Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Новые проблемы от Укрпромбанка

Відправлено користувачем alpha 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Наприкінці 2008 року, коли вже криза була відчутна, мого знайомого (Довіритель) умовили працівники Укрпромбанку(Управитель) та будівельної фірми (Забудовник) придбати квартиру через участь у ФФБ.
Було запропоновано сплатити частками більш ніж 500’000грн. і отримати житло в першому кварталі 2009 року. Після укладання договору, майже відразу через 2 тижні, йому було запропоновано підписати додаткову угоду згідно з якої введення об’єкт будівництва буде введено в експлуатацію у 2 кварталі 2009 року.
На виконання умов Договору були надані грошові кошти у довірче управління Банку-Управителю з метою отримання у власність об’єкта інвестування – квартири в об’єкті будівництва, що зводиться Забудовником.
Надалі, згідно договору про участь у ФФБ, після сплати Довірителем всій суми, тобто після 100% оплати, Банк-Управитель запропонував укласти договір уступки майнових прав (до речі це було визначено як одна з умов обов’язку Банку-Управителя по договору участі у ФФБ) що і було виконано.
Однак у встановлений додатковою угодою строк, об’єкт будівництва введено в експлуатацію не було.
Довіритель звернувся з позовом в суд і відповідачем поставив Банк-Управитель, в суді Банк-Управитель наполягає, що нібито після підписання договору уступки майнових правих всі претензії необхідно адресувати Забудовнику і замінити у справі Банк як неналежного відповідача.

Питання: чи дійсно необхідно заміняти відповідача Банк-Управитель на Забудовника ? (все ж таки за договором ФФБ предметом договору – отримання у власність житла, а не майнових прав), або може внести в позов зміни і поставити 2-х відповідачів і Банк і Забудовника?
Поняття майнового права визначено ст.3 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". Відповідно до нього майновими правами визнаються будь-які права, пов'язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності (права володіння, розпорядження, користування), а також інші специфічні права (права на провадження діяльності, використання природних ресурсів тощо) та права вимоги.
Моментом виникнення майнових прав у їх носія вважається загально прийнятий момент набуття права власності, визначений ст.328 ЦК України, "на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів".
Моментом набуття права власності на майнові права є момент, визначений відповідним правочином. Правочин, який визначає наявність у набувача відповідних прав, відмінних від права власності (тобто відсутність сукупності прав: володіння, користування та розпорядження), в тому числі і права вимоги до контрагента є правочином, якій встановлює право власності на майнові права.

На мою думку Укрпромбанк «жжет» та намагається обдурити усіх, тобто бажає підмінити поняття « уступка майнових прав» на «уступка права вимоги»
Все равно мне не понятно что можно сделать. Подскажите - помогите
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00027500000000003