Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Чому авансові звіти тягнуть за собою ПДФО? ДК№6-2010

Відправлено користувачем Alf 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 3    Сторінки: Попередні123Наступна
Альф! Да все здравомысляшие люди такого мнения не придерживаются, я что делать? надеяться на милость проверяющих, судиться или клепать приказы? У меня все а/о без аванса,
Всем привет!
Я не обижаюсь, Слав -) т.к. я остаюсь быть форумчанкой ДК и прекрасно знаю "особенности" наших... -)))))))
Кто думает что это все притянуто за уши - Вас никто не заставляет. Ребята, не вопрос, делайте так как и делали ранее -))) Только потом не говорите что забыли об этом
да, кстати, обратите внимание на п. 6 Приказа ГНАУ № 440,
и предложите другой вариант бланка для компенсации
и я прийму Ваши авансовые без НДФЛ, - в ответ на Ваши комментарии к статье
если такого бланка не найдете - пробуйте, компенсируйте, но .... хорошо подумайте под какой вид компенсации можно отнести такую выплату -)
назвать такие отношения можете так как выше описали (кто как) не важно, фажен факт - ВЫ ВЫПЛАЧИВАЕТЕ физлицу НЕ СПД...
читайте внимательно Закон о доходах -))))
вариант "№ 2 защитить такую выплату от НДФЛ при проверке уходя от 200 % - все в Ваших руках...т.к. я не сомневаюсь в Вашей компетентости, Слава и Саша -)
Удачи!
Всем хорошего дня, а мне спокойно ночи -)
Dushechka Автор рядків:
-------------------------------------------------------

так Вы так и не сказали, чем приказы защищают, если это всё-таки доход? smiling smiley


зачем мне говорить то, о чем написано в статье -)
Надеюсь Вы обратили внимание на разделы 3 и 4 статьи, которую комментируете. Ответ находится в абзаце 1 раздела 4 - наличие РАСПОРЯЖЕНИЯ на хознужду или командировку без аванса... и тогда такая операция будет рассматриваться как хознужда или командировка без НДФЛ,
другими словами наличие приказа будет защитой хоз.операции проведеной в учете согласно п. 9.10 Закона о доходах и приказа № 440 как расчеты ИМЕННО С ПОДОТЧЕТНЫМ ЛИЦОМ а не лицом по гражданско-правовому договору (купли продажи например).
А если распоряжения нет, то устные распоряжения проверяющему при условии действия Приказа № 440 (который зарегистрирован в Минюсте) не интересны
Также обратите внимание на пп. 4.2.5 и 9.10.2 Закона о доходах, особенно на единственное слово ОТРИМАНИХ

Славик, могу уверенно сказать что это не одноголосное мнение госпожи Добродий, она то на проверки не ходит -)))
Налоговые проверки с клиентами за август 2009 - декабрь 2009 показали заинтересованность проверяющих к этому вопросу и при умелом знании дела приходилось решать вопросы разными способами и разными приказами....
вообщем я же не настаиваю, господа присяжные -)
данный материал призывает быть внимательным в этом вопросе
обидно другое что пробуя защититься согласно Закону, ничего не получается, нет нигде в законодательстве возможности признать безавансовые авансовые отчеты как расчеты с подотчетным лицом... а письма госорганов остаются всего лишь письмами -)

Ну да ладно, меня этот вопрос сегодня уже мало волнует, решения и практика есть
Меня интересует другое сегодня:
господа присяжные что скажете по поводу несуществования срока искавой давности по НДФЛ: Да (существует) или НЕТ (не существует) с позиции действующего законодательства!?
Всем спасибо за мнения!
ВЫ ВЫПЛАЧИВАЕТЕ физлицу НЕ СПД...

Но ведь єто физлицо приобретает товаы для нужд предприятия,с которым состоит в трудовых отношенияхsmiling smiley) ?



