Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Договір зберігання: від укладання до обліку М. Войцеховский ДК 27 2008

Відправлено користувачем 007 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
////Разом із тим, згідно з п. 8 П(С)БО 9, витрати на зберігання запасів не включаються до їх первісної вартості, тож і вимога про перерахунок таких витрат за п. 5.9 у складі БВ запасів не правомірна.///

Вначале формальности: может мы с Вами разные стандарты читаем? Потому что в том варианте, который я вижу, п.8 такого не содержит...
Он посвящен вообще другому вопросу.

Теперь по существу: из Стандарта (п. 9) вытекает, что в первоначальную стоимость запасов включаются расходы, НЕПОСРЕДСТВЕННО связанные с приобретением (до момента их оприходования). Вопрос оприходования это "больная тема", тут можно долго рассуждать. Но ДО этого момента такие расходы увеличиывают стоимость запасов.
Если Вы считаете иначе (как указано в материале), то можно ли поподробнее аргументировать Ваши выводы?

///Якщо ж у договорі є умова про те, що зберігач має право розпорядження майном, то ....
1) передача товарів у межах такого договору підпадає під визначення поставки, що спричиняє у поклажодавця збільшення валового доходу і податкових зобов’язань з ПДВ;

2) вартість отриманого майна, включається до складу валових витрат зберігача з подальшим проведенням перерахунку за п. 5.9 Закону про податок на прибуток, а ПДВ включатиметься до складу ПК (за умови використання майна в оподатковуваних ПДВ операціях та у межах господарської діяльності і при належним чином оформленій податковій накладній).

У зберігача ВВ виникають на тій підставі, що він отримав майно не безоплатно, а під зобов’язання повернути таку саму кількість товару такої самої якості і роду через визначений час, на підставі договору зберігання.
....

Окремо спинимося на ситуації, якщо товари, отримані зберігачем на зберігання, використані ним у власному виробничому чи господарському обороті. У цьому разі такі товари підпадатимуть під визначення безоплатно отриманих (п. 1.23 Закону про прибуток), а тому зберігачу на вартість таких товарів слід збільшити ВД1. Виникає запитання: в якому періоді зберігач повинен відобразити ВД на вартість безоплатно отриманих товарів: у періоді отримання товарів на зберігання чи у періоді фактичного використання товарів у власній господарській діяльності? На нашу думку, такий дохід виникає у періоді використання товарів у господарській чи виробничій діяльності. Це підтверджується абз. 2 пп. 4.1.6 Закону про прибуток, згідно з яким до ВД включається доходи у вигляді «...вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платнику податку у звітному періоді». Звітним періодом буде період, коли отримані на відповідальне зберігання товари стануть безоплатно отриманими, а такими вони стануть, лише коли будуть використані у господарській діяльності. До того моменту вони перебувають на зберіганні.

У поклажодателя в податковому обліку ВД на суму безоплатно наданих товарів не виникає, проте, на нашу думку, він не матиме права на ВВ та ПК, відображені у періоді купівлі таких товарів. Отже, ВВ треба відкоригувати на вартість товарів, що були віддані на зберігання та використані зберігачем у власному господарському обороті, та нарахувати ПДВ виходячи зі звичайної ціни (п. 4.2 Закону про ПДВ). У майбутньому, якщо поклажодавець отримає компенсацію понесених втрат від зберігача, то її сума не відображатиметься у складі його ВД на підставі пп. 4.2.3 Закону про прибуток (якщо має місце рішення суду або претензійна робота).////

