Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Экспедитор и декларация по НДС

Відправлено користувачем ALC_Kiev 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Добрый день, коллеги! Прошу помощи в таких вопросах:
1. в какой строке декларации НДС вы отражаете полученные налоговые накладные от перевозчика по ставке 0%: стр. 14.1? или 11.1? или другая?
2. услуги таможенного брокера получаем от СПД без НДС, перевыставляем всю сумму с НДС 20% - верно?

Заранее всем спасибо!
Quote
ALC_Kiev
Добрый день, коллеги! Прошу помощи в таких вопросах:
1. в какой строке декларации НДС вы отражаете полученные налоговые накладные от перевозчика по ставке 0%: стр. 14.1? или 11.1? или другая?
2. услуги таможенного брокера получаем от СПД без НДС, перевыставляем всю сумму с НДС 20% - верно?

Заранее всем спасибо!

1. стр. 11.1
2. а у Вас есть лицензия на посредническую деятельность таможенного брокера?



Смущает следующая фраза:
2755 І Який порядок відображення експедитором в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в податковій декларації з ПДВ послуг з міжнародного перевезення вантажів, отриманих від перевізника, і послуг, наданих замовнику в межах договору транспортного експедирування, та який порядок виписки податкових накладних експедитором та перевізником?
Повна відповідь Коротка: Перевізник, який здійснює міжнародне перевезення вантажів на підставі договору на транспортне експедирування, виписує такому експедитору на дату виникнення податкових зобов’язань податкову накладну, у графі 8 якої відображає обсяги постачання послуг із перевезення вантажів, що оподатковуються за нульовою ставкою. Отримана податкова накладна від перевізника відображається експедитором в розділі ІІ "Отримані податкові накладні" реєстру отриманих та виданих податкових накладних, де в графі 13 зазначається обсяг отриманих послуг з перевезення, в графі 14 проставляється нуль "O", а також у рядку 14 розділу ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ[/b].
И еще, как быть с перевозчиками-нерезидентами: выписывать нал. накладную на себя?
читаем Узагальн консульт від ГНАУ ,
причем нн на 0% клиенту выписываем, если привлекли к перевозке - перевозчика плательщика НДС, а если неплательщик, то нн только на экспед вознагр....согласно, что в 11.1...
но вот в случае перевозок по Украине.и если привлекли перевозчика неплательщика, а сами Вы плательщики, то тут большой вопрос (лично для меня) как перевыставлять счет и нн клиенту


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 6 липня 2012 року N 610
Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності
Керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), наказую:
1. Затвердити Узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності.
2. Департаменту оподаткування юридичних осіб (Павелко Л. Г.) наказ у триденний термін від дня реєстрації передати до Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю.
3. Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю (Семченко О. В.) довести наказ до відома платників податків через засоби масової інформації та розмістити на офіційному веб-сайті Державної податкової служби України у мережі Інтернет.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Ігнатова А. П.

Голова О. В. Клименко



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДПС України
06.07.2012 N 610


