Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ДК №24 за 2008г. Статья В.Ефименко "Что нужно знать о РРО"

Відправлено користувачем Кира 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
На стр.49
"В выходные дни, а также в дни, когда обслуживание покупателей не происходило, распечатывать Z-отчет не нужно."...

Следующий абзац:
"При несоблюдении требований п.9 ст.3 Закона о РРО по печатанию фискальных отчетных чеков ежедневно пунктом 4 ст.17 этого самого закона предусмотрен штраф в размере 20н.м.д.г. (340,00 грн)."

Так нужно ли включать РРО ежедневно и распечатывать пустые отчеты, если обслуживание покупателей не происходит?

Спасибо.
Добрый день. Если вы не возражаете, на ваш вопрос по статье моей коллеги попытаюсь ответить я.
Тут дело в разнице - между определением фискального отчета, данного Законом про РРО, и обязанностями лиц, использующих РРО в своей хозяйственной деятельности.

В соответствии со статьей 2 этого Закона "фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті". А "денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням". Т.е., распечатывание фискального отчетного чека предполагает внесение в память расчетных операций, проведенных в течении дня - или смены. Нет операций - нет необходимости и распечатывать такой чек.
С другой стороны, существует пункт 9 статьи 3 Закона про РРО, который гласит об обязанности "щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій".

Поэтому налоговая при проверках часто неоднозначно воспринимает ситуацию, когда предприятие не распечатывает фискальные чеки за выходные и нерабочие дни, а также дни, когда расчетные операции не производились. Во избежание лишних споров можно такие чеки распечатывать. Но существуют судебные решения в пользу налогоплательщиков, говорящие о том, что отсутствие расчетных операций освобождает от обязанности распечатывать отчеты. В частности, постановление Киевского аппеляционного административного суда от 04.02.2009 г., дело № 22-а-10943/08 говорит о подобной ситуации следующее:

"На підставі акту перевірки 05.06.2007 року СДПІ у місті Києві по роботі ВПП прийнято рішення N 0000244240/0 про застосування до товариства штрафних (фінансових) санкцій у сумі 26297,25 грн. за порушення пп. 2.6 п. 2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні та рішення N 0000234240/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 340,00 грн. за порушення п. 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Вирішуючи питання про правомірність застосування до позивача штрафних санкцій у сумі 340,00 грн., колегія суддів зважає на наступне.

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Штрафні санкції у сумі 340,00 грн. застосовані відповідачем у зв'язку з тим, що 25 листопада 2006 року та 9 грудня 2006 року позивач не здійснив щоденне друкування фіскальних звітних чеків за ці дати та не зберіг їх у книзі обліку розрахункових операцій.

Однак такий висновок відповідача спростовується матеріалами справи.

Як правильно встановлено судом першої інстанції, відповідно до наказу АТЗТ "Альцест" N 194-1/06-а від 16 жовтня 2006 року, на період з 16 жовтня 2006 року по 31 грудня 2006 року з виробничих потреб було встановлено графік роботи магазину N 3, згідно з яким магазин не працював по суботах. Вказані в акті перевірки дати 25 листопада 2006 року та 9 грудня 2006 року припадають на суботи, а тому магазин не працював. Таким чином, продаж товарів у магазині в зазначені дати не здійснювався, у зв'язку з чим безпідставним є висновок контролюючого органу про порушення позивачем п. 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Судовою колегією враховується, що докази, які підтверджують зміну графіку роботи магазину, містяться в матеріалах справи, що спростовує висновки відповідача та третьої особи про їх відсутність. Крім того, всупереч доводам апеляційної скарги СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП в матеріалах справи не міститься Z-звіту за 25.11.2006 року, що спростовує доводи апелянта про здійснення діяльності позивачем у цей день.

З огляду на викладене, апеляційні скарги Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків та Державної податкової адміністрації у м. Києві не підлягають задоволенню. "

С уважением, Анна.
Анна, спасибо вам за ответsmiling smiley
В первый раз столкнулась с РРО. Законодательную базу изучила, но в ней нет ответов на многие вопросы.
Дело в том, что мы поставили кассовый аппарат исключительно для регистрации операций эквайринга. А вот наличку принимать не хотим - клиенты оплачивают через банк, в основном у нас безнал и расчеты картами. Расчеты платежными картами у нас не каждый день. А наш кассовый аппарат не может распечатать Z-отчет, если не проводились расчетные операции.
Если бы мы принимали наличные, то утром бы делали служебное внесение разменной монеты, вечером -вынесение и тогда Z-отчет можно сформировать даже при отсутствии расчетных операций с клиентами.
Вот я и думаю, имеем ли мы право не принимать наличку и не вность в кассу разменную монету, а использовать РРО только для эквайринга (приказ написали) и, соответственно, не печатать Z-отчет каждый день и запись в КУРО делать не каждый день?
Еще раз спасибо.


Думаю, что можете. Но если хотите себя защитить от вопросов при проверках, отправьте письменный запрос об этой ситуации в вашу налоговую, можно с ссылкой на постановление суда, о котором я говорила. Если ответ будет в вашу пользу, можете смело его использовать и уже точно ничего не бояться, пока не появится прямого запрета в нормативных актах на нераспечатывание "пустышек".
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029300000000004