Вам не кажется, что Вы дважды описали одну и ту же ситуацию: "использование принятых товаров в своей хозяйственной деятельности" есть ничем иным, как "распоряжением имуществом", но при этом с разными налоговыми последствиями. Сначала Вы пишите, что ВР есть, потом - нет. Использование в своей хоздеятельности еще не свидетельствует о том, что товары (вернее другие, но с теми же характеристиками) не будут возвращены поклажедателю. Невозврат - это скорее частный случай. В этом случае действительно такие налоговые последствия (но это опять таки - исключение из правила).
Шановний 007, щодо Ваших запитань:
1) витрати на зберігання не повинні формувати первісну вартість запасів, оскільки вони не пов’язані з їх придбанням. Адже придбаваючи товари під-во не обов’язково передає їх відразу на зберігання. Зберігання може бути обумовлено наприклад розірванням договору поставки, а склад переповнений, або поверненням продукції постачальнику і знову ж таки немає куди її дівати іт.д. Сам п.8 ПСБО говорить про первісну вартість запасів (власне від цього і відштовхувались), а відповідно далі слід читати і п.9
2) Самовільне використання речі зберігачем, і можливість використання речі зберігачем передбачена договором - речі різні. Поясню чому.
Якщо договором передбачено використання речі визначеної родовими ознаками то мається на увазі, що віддали на зберігання 1 тонну помідорів, підприємству, що займається виробітком томатів і має великі склади. Зберігач може використовувати ці помідори, але через місяць має віддати 1 тонну помідорів. Зрозуміло що через місць це вже будуть інші помідори, але загальною вагою 1 тонна. Це одна історія (саме тому в статті йдетья про речі які маютьі родові ознаки). Інша річ, коли дали на зберігання 10 акваріумів авторської конструкції та дизайну, а через місяць за ними прийшли і одного немає, а він стоїть у офісі зберігача і тішить око клієнтів. В такому випадку угодою не передбачалось використання майна зберігачем, більше того це майно має індивідуально визначені ознаки і це вже зовсім інша історія.
З повагою.
Добрий день, Мар"яно! -)
Мені, звичайно, імпонує, що Ви знайшли час на відповідь по моєму зауваженню, дуже дякую -)
Я, певно, не зовсім вдало висловився. Автор стверджує, що витрати на зберігання не включаються до первісної вартості запасів... без жодних варіантів. Але візьму на себе сміливість заперечити відносто такої однозначності. Наприклад, в ст. 667 ЦКУ мова йде про зберігання "за законом" (якщо право власності переходить до покупця раніше від передання товару, продавець зобов'язаний до передання зберігати товар, не допускаючи його погіршення. Необхідні для цього витрати покупець зобов'язаний відшкодувати продавцеві, якщо інше не встановлено договором). Крім того покупець може зберігати товари до їх оприбуткування за окремим договором (під час придбання), можливо навіть у самого продавця. Такі витрати повязані з придбанням, і (наскільки я розумію Стандарт) повинні формувати первісну вартість. Та в будь-якому разі у нас є ВАРІАНТИ. Стосовно п. 8 (чи п.9)... нехай це залишиться на совісті автора -)

Тепер по другому питанню.
Якщо автор хотів сказати про самовільне використання без дозволу поклажедавця (доречі, про САМОВІЛЬНЕ там нема ні слова), тоді чому він згадує про подвійне оподаткування отриманих товарів? Адже воно можливе лише якщо договором йому НАДАНО право розпоряджатися майном?
Адже перед описом ситуації йде фраза "Окремо спинимося на ситуації, якщо товари, отримані зберігачем на зберігання, використані ним у власному виробничому чи господарському обороті. У цьому разі такі товари підпадатимуть під визначення безоплатно отриманих (п. 1.23 Закону про прибуток)..."
Чи не говорить п. 1.23 про ПРАВО ВИКОРИСТОВУВАТИ?
А якщо є право, тоді знову ж повернемося до подвійного підходу в оподаткуванні.

