Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

мобілізований директор

Відправлено користувачем Valy_kom 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
доброго дня!

треба хелпіще.
директора мобілізували в березні. в квітні-серпні від його імені поукладали договорів та понапідписували актів...
зараз йде мова про тендер на чималу суму.

я розумію, що він повинен був перекласти свої обовязки на іншу людину. мене в той час теж не було. приїхали, стала розгрібатись з документами.
на мене був виданий наказ про підписання та здачу звітів за час відсутності директора.
чи визнають всі ті документи від його імені недійсними?

моя думка, що потрібно видати наказ про виконання обов'язків датою раніше і перепідписати документи за можливості з довіреною особою.


які наслідки, якщо від імені директора будуть підписуватись документи?
Можливо допоможе...

Дебет-Кредит 2022 «ДК» №13 від 28.03.2022

Директор в армії: що з оформленням?

У разі мобілізації директора виникає потреба у передачі права підпису іншій особі, яка його заміщає.

Директор має право делегувати право підпису у воєнний час

У разі якщо призивають директора, то він може на час своєї відсутності передати свої повноваження в повному обсязі іншій особі, але тільки якщо йому надано таке право установчими документами підприємства.

Тобто за відсутності заступника та наявності у директора права делегувати виконання своїх повноважень іншій особі (зокрема, заступнику, іншому засновнику (учаснику) директор видає наказ про те, що він відбуває для проходження військової служби, й одночасно призначає особу, яка виконуватиме його обов’язки в період відсутності з відповідним переліком повноважень або виконуватиме повноваження у повному обсязі. Тож потрібно прописати в наказі покладання обов’язків директора на заступника чи іншу уповноважену особу (засновника/учасника в межах ч. 2 ст. 65 ГКУ).

В умовах воєнного стану цей порядок передачі повноважень не змінено, як не змінено й вимогу щодо використання УЕП (КЕП).

Нагадаємо: той факт, що керівника призвано на військову службу, не потребує внесення змін до ЄДР (на сьогодні з 24.02.2022 р. доступ до окремих державних реєстрів заблоковано або обмежено). Отже, на час проходження військової служби керівником є особа, зазначена в ЄДР. Наразі складно внести зміни навіть до відомостей про ЮО щодо особи-представника, хоча ЦНАПи працюють та фізично подати документи про це можна (реєстраційна форма 2 для приватних юросіб).

Якщо така особа-представник уже є в ЄДР, то вона може виконувати обов’язки керівника без довіреності, або ж обов’язки керівника можуть бути розподілені між особою-представником за ЄДР та іншою уповноваженою керівником особою.

Але тут постає питання з підписом. Незалежно від того, вдасться внести особу-представника до ЄДР чи така особа на час виконання керівником військового обов’язку буде уповноважена підписувати всі документи власноручним підписом та за власним ім’ям, електронний підпис такій особі не може бути передано.

Зміна особи, яка може підписувати документи із застосуванням УЕП (КЕП), також потребує оформлення (використання вже наявного) кваліфікованого електронного підпису (удосконаленого електронного підпису (УЕП) такою уповноваженою керівником особою. До речі, дія УЕП продовжена на весь період дії карантину, без обов’язку отримувати токени — Постанова КМУ від 23.02.2022 р. №229. Особа, на яку покладено виконання обов’язків директора, не може користуватися КЕП керівника — Закон про електронні довірчі послуги не допускає передачі особистого ключа іншим особам (ч. 2 ст. 12).

Чи це можливо у період дії воєнного стану? На сьогодні це питання слід вирішувати індивідуально — залежно від наявності чи відсутності електронного підпису в особи, яка замінює керівника, та з конкретним акредитованим центром сертифікації ключів. Нині можна отримати як УЕП, так і захищений ключ (КЕП) у вигляді токена, «хмарного сховища», Моbile ID чи смарт-картки. Докладніше з цим можна ознайомитись у статті «Електронний підпис — що зміниться 05.03.2022 р.?» у «ДК» №9-10/2022.

Отже, у період дії воєнного стану пропонуємо вирішувати питання з керівником так само, як і раніше (Закон від 15.03.2022 р. №2136-IX не стосується цього питання). У разі призову директора на військову службу на підставі повістки потрібно:

1) оформити рішення учасника(ів), засновника(ів), власника(ів);

2) видати також наказ про увільнення від роботи у зв’язку із призовом на військову службу;

3) видати такій особі довіреність (особа-представник за ЄДР діє без довіреності).

Директор без права делегування підпису

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 207 ЦКУ, правочин, який вчиняє юрособа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

Тобто, щоб особа, яка заміщатиме директора, могла представляти інтереси підприємства у правовідносинах із третіми особами, потрібно видати їй довіреність. Якщо ж засновник включив до ЄДР відомості про інших осіб, які, крім директора, мають таке право, то вони можуть діяти від імені підприємства без довіреності.

Звертаємо увагу: якщо статут не надає директору можливості передати свої повноваження іншій особі, то питання щодо заміни мають вирішувати загальні збори учасників.

Повідомляти держреєстратора про те, що функції директора на час його військової служби виконуватиме інша особа (на підставі наказу, довіреності), не потрібно, бо до ЄДР вносять відомості про зміну керівника, а в цьому разі директор не змінюється і його повноваження не припиняються, він лише увільняється.

Нагадаємо, що працівникові, який тимчасово виконуватиме обов’язки директора та не є його штатним заступником, виплачують різницю в окладах. А в табелі час проходження директором служби позначають літерним кодом «ІН».

Увага! Ми не виключаємо, що керівник може не передавати право підпису, у т. ч. податкової звітності, адже нагадаємо, що відповідно до п. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (в редакції Закону від 03.03.2022 р. №2118-IX) платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності за недотримання термінів сплати податків, зборів та подання податкової звітності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032299999999999