Люблю тебя, моя страна
Пончик, доброе утро! -)
А почему он их купил самне получая аванс? кто ему на это дал право или распорядение?
подтвердите свои слова документом!!! авансовый отчет по типовой форме оформляется только при условии получения аванса (п. 6 ПРиказа 440)
если документа нет - тогда я думаю что он купил их для себя а потом решил просто перепродать предприятию -)
Dushechka Автор строк:
-------------------------------------------------------
> Пончик, доброе утро! -)
> А почему он их купил самне получая аванс? кто ему
> на это дал право или распорядение?
> подтвердите свои слова документом!!! авансовый
> отчет по типовой форме оформляется только при
> условии получения аванса (п. 6 ПРиказа 440)
> если документа нет - тогда я думаю что он купил их
> для себя а потом решил просто перепродать
> предприятию -)


Доброе утроsmiling smiley))

Логичноsmiling smiley))



Люблю тебя, моя страна
День добрий всім!

Думала вчора: писати - не писати... Не написала. smiling smiley

По темі.
Рекомендую ще ретельно прочитати думку всім нам відомого Дмитра Кучерака, висловлену ще в 2007 році.

[www.dtkt.com.ua]

Я погоджуюсь з висновками (які базуються на ст. 1158-1160 ЦКУ), що "незалежно від того, узгодив попередньо працівник свої дії з підприємством чи ні, якщо вони в подальшому схвалені підприємством, що може бути підтверджено прийняттям товару на склад, прийняттям звіту працівника про придбання, складання «авансового» звіту, між сторонами діють відносини договору доручення:
1) в частині оплати – якщо було завдання, але не було видачі коштів підприємства для його оплати;
2) в частині оплати та укладення договору – якщо не було і завдания, і оплати.
<...>
Таким чином, і в разі попередніх домовленостей, і в разі відсутності таких домовленостей, але подальшого схвалення дій працівника, між ним і підприємством виникають відносини договору доручення.
При цьому обов’язок працівника відповідним чином передати все придбане на склад і належним чином відзвітувати про понесені витрати. При цьому цей звіт потрібен не стільки з метою повернення йому коштів, як з метою підтвердження перед підприємством понесених витрат для цілей обліку.
Тому такий звіт може бути довільної форми.
А от вимога про повернення коштів вже має бути оформлена окремо (наприклад, заявою) і, за бажанням сторін, «авансовим» звітом."


На мою думку, наказ для кожного авансового звіту як такий не потрібний.
Але так чи інакше на підприємствах переважно оформляється наказ із затвердженням списку підзвітних осіб, який і підтверджує, що працівники діють не у власних інтересах, а як представники підприємства.

Ця ситуація схожа на якийсь договір, ініційований фахівцями ДПС: будуть накази - не будемо оподатковувати безавансові оплати ПДФО, не буде наказів - будемо оподатковувати...
Як колись із вимогами про розшифровки до послуг мобільного зв'язку і журнал реєстрації дзвінків для можливості віднесення витрат на мобільний зв'язок до валових витрат чи необхідний "пакет", на якому потім "зійшлися" - наказ, правила користування моб.зв'язком, список осіб...
Той самий договір: є "погоджений" документів - є валові витрати, немає документів, що їх вимагає ДПС - ніяких валових витрат...

З повагою.
Dushechka Автор рядків:
-------------------------------------------------------

> Меня интересует другое сегодня:
> господа присяжные что скажете по поводу
> несуществования срока искавой давности по НДФЛ: Да
> (существует) или НЕТ (не существует) с позиции
> действующего законодательства!?
> Всем спасибо за мнения!

==Ни исковой ни налоговой нет

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Я вот только не могу понять, если человек едет в командировку, то значит это нужно предприятию. Он же представляет в этот момент предприятие и НЕ находится с ним в этот момент в гражданско-правовых отношениях, а в трудовых...