Прочитавши матеріал, я прийшов саме до таких висновків.
Ще раз дякую за увагу!
Сподіваюсь, я забираю у Вас не занадто часу, інакше моя совість цього мені не вибачить -)


007 Автор рядків:
-------------------------------------------------------
>
>
> Прочитавши матеріал, я прийшов саме до таких
> висновків.
=======================

Тобі не здається, що ти занадто багато читаєш? winking smiley))))))))))))))))))))))))

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Alf Автор рядків:
-------------------------------------------------------

> Тобі не здається, що ти занадто багато читаєш?
> winking smiley))))))))))))))))))))))))


та не, я не читаю... только картинки рассматриваю -))))))))
Вітання, 007.
Погоджуюсь з Вами, що було б більше прикладів - дійсно було б менше запитань smiling smiley (хоча не факт smiling smiley) . Але Ви як ніхто знаєте про те smiling smiley, що ми змушені деколи підкорочувати матеріали, для того щоб дати читачам більше цікавих матеріалів, тому не все вдається розглянути нашим шановним авторам. У рубриці зіви, спробуємо розглянути ще деякі приклади пов"язані із зберіганням, впевнена автор за це візьметься.
Дякую за пильність та уважність до наших публікацій!
З повагою.
Браво 007

а Журнал чим далі тим більш публікує помилок.

Куди керівник проекту дивиться ?
-------------

І ще, чому жодного раззу в не було спростування?
не було вибачте наші читичі в такій-то статті ми зробили помилку.
Привіт, Міоло! -)
А я вже подумав, що залишився без головного критика...
Мабуть помилок не стало більше - ти ж сама бачиш, як я нечасто тут з"являюсь -)))
помилок хватає.
до речі, так ніхто і не знайшов помилки про які я писала місяць назад.
Хтось наче сказав усім пока, чи я щось пропустив? smiling smiley


_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Вітання, Шановна Міоло!
Ну по-перше, помилки в журналі, якщо такі є - це до мене smiling smiley.
по -друге - завжди готова говорити ПО СУТІ (По-СУТІ!!!!), що означає вкажіть мені на помилку - тоді і будемо говорити smiling smiley
по-третє - починаю підозрювати ВАС у роботі на конкурентів smiling smiley МИ (!) таки стали значно сильнішими (нескромно - але факт), і нас вже стали ЯВНО порівнювати на своїх сторінках інші видання, голосно кажучи що Дебет гірший (читай : ми боїмося Дебет, тому кажемо що ми кращі), і люди це бачуть smiling smiley.
Ну і по-четверте - ми будемо ще кращими, і це не просто обіцянка це наша постійна ціль. Ми можемо спотикатись, слідуючи по дорозі до неї, але звертати з дороги не будемо - це я обіцяю! smiling smiley Такі ось у нас хороші справи smiling smiley
Успіхів!
З повагою.
Міола, хто не працює, той не робить помилок. Тому ми спокійно ставимося до можливих наслідків, від помилок ніхто не застрахований.
Якщо для того, щоб зазничити помилку - або незгоду із точкою зору автора - слід створювати нову тему, це показник якості нашої роботи. Можливо, ви хочете сказати, що розумніша за тисячі наших читачів? Досі стогін я чую тільки з вашого боку. Але ви є особа зацікавлена, тож, вибачте - або кажіть, що саме вас не задовольнило, або ваші претензії не будуть сприйматися як серьозні.
До речі, помилки робите і ви. Але я не скажу, де саме і які. Шукайте самі.
smiling smiley
Кондзелка Мар"яна Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> МИ (!) таки стали значно сильнішими
> (нескромно - але факт)


100%!!!
Miola Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> а Журнал чим далі тим більш публікує
> помилок.


Дебет-Кредит вигідно вирізняється серед інших видань, зокрема, тим, що кожен автор має право висловити свою точку зору...на відміну від багатьох інших видань, у яких є політика, є концепція, потім методологія, потім стиль, а лише після цього всього - вже авторська точка зору...

Це добре видно...

А друкарські помилки, як і можлива незгода з авторською позиції - це все дрібниці... на мою думку!
о-ба-на мене вже звинуватили в роботі на конкурентів....

хоча ,якщо чесно, декілька головних редакторів інших видань мені письма писали..

