоді виникатиме дохід, сплачений на користь нерезидента (ну й відповідно податок на репатріацію)
Єдиний нормальний вихід - це справді спільне користування квартирою.
Можливо, це дещо дивно звучить, але припустимо, що ви спільно користуєтесь квартирою спільно з іншою особою. Ви укладаєте договір, де прописуєте, що спільне користування передбачає й розподіл витрат по користуванню цим майном: одна особа сплачує по рахунках за ...., друга - за ... (наприклад, телефон).
А підтвердженням буде - договір та виставлені рахунки.
Хоча, зрозуміло, що це досить ризиковано для податкового обліку (це ж квартира). Не думаю, що податкова з радістю підтримає ваші ВВ.
Ваша ситуація дуже цікава....
Ми снимаем квартиру под офис у нерезидента-юрлица.
По поводу дохода: мои расчеты с арендодателем нигде не зафиксировнаны, то есть получается что я нахожусь в помещении бесплатно, а с точки зрения наших дорогих проверящих, все что получено бесплатно должно учитываться как доход по обычным ценам. Вот при проверке этот доход мне с успехом и доначислят(при чем по полной программе и еще и обычную цену возьмут по максимуму). Дождаться этого момента мне очень не хочется. Вот по этому и ищу выход из ситуации.
Чесно говоря я не понимаю чем мне в данной ситуации поможет договор совмесного пользования, он как бы позволит мне находиться в помещении но не подтвердит того что нахожусь я здесь на платных условиях. И как мне вчера обьяснили что в нашем законодательстве вообще нет такого понятия. То есть то что у нас происходит это чистой воды аренда и так и должна быть оформлена.
А що означає "в нашем законодательстве вообще нет такого понятия"? Госпсубєктам дозволено укладати будь-які договори, не заборонені законом. Спільне користування майном - це звичайний договір, досить поширений.
Інша справа, що можливо вам він не підходить?
Я вас в жодному разі не умовляю укладати саме договір спільного користування, цілком можлива й оренда. Але тоді які ВВ? Це квартира, вона може використовуватись тільки як житло.
//Я вас в жодному разі не умовляю укладати саме договір спільного користування, цілком можлива й оренда. Але тоді які ВВ? Це квартира, вона може використовуватись тільки як житло.//
я абсолютно не возражаю против договора совмесного использования. Я пытаюсь обьяснить что для меня не настолько важно ВВ. Для меня важно иметь договор и подтверждение НЕ бесплатности пребывания в помещении.И хочу понять как мне поможет в данной ситуации догоров совмесного использования.
может я как-то не правельно излагаю свой вопрос?
Ні, все правильно. Мені не зрозуміла ваша тверда позиція щодо потреби у підтвердженні небезоплатності. Якій би ви не уклали договір щодо користування цим приміщенням, це будуть ваші витрати, а не дохід.
Я звичайно розумію, що податкова може вигадати будь-що, але це ваші договірні відносини. І якщо це не відображається в обліку, то і претензії можуть бути тільки зі сторони вашого контрагента.
видимо я что-то неправельно понимаю. Если я как юр.лицо заключу договор со вторым юр.лицом, то это же уже будет договор о сосвмесной деятельности, то есть так как вы и говорите-просте товариство? А это же целая отдельная история, которую нельзя не показывать в учете.
Майже... Договір про спільне користування майном - це щось схоже на просте товариство. Йдеться про певні умови, які притамані договору про спільну діяльність. Просто юрособи можуть укладати змішані договори, де будуть присутні умови різних договорів, і в той же час такі умови, які їм (обом сторонам) вигідні та потрібні.
Як і у вашему випадку - ви можете укласти договір оренди (сплачувати орендну плату, платежі за телефон, газ, світло і т.п.), а можете укласти інший (змішаний) договір, щось типу договору про спільне користування майном, у якому, як випливає з назви, ви спільно користуєтесь майном і відповідно спільно сплачуєте всі витрати по користуванню ним (ділите саме умовами договору). Але, при цьому, оскільки ви спільно користуєтесь саме з власником (юрособою), то орендної плати у вас не буде.
Це я вам так, на хлопський розум, намагаюсь пояснити загальну суть та можливість укладення того чи іншого договору по користуванню квартирою.
А щодо витрат, то в обліку ви зможете відобразити (тобто віднести на ВВ) ваші витрати по користуванню майном, якщо договір (оренди чи спільного користування) буде повязаний із вашою госпдільяністю. Просто у вас квартира.. Було б нежитлове приміщення - було б простіше.
я не могу найти даже примерного обрзаца такого договора или даже упоминания. Все затраты которые могут у меня возьникнуть это комунальные платежи и кварт.плата. Но тогда мне нужно заключать договор на поставку этих услуг с жэком? а на каком основании? я не представляю себе этот договор.Подскажите пожалуйста,где можно найти по этому поводу какую-то информацию.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041599999999997