Если так рассуждать, то и возмещение командировочных, расходов на проживание и тп.. тоже ГПХ, значит сотрудник вправе претендовать не на сумму суточных, ограниченную законодательством, а на любую другую сумму, определенную Договором ГПХ (купли - продажи, услуг, подряда). Раз так, то и ВР можно увеличить... smiling smiley

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Слава, спасибо!

Зорянка, такой вариант приказа я оформила на одном предприятии в ноябре когда у них была проверка, потребовали должностные инстуркции еще с указанием подобной информации -)
Но в целом подобный вил приказа о котором пишешь ты я тоже написала в статье - это вариант 2, и обратила внимание что оформлять в этом случае тогда один приказ -)
Все зависит от потока подачи авансовых отчетов на предприятии. Если этот поток не контролируемый (сегодня менеджеры, завтра бухгалтер, потом водитель, потом директор, потом бухгалтер, вообщем всем работникам разрешено получать компенсации за потреченные им средства на пользу предприятия) тогда лучше приказы и много..
а если есть четкий перечень посад в приказе которым дан ряд полномочий - тогда и одного приказа достаточно, я об этом писала -)
Ведь надо брать во внимание не только нормы закона, но и возможность их реализации в условиях работы каждого отдельного предприятия!!! а как мы знаем - у каждого свои особенности, правила и порядки -)
Слава, да! по командировкам тут немного запутаней дело обстоит, если рассматривать ее как расчеты с подотчетным лицом. С одной стороны распоряжение есть на командировку
но с другой стороны не выполянется п. 1 Приказа ГНАУ № 440, нормы Постановления КМУ № 663 (по суточным и командировочным авансовам)
коечно же будет абсурдом если налоговая попробует не признать такие авансовые отчеты по командировкам, но в целях безприцепа я все думаю что лучше вписать в п.2 Приказа на командировку возможность провести возврат денег работнику при необеспечении его авансом -)
Таня, тебя налоговая милиция затаскает как оптимизатора ВР smiling smiley))))))))))))))

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Думаю что до этого дело не дойдет -))))) ведь на самом деле все это мелочи нашей налоговой и бухгалтерской жизни... НДФЛ и штраф на него.. и т.п. Я же не поднимаю этот вопрос как самый главный сегодня, нет -)) просто один день из дня знания и практики...
уже готовлюсь встретить завтра и новые знания, мнения и практику -)

вот кассовая дисциплина сегодня (как РРО так и сама касса) - ох, тут суммы штрафов заставляют поломать голову над тем как же и когда можно защититьСЯ...ну это уже другая история, о ней писать пока не буду в ДК, дабы не попасть под подозрение наших доблесных органов... -))))))))))))))))))))))
Ушла в работу!
До встречи в эфире!
Подсчитали доначисления на компенсации без аванса,и сделали вывод- овчинка выделки не стоитsmiling smiley
Dushechka Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> зачем мне говорить то, о чем написано в статье -)

там этого нет.

> Надеюсь Вы обратили внимание на разделы 3 и 4
> статьи, которую комментируете. Ответ находится в
> абзаце 1 раздела 4 - наличие РАСПОРЯЖЕНИЯ на
> хознужду или командировку без аванса...

так В сами это придумали распоряжение или кто?

и тогда
> такая операция будет рассматриваться как хознужда
> или командировка без НДФЛ,

а что, командировка в принципе возможна без приказа?

> другими словами наличие приказа будет защитой
> хоз.операции проведеной в учете согласно п. 9.10
> Закона о доходах и приказа № 440 как расчеты
> ИМЕННО С ПОДОТЧЕТНЫМ ЛИЦОМ а не лицом по
> гражданско-правовому договору (купли продажи
> например).

а почему не договор поручения - как Альф спрашивал?

> А если распоряжения нет, то устные распоряжения
> проверяющему при условии действия Приказа № 440
> (который зарегистрирован в Минюсте) не интересны

а где сказано, что письменные распоряжения должны быть ему интересны?

> лицом... а письма госорганов остаются всего лишь
> письмами -)

Вы хоть одно письмо ГНАУ там привели (в статье)?