Для того щоб описати помилку і переконати в своїй правоті , підшукати нормативні акти - потрібен час.



в мене зараз його просто нема. купа роботи. тут на рооботі мені дуже зраділи ...завалили роботою...


крім того віддачі від Дт-кт нема ніякої.


навіть банячки чаю не виставляють
Міола, хто дійсно має що сказати, каже. А хто не хоче або не може знайти, до чого причипитися, вигадує причини.
smiling smiley
Бенвенута Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Міола, хто дійсно має що сказати, каже. А хто не
> хоче або не може знайти, до чого причипитися,
> вигадує причини.
> smiling smiley
В мене нема бажання щось казати.
Ага. Вже в шостий раз немає бажання. Що робиться, мабудь, коли бажання таки виникаєsmiling smiley)
Miola Автор рядків:
-------------------------------------------------------

> хоча ,якщо чесно, декілька головних редакторів
> інших видань мені письма писали..




Пацталом
Miola Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> крім того віддачі від Дт-кт нема ніякої.
>

Ну чому? Для кого - немає, а для кого - є від ДтКт "віддача"...
I газету приносять переважно вчасно, і гонорари платять справно, і пИсьма пишуть, і телефонують до вельми зайнятих - і головний редактор, і заступник головного редактора..., і не тільки... Ой, project manager мені листів ще не писала... зате голос свій задля моєї і О.О. "корони" віддала... )))

Отаке. smiling smiley
Бенвенута Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Ага. Вже в шостий раз немає бажання. Що робиться,
> мабудь, коли бажання таки виникає:


звичайно, виключно коли є бажання
по-третє - починаю підозрювати ВАС у роботі на конкурентів МИ (!) таки стали значно сильнішими (нескромно - але факт), і нас вже стали ЯВНО порівнювати на своїх сторінках інші видання, голосно кажучи що Дебет гірший



Можна питання. Конкретно на кого ???? А то мені стає дуже цікаво.
А тепер про авторські думки

Все добре в міру…

Уявімо що написав автор статтю яка розбігається з думкою податкової.
Почитала це молода бухгалтерка і зробила так як написано в журналі.

Вскорі прийшла податкова і поштрафувала підприємство.

Вибачте, автор піде в суд захищати цю молоду бухгалтерку?

Сумніваюсь.
Залишиться підприємство сам на сам
знаєте, у такому випадку і для таких, вибачте, дурнів є інше видання: вісник податкової, чи щось накшталт... хоч там і змінюється від випуску до випуску думка податкової на зовсім протилежну, але якщо уважно слідкувати за їх думками, може щось і вийде.
і залишиться підприємство сам із податковою...

Miola Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> А тепер про авторські думки
> Все добре в міру…
> Уявімо що написав автор статтю яка
> розбігається з думкою податкової.

Але трапляється й інакше...
Написав автор статтю, яка розбігається з думкою податкової...
А за певний час... Бац!... І "думка податкової" несподівано змінилася якраз на думку автора, висловлену в написаній статті...
То є користь для української бухгалтерської громадськості від "авторської думки"? Так, безсумнівно.
Читая какие-либо журналы, бухгалтер (молодой и .... очень молодой, других у нас нет smiling smiley) должен помнить, что мозги никто не отменял. Особенно в нашей стране.
Любая статья - не истина в последней инстанции, автор - такой же человек, как и мы с вами, имеющий свое ИМХО.
Поэтому слепо на веру принимать ничего не надо.
Скептически настроенный читатель поступит следующим образом:
1. почитает статью
2. почитает все пункты нормативных документов и письма любимой ГНАУ, на которые ссылался автор. Не зря в статье приводится их список.
3. сравнит авторскую интерпретацию норм закона и свое впечатление.
4. сложит свое мнение на основании всего прочитанного.
5. примет решение
6. никого не обвинит в том, что при общении с налоговой будет что-то не так.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042399999999998