Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

аренда автомобиля у физлица

Відправлено користувачем vk 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Возможно ли избежать удостоверения нотариусом договора аренды автомобиля у физлица-предпринимателя, опираясь на хозяйственный кодекс? На данный момент не имею решения суда с аргументацией, добавлю позже.
А вторая часть вопроса состоит в том, что в видах д-ти упрощенца есть "здавання в найм автотранспорта", но автомобиль приобретен от имени физлица, а не от имени предпринимателя. Насколько я понимаю, предприниматель действует на свой страх и риск, используя в своей деятельности свое имущество, просто принадлежащее ему по праву собственности?

Боишься — не делай, делаешь — не бойся, не сделаешь — погибнешь!
Re: аренда автомобиля у физлица
З орендою авто дуже смішна ситуація в нашему законодавстві. Справа в тому, що придбати та зареєструвати право власності на авто може або фізособа, або юрособа. Підприємець- фізособа в число можливих власників не входить. Тому, договір на оренду авто за участю фізособи - тільки з нотаріальним посвідченням...)))
І здавати в оренду авто може тільки фізособа, а не підприємець. Хоча є одне але... Якщо такий автомобіль підприємець використовує в своїй госпдіяльності (зі всіма податковими та бухгалтерськими наслідками), то цілком реально укласти господарський договір на оренду авто між підприємцем та юрособою без нотаріального посвідчення. Це моя позиція... Я вихожу з того, що укладати договори на користування майном може й не власник...)))) Але, такий підхід для тих, хто готовий захищати свої інтереси до останнього.
Нажаль, подивитись на цю ситуацію широко державні органи не дозволять.....))))
НІ!!! ст. 799 ЦК України «крапка» якщо Орендодавець СПД ФО – тоді ДА


Під час здійснення господарської діяльності фізичні особи – підприємці реалізують свою господарську компетенцію, тобто сукупність господарських прав та обов’язків. При цьому інші права та обов’язків фізичної особи, складові його правоздатність як людини здобуваються й виконуються їм поза межами здійснення їм господарської діяльності, у порядку реалізації їм його цивільної дієздатності, передбаченої Цивільним кодексом України, і регулюються ім. Останнє слідує зі змісту ч. 3 ст. 45 ГК України, відповідно до якої щодо громадян положення цього Кодексу поширюються на ту частину їхньої діяльності, що за своїм характером є підприємницькою.
Стаття 51 ЦК України передбачає, що до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин. а вимоги завіряти договір оренди транспортного засобу між юридичними особами не передбачено.
На відміну від ч. 2 ст. 799 ЦК України, норми параграфа 5 глави 30 ГК України не встановлюють вимоги по нотаріальному посвідченню договорів оренди транспортних засобів у сфері господарювання.
Положення ч. 2 ст. 799 ЦК України не можуть бути застосовані щодо Договору оренди, оскільки правове регулювання підприємницької діяльності юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців у цьому випадку є тотожними.
У відношенні договір оренди транспортних засобів, укладених юридичними особами, ЦК України й ГК України не вимагає обов'язкового нотаріального посвідчення.
Таке саме положення містить Постанова Вищого Господарського Суду України по справі за № 41/102 від 14.09.2006 р.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00035599999999991