Узагальнююча податкова консультація
щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності
Відповідно до Закону України від 01.07.2004 N 1955-IV "Про транспортно-експедиторську діяльність" (далі - Закон N 1955-IV) транспортно-експедиторська діяльність визначена, як підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів.
Експедитор (транспортний експедитор) - суб'єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.
Клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору.
Перевізник - юридична або фізична особа, яка взяла на себе зобов'язання і відповідальність за договором перевезення вантажу за доставку до місця призначення довіреного їй вантажу, перевезення вантажів та їх видачу (передачу) вантажоодержувачу або іншій особі, зазначеній у документі, що регулює відносини між експедитором та перевізником.
Учасники транспортно-експедиторської діяльності - клієнти, перевізники, експедитори, транспортні агенти, порти, залізничні станції, об'єднання та спеціалізовані підприємства залізничного, авіаційного, автомобільного, річкового та морського транспорту, митні брокери та інші особи, що виконують роботи (надають послуги) при перевезенні вантажів.
Транспортно-експедиторські послуги надаються клієнту при експорті з України, імпорті в Україну, транзиті територією України чи іншими державами, внутрішніх перевезеннях територією України.
За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.
Платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування.
У плату експедитору не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.
Факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.
При цьому, відповідно до статті 4 Закону N 1955-IV експедитори для виконання доручень клієнтів можуть укладати договори з перевізниками, портами, авіапідприємствами, судноплавними компаніями тощо, які є резидентами або нерезидентами України.
Визначення місця постачання транспортно-експедиторських послуг.
Підпунктом "ж" п. 186.3 ст. 186 Кодексу визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.
Таким чином, якщо транспортно-експедиторські послуги надаються замовнику-резиденту, то такі послуги підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах за основною ставкою (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом надаються такі послуги).
Якщо послуги надаються замовнику-нерезиденту, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об'єкт оподаткування податком на додану вартість.
Визначення місця постачання послуг з перевезення.
Пунктом 186.4 статті 186 Кодексу визначено, що місцем постачання послуг (у тому числі і послуг з перевезення вантажів) є місце реєстрації постачальника.
Таким чином, якщо послуги з перевезення надаються перевізником (резидентом), то такі послуги підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах (незалежно від того, замовнику-резиденту чи замовнику - нерезиденту надаються такі послуги).
Якщо послуги перевезення надаються перевізником (нерезидентом), що не має постійного представництва на митній території України, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об'єкт оподаткування податком на додану вартість (незалежно від того, замовнику-резиденту чи замовнику-нерезиденту надаються такі послуги).
Визначення місця постачання послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг.
Підпунктом "а" підпункту 186.2.1 пункту 186.2 статті 186 Кодексу визначено, що місцем постачання послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг є місце фактичного постачання послуг.
Таким чином, якщо послуги, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг надаються на території України, то дані послуги підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах за основною ставкою (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом надаються такі послуги).
Якщо послуги, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг надаються поза межами митної території України, то дані послуги не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом надаються такі послуги).
I. Порядок оподаткування транспортно-експедиторської діяльності при умові, що транспортно-експедиторські послуги надаються в межах виконання договорів перевезення вантажів митною територією України.
Враховуючи вимоги підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 та підпункту "ж" пункту 186.3 статті 186 Кодексу у випадку, якщо замовник перевезення вантажів митною територією України є резидентом України, транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом), є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах за основною ставкою.
У випадку, якщо замовник перевезення вантажів митною територією України є нерезидент України (що не має постійного представництва на митній території України), то транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом) не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу, а експедитори для виконання доручень клієнтів можуть укладати договори з перевізниками, портами, авіапідприємствами, судноплавними компаніями тощо, тому експедитор є повіреним, а договір транспортного експедирування є договором доручення.
Відповідно до пункту 189.4 статті 189 Кодексу базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 цього Кодексу.
Питання 1.
Як визначається база оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг?
Відповідь.
Базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.
Питання 2.
На яку дату у експедитора виникають податкові зобов'язання з ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг, що надаються в межах виконання договорів перевезення вантажів митною територією України?
Відповідь.
При отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг (дане правило діє і у випадку, коли експедитор сам надає послуги з перевезення, і у випадку, коли експедитор залучає перевізника - платника ПДВ). Експедитор на дату виникнення податкових зобов'язань виписує податкову накладну замовнику перевезення, в якій окремими рядками відображає вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення.
Питання 3.
Як визначається база оподаткування ПДВ у перевізника та інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, що надають послуги, які є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг?
Відповідь.
Базою оподаткування ПДВ для перевізника є договірна вартість послуг перевезення, для інших учасників перевезення - договірна вартість допоміжних у транспортній діяльності послуг.
Питання 4.
На яку дату у перевізника та інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, що надають послуги, які є допоміжними у транспортній діяльності виникають податкові зобов'язання з ПДВ при наданні послуг, які є допоміжними у транспортній діяльності?
Відповідь.
При отриманні коштів від експедитора чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт надання послуг, які є допоміжними у транспортній діяльності, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше перевізник (інший учасник транспортно-експедиторської діяльності) нараховує податкові зобов'язання з ПДВ: для перевізника - виходячи з договірної вартості послуг перевезення, для інших учасників перевезення - виходячи з договірної вартості допоміжних у транспортній діяльності послуг, та виписує податкову накладну, яку надає експедитору.
При цьому, за отриманою податковою накладною від перевізника експедитор має право на формування податкового кредиту.
Питання 5.
Який порядок оподаткування транспортно-експедиторських послуг, послуг перевезення чи інших допоміжних у транспортній діяльності послуг, що надаються нерезидентами України?
Відповідь.
У випадку надання транспортно-експедиторських послуг, послуг перевезення чи інших допоміжних у транспортній діяльності послуг, нерезидентами України необхідно враховувати правила оподаткування, встановлені статтею 208 Кодексу.
Так, статтею 208 Кодексу визначено, що при отриманні послуг на митній території України від нерезидента, їх отримувач повинен нарахувати ПДВ за основною ставкою на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 Кодексу. Сума нарахованого ПДВ включається до складу податкових зобов'язань податкової декларації з ПДВ за відповідний звітний період.
При цьому отримувач послуг - платник ПДВ у порядку, визначеному статтею 201 Кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту в встановленому порядку. Якщо отримувача послуг не зареєстровано як платника ПДВ, то податкова накладна не виписується. Форма розрахунку податкових зобов'язань такого отримувача послуг затверджена у вигляді додатка до податкової декларації з ПДВ.
II. Порядок оподаткування транспортно-експедиторської діяльності при умові, що транспортно-експедиторські послуги надаються в межах договорів міжнародного перевезення вантажів.
Відповідно до абзацу "а" підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Кодексу операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою.
При цьому міжнародним перевезенням вважається перевезення, що здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Відповідно до статті 9 Закону N 1955-IV факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.
Такими документами можуть бути:
• авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);
• міжнародна автомобільна накладна (CMR);
• накладна СМГС (накладна УМВС);
• коносамент (Bill of Lading);
• накладна ЦІМ (СІМ);
• вантажна відомість (Cargo Manifest);
• інші документи, визначені законами України.
Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту.
Законодавством не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами, в залежності від відрізка маршруту.
Питання 6.
Чи застосовується нульова ставка ПДВ при міжнародному перевезенні вантажів до всього маршруту перевезення, чи лише до відрізку маршруту в межах митної території України?
Відповідь.
Нульова ставка ПДВ, визначена підпунктом 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Кодексу, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Питання 7.
Хто має право на застосування нульової ставки ПДВ, визначеної абзацом "а" підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Кодексу, у разі, коли міжнародне перевезення вантажів здійснюється безпосередньо самим експедитором без залучення інших учасників транспортно-експедиторської діяльності?
Відповідь.
У випадку здійснення міжнародного перевезення вантажів безпосередньо самим експедитором без залучення інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, нульова ставка визначена абзацом "а" підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Кодексу застосовується експедитором (резидентом) та до всієї вартості послуг перевезення в межах договорів міжнародного перевезення вантажів.
При цьому, транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором (незалежно резидентом чи нерезидентом) замовнику - резиденту оподатковуються ПДВ у загальному порядку за основною ставкою, замовнику - нерезиденту - не будуть об'єктом оподаткування.
Питання 8.
На яку дату у експедитора-резидента виникають податкові зобов'язання з ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг, що надаються в межах виконання договорів міжнародного перевезення вантажів?
Відповідь.
При отриманні коштів від замовника міжнародного перевезення чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора (резидента) виникає податкове зобов'язання з ПДВ. При цьому базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з міжнародного перевезення.
