Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ДК №30 "Виправлення помилок у декларації з ПДВ-2" запитання до автора статті

Відправлено користувачем Olg@ 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Насамперед, вдячна за дуже гарні статті про виправлення помилок у декларації з ПДВ, адже ці виправлення в декларації з ПДВ завжди викликали чимало запитаньу бухгалтерів.
Зі статті: "До речі, на думку автора, норми п. 6 розд. VI Порядку №1492 суперечать алгоритму заповнення декларації з ПДВ та власне самій вимозі ст. 50 ПКУ. Адже за логікою речей платник ПДВ після виправлення помилки та виникнення показника в рядку 20.2 повинен був перенести цей показник до рядка 21.1 вже у наступний період, а не у період проведення виправлення. Крім того, за згаданою вже ст. 50 ПКУ платник ПДВ повинен виправляти помилки у всіх періодах, в яких їх виявлено. А власне за результатами виправлення показників із декларації за березень 2013 р. слід провести виправлення у декларації за квітень 2013 р., адже там є, зокрема, рядок 21.1 з помилкою, яка вплинула і на інші рядки.
Та, на жаль, є п. 6 розд. VI Порядку №1492, який фіскально роз'яснює, як слід виправляти помилки з рядка 20.2."

Як видно і автор, "не розділяє" цей п. 6 розд. VI Порядку 1492.
Як бути у наступній ситуації (цифри умовні).
10 липпня 2013 року подаємо декларацію за червень з визначенним зобов'язанням ПДВ до сплати 8 000,00 грн (рядок 25.1).
24 липня (до граничного терміну сплати податку за червень) подаємо самостійний уточнюючий розрахунок за квітень з визначенним ПДВ (збільшуємо податковий кредит) - 10 000,00 (з'явився рядок 20.2)
Як видно з консультації з ЄБПЗ в день подачі УР ця переплата відобразиться на особистому рахунку платинка податків, і відповідно зобов'язання за червень (8 тис грн) сплачувати непотрібно. І на особистому рахунку платника податку буде відображено в результаті
-2000,00 грн.
Тепер виконуючи п. 6 розд VI Порядку 1492 потрібно відобразити рядок 21.1 у декаларції за липень -10 000,00 грн.
Відповідно відбувається задвоєння -10 000,00 грн!
Як уникнути задвоєння, виконуючи п. 6 розд VI Порядку 1492?
Чи можливо потрібно порушити правила заповнення УР (п. 6 розд VI Порядку 1492) і подати УР за травень-червень?
Буду вдячна автора за відповідь!

Консультація з ЄБПЗ:
"Питання:

Яка сума податкових зобов'язань підлягає сплаті до бюджету при поданні платником ПДВ уточнюючого розрахунку, яким зменшено податкові зобов'язання з ПДВ, задекларовані в податковій декларації за звітний (податковий) період, якщо такий уточнюючий розрахунок подавався платником податку після граничного терміну подання податкової звітності, але до граничного терміну сплати податкових зобов'язань?

Відповідь:

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Згідно з п. 4.3 р. 4 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.2005 N 276, нарахування платежів до бюджету в особових рахунках платників податків здійснюються відповідно до порядків адміністрування відповідних податків, розроблених на підставі чинного законодавства.

Нарахування узгоджених податкових зобов'язань у картках особових рахунків платників здійснюється датою граничного терміну сплати зазначених зобов'язань.

При поданні уточнюючого розрахунку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання минулих податкових періодів платника, нарахування в особовому рахунку платника проводиться датою його подання.

Таким чином, оскільки нарахування за уточнюючим розрахунком у картці особового рахунка платника податків провадяться за датою фактичного його подання до податкового органу, то якщо уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, яким зменшено податкові зобов'язання з ПДВ, задекларовані в податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, подається після граничного терміну подання податкової звітності, але до граничного терміну сплати податкових зобов'язань, платник податку має право перерахувати до бюджету податкові зобов'язання з урахуванням показників поданого уточнюючого розрахунку."
Olg@, дякуємо за запитання а також за увагу до нашого видання.
Проте, оскільки запитання не до надрукованого в ДК матеріалу, Ви можете розраховувати на відповідь спеціаліста редакції тільки в розділі Консультації. І якщо питання виявиться цікавим та актуальним - Ви отримаєте письмову відповідь.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00028400000000006