Зоряна К. (Зіронька) Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Ця ситуація схожа на якийсь договір, ініційований
> фахівцями ДПС: будуть накази - не будемо
> оподатковувати безавансові оплати ПДФО, не буде
> наказів - будемо оподатковувати...


так а де про це писали органи ДПС? Чи це таки Душечка сама придумала?

0032 Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> > лицом... а письма госорганов остаются всего
> лишь
> > письмами -)
>
> Вы хоть одно письмо ГНАУ там привели (в статье)?

В статті є посилання на лист "госорганов", нормальний, до речі, лист, проте про бухгалтерський облік, а не про оподаткування ПДФО. Хоч і в ньому згадується про "розпорядчі документи (наказ, розпорядження)".

--------------------------------------------------------------
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Л И С Т
28.08.2007 N 31-34000-10-25/17266

Щодо відображення у бухгалтерському обліку розрахунків із підзвітними особами

Міністерство фінансів України на запит щодо відображення у бухгалтерському обліку розрахунків з підзвітними особами повідомляє.
Правові питання відшкодування витрат, понесених працівником при придбанні товарів для підприємства, та інші питання правомірності використання власних готівкових коштів працівниками підприємства для вирішення виробничих (господарських) питань регулюються статтями 1159, 1160 Цивільного кодексу України.
Відносини між працівником та роботодавцем визначені Кодексом законів про працю, згідно з яким працівник має виконувати обов'язки, обумовлені трудовим договором (посадовою інструкцією).
Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку з службовими відрядженнями. Щодо інших витрат, то підтвердженням того, що вони були здійснені за дорученням керівництва, можуть бути розпорядчі документи (наказ, розпорядження).
Відповідно до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
У разі придбання працівником за власні готівкові кошти товарів для потреб підприємства, використання власних коштів у відрядженні, подається у визначені законодавством строки до бухгалтерської служби Звіт за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 19 вересня 2003 року N 440 "Про затвердження форми Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, та Порядку складання вказаного Звіту", підтверджувальні використання коштів документи та придбані запаси.
У Звіті не заповнюються графи попереднього одержання авансу "Одержано (від кого, N та дата документа)", "Звіт перевірено", "Залишок внесений (перевитрата видана) у сумі за касовим ордером", бухгалтерських проводок, доцільності проведених витрат та "Звіт затверджено", які підписуються керівником (податковим агентом).
Якщо керівник підприємства підтвердив доцільність та обґрунтованість здійснених працівником витрат та затвердив Звіт, бухгалтерська служба відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291, відображає у бухгалтерському обліку зобов'язання перед підзвітною особою, визнане підприємством, за кредитом субрахунку 372 "Розрахунки з підзвітними особами".

Заступник Міністра Т.Єфименко
Зіронька, так отож - там якраз і є останній абзац: Якщо керівник підприємства підтвердив доцільність та обґрунтованість здійснених працівником витрат та затвердив Звіт, бухгалтерська служба відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291, відображає у бухгалтерському обліку зобов'язання перед підзвітною особою, визнане підприємством, за кредитом субрахунку 372 "Розрахунки з підзвітними особами".

0032 Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> так а де про це писали органи ДПС? Чи це таки
> Душечка сама придумала?

Відповісти може лише сама Dushechka:

Dushechka Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Кроме этого я летом взяла интервью у Татьяны
> Вячеславовны Добродий, оно опубликовано в Лиге,
> привожу вытяг с него:
> «БУХГАЛТЕР & ЗАКОН» пригласил в гости начальника
> отдела рассмотрения обращений плательщиков
> Департамента налогообложения физических лиц ГНА
> Украины Татьяну Вячеславовну Добродий.
.......
> Интервью для «Б&З» подготовила
> Татьяна Мойсеенко»
> ..."

В Лізі є лише окремі статті з видання "Бухгалтер і закон", решта - в його передплатників:
[products.ligazakon.ua]
Згаданого інтерв'ю я в Лізі:Закон не бачила.
Всем добрый день!
Для 0032:
Хотите письмо ГНАУ по поводу авансовых отчетов? Будет -))) немного позже
Да вот только если Вы живете по письмам ГНАУ то грошь цена нашим Законам и приказам, в частности приказу 440 -) правда?
а если завтра налоговики напишут в письме что налог на прибыль платить 15% - Вы будете платить по письму? или все же по Закону?
это риторический вопрос, не спешите на него отвечать!
Смысл этого текста сводится к вопросу: а надо ли оно - то письмо - когда в законодательстве все четко прописано ?!

про "сама придумала" - ага -) в этой истории каждый остается при своем мнении и со своей практикой -)

Про договор поручения Альфа - я не говорила что не можно сделать договор поручения. Пожалуйста, делайте!! Но делать все равно бумажку придется: или приказ (распоряжение) или договор поручение, смысл (текст) в них будет одинаковый -))

Зоряна,
по письму Минфина, я его читала, есть похожее у ГНАУ в 2006 году где они писали аналогичное мнение с Минфином
но как то на одной проверке в декабре 2008 года налоговая проверяющая сказала А мне все эти письма не указ! -)))) вот было тогда весело, доначислила НДФЛ на 220 тыс грн (это не история с авансовыми отчетами), пришлось аппелировать до ГНАУ, решение позитивное -))

если Вы не подписчик ресурса (системы) Бухгалтер и Закон в Лиге, то логично что прочитать не сможете, как и статью в ДК не купив подписку или юниты -)
в полной доступной версии в "Лига Закон" интервью нет, т.к. его заказывало издание Бухгалтер и Закон системы Лига Закон, потому я написала что оно опубликовано в Лиге -)
Могу поделиться, у меня оригинал материала есть, даже с фото -))) (не моим)

В заключение: повторяюсь - "Я же не поднимаю этот вопрос как самый главный сегодня, нет -)) просто один день из дня знания и практики... "
вообщем как повезет с инспектором на проверке, один прицепится, другой нет -)
для меня этот день календаря уже перевернут, осталось мнение, практика, знания и наилучшие переживания -)))))
Всего доброго, коллеги!
Танюшка, в субботу нужно отдыхать smiling smiley

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
а можно такое наваять на год вперед для отмазки? пройдет? если кому не жалко, поправьте пожалуйста


РОЗПОРЯДЖЕННЯ


У зв’язку з необхідністю використання канцелярських товарів, витратних матеріалів, комплектуючих у господарській діяльності підприємства

Приймаю рішення:

1.придбавати за необхідності канцелярські товари, витратні матеріал, комплектуючі та ін. за власні кошти;
2.компенсацію понесених витрат здійснювати після затвердження Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт.






Директор
Я пропустила обсуждаему тему, но тема очень важная... Никто не ответил на вопрос стоит ли директору состовлять на себя приказ об использованных суммах??? Когда директор покупает товари за свои деньги, то я ему даю доверенность на получение ТМЦ- может ли это быть подтверждение того, что он покупает от лица фирмы???? Буду признательна за грамотные ответы!!!
Прошли проверку.Тяжелую. На хознужды выдавался аванс. Документы-служебная записка с резолюцией директора "Выдать", авансовый отчет,первичка. В итоге налоговая признала что по НДФЛ им доначислять нечего,упросили штрафных хотя бы 200 грн.
smiling smiley



Люблю тебя, моя страна
Tane4ka Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Я пропустила обсуждаему тему, но тема очень
> важная... Никто не ответил на вопрос стоит ли
> директору состовлять на себя приказ об
> использованных суммах??? Когда директор покупает
> товари за свои деньги, то я ему даю доверенность
> на получение ТМЦ- может ли это быть подтверждение
> того, что он покупает от лица фирмы???? Буду
> признательна за грамотные ответы!!!


не стоит. это фантазии
З практики:
Цього місяця я маю з податковою суд по цьому питанню. Нарахували ПДФО на все що купував директор за готівку (а це були і послуги). Аванс не видавася. Накази не оформлялися. Заборгованість по Кт 3721 погашалася раз в місяць перерахуванням на зарплатну картку. В акті перевірки написано що порушено абзац б) пп.4.2.9.
Цитата: "В ході перевірки встановлено, що підприємством надано додаткове матеріальне благо у 2007-2009 роках по авансових звітах (купівля товарів, робіт (послуг)) директору. Враховуючи те що витрати за закуплені тмц, які відшкодовані працівнику не пов'язані з діяльністю підприємства і податок з доходів фізичних осіб не утриманий, чим порушено абзац "б" пп.4.2.9 і т.д...."
Тобто, відсутність письмового уповноваження працівника на закупи розглядається не як продаж працівником підприємству, а як витрати не пов'язані з діяльністю підприємства - відшкодування працівнику понесених ним витрат, і як наслідок нібито той працівник в кінцевому рахунку нажив щось безплатно. ось так.
Питома вага всіх цих відшкодувань - це витрати на кухню (мікрохвильовка, чайник, посуд, кава, чаї, цукор інші продукти харчування.). І так як ці витрати не відносилися на валові, то бухгалтер спав спокійно, бо думав, що положення про харчування не потрібно (і далі так думає).

Аргументами в мене тут будуть:
1. товари купувалися для потреб підприємства про що свідчить затвердження авансового звіту директором і прийняття тмц до обліку та списання в зв'зку з використанням;
2. особисті кошти працівника були витрачені в інтересах компанії-роботодавця про що свідчить той же авансовий звіт. А в посадовій інструкції директора написано, що він має право діяти від імені підприємства без доручення.

Думаю найпростіше, це передбачити у кол.договорі чи трудовому договорі з працівником такий пункт як описав Д. Кучерак:
"В разі, коли працівник купує щось за власні кошти для підприємства, витрачає їх у відрядженні чи при купівлі понад отриманий аванс або за його відсутності, то він може це робити за власним бажанням або за попередньою домовленістю з підприємством. При цьому обов’язок працівника відповідним чином передати все придбане на склад і належним чином відзвітувати про понесені витрати. "

Напишу що вирішить суд.
ага ще Дімку в суд не забудьте прихватити
У листах від 11.05.2004 № 11-113/1571-4618 та від 13.04.2005 № 11-113/1227-3746 Нацбанк України, розглядаючи питання щодо строків звітування, зазначив, що у цьому випадку слід керуватися нормами статей 1159 та 1160 Цивільного кодексу України, які регулюють наслідки недоговірних відносин. А ще раніше у листі від 27.02.2002 № 11-113/396 Нацбанк України, розглядаючи це саме питання, посилався на статтю 391 Цивільного кодексу УРСР і зазначав, що у такому випадку застосовуються положення про договір доручення.
У такому випадку працівник вступає з підприємством у цивільно-правові відносини, а тому в частині оподаткування/неоподаткування сум компенсації слід враховувати норми пункту 1.3, підпунктів 4.2.1, 4.2.9, 4.3.5, а не пункту 9.10 Закону № 889.
До складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються:
4.2.1. доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору;
4.2.9. дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо (за винятками, передбаченими пунктом 4.3 цієї статті), а саме у вигляді:
г) суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що підлягають обов'язковому відшкодуванню згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим Законом.
А у пункті 4.3 є звільнення? ні. Це колись у Декреті про прибутковий податок була норма, в якій було записано, що до оподатковуваного доходу не включаються суми компенсацій, які виплачуються відповідно до законодавства. Під цю норму "підганяли", якщо памятаєте, частину орендної плати в сумі амортизації, і власні кошти, витрачені працівниками при придбанні товарів для потреб підприємства. Тепер цього немає.

Тому повальне донарахування - це лише питання часу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 3    Сторінки: Попередні123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00047000000000003