Експедитор (резидент) на дату виникнення податкових зобов'язань з міжнародного перевезення виписує 2 податкові накладні замовнику перевезення: першу на вартість наданих такому замовнику експедиторських послуг (отриманої винагороди) з нарахуванням ПДВ за основною ставкою (у випадку надання транспортно-експедиторських послуг замовнику-нерезиденту у експедитора відсутній об'єкт оподаткування ПДВ по наданим транспортно-експедиторським послугам), та другу - на вартість послуг з міжнародного перевезення з нарахуванням податку на додану вартість за нульовою ставкою.
Питання 9.
На яку дату та у кого виникають податкові зобов'язання з ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг, що надаються в межах виконання договорів міжнародного перевезення вантажів експедитором-нерезидентом, який не має постійного представництва на території України?
Відповідь.
У випадку, якщо експедитором виступає нерезидент, на дату виникнення податкових зобов'язань з міжнародного перевезення отримувач послуг (резидент) на підставі статті 208 Кодексу виписує податкову накладну в одному примірнику на вартість транспортно-експедиторських послуг з нарахуванням податку на додану вартість за основною ставкою, яку включає до складу податкових зобов'язань у звітному податковому періоді, та до складу податкового кредиту, а у наступному звітному періоді. На вартість послуг з міжнародного перевезення отримувач послуг (резидент) податкову накладну не виписує.
Питання 10.
Який порядок оподаткування ПДВ послуг з міжнародного перевезення вантажів, у випадку залучення до перевезення інших учасників транспортно-експедиторської діяльності?
Відповідь.
У випадку залучення експедитором до міжнародного перевезення вантажів перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то нульова ставка, визначена абзацом "а" підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Кодексу, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.
При цьому необхідно враховувати вимоги пункту 189.4 статті 189 Кодексу, а саме: при отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення за ставкою 0 відсотків, якщо перевізник є резидентом - платником ПДВ, та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг за ставкою 20 відсотків (якщо замовник послуг зареєстрований на території України як суб'єкт господарювання). У випадку, коли перевізник не є резидентом - платником ПДВ, податкові зобов'язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають.
Перевізник - резидент (платник ПДВ) на дату виникнення податкових зобов'язань по міжнародному перевезенню виписує податкову накладну з нарахуванням податку на додану вартість за нульовою ставкою та надає її експедитору. Отриману податкову накладну від такого перевізника експедитор має право включити до реєстру отриманих податкових накладних. У випадку, коли перевізник не є резидентом - платником ПДВ, податкові зобов'язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають.
III. Порядок оподаткування транспортно-експедиторської діяльності при умові, що транспортно-експедиторські послуги надаються в межах договорів транзитного перевезення вантажів.
Згідно зі статтею 90 глави 17 Розділу V Митного кодексу України від 13.03.2012 року N 4495-VI (далі - МКУ), транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Разом з тим Закон України від 20 жовтня 1999 року N 1172-XIV "Про транзит вантажів" (далі - Закон N 1172) є законом, який визначає засади організації та здійснення транзиту вантажів авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом через територію України.
Відповідно до статті 1 Закону N 1172 транзит вантажів - це перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України, а транзитні послуги (роботи) - безпосередньо пов'язана з транзитом вантажів підприємницька діяльність учасників транзиту, що здійснюється в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо. Відповідно до статті 7 Закону N 1172-XIV транзитні послуги (роботи) надаються (виконуються) на підставі відповідних дво- чи багатосторонніх договорів (контрактів) між учасниками транзиту.
При цьому учасники транзиту - вантажовласники та суб'єкти підприємницької діяльності (перевізники, порти, станції, експедитори, морські агенти, декларанти та інші), які у встановленому порядку надають (виконують) транзитні послуги (роботи).
Згідно зі статтею 6 Закону N 1172 транзит вантажів супроводжується товарно-транспортною накладною, складеною мовою міжнародного спілкування. Залежно від обраного виду транспорту такою накладною може бути авіаційна вантажна накладна (Air Waybill), міжнародна автомобільна накладна (CMR), накладна УМВС (СМГС), накладна ЦІМ (СІМ), накладна ЦІМ/УМВС (CIM/SMGS, ЦИМ/СМГС), коносамент (Bill of Lading).
Крім цього, транзит вантажів може супроводжуватися (за наявності) рахунком-фактурою (Invoice) або іншим документом, що вказує вартість товару, пакувальним листком (специфікацією), вантажною відомістю (Cargo Manifest), книжкою МДП (Carnet TIR), книжкою ATA (Carnet ATA). При декларуванні транзитних вантажів відповідно до митного законодавства України до митних органів подається вантажна митна декларація (ВМД) або накладна УМВС (СМГС), накладна ЦІМ (CIM), накладна ЦІМ/УМВС (CIM/SMGS, ЦИМ/СМГС), книжка МДП (Carnet TIR), книжка ATA (Carnet ATA), необхідні для здійснення митного контролю.
У разі транзиту вантажів залізничним транспортом до митних органів на дільницях, на які поширюється сфера застосування Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ), подається накладна ЦІМ (СІМ). У разі транзиту вантажів залізничним транспортом на інших дільницях до митних органів подається накладна УМВС (СМГС) або накладна ЦІМ/УМВС (CIM/SMGS, ЦИМ/СМГС), що містить відомості, необхідні для здійснення митного контролю.
Відповідно до пункту 197.8 статті 197 операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням) звільняються від оподаткування ПДВ.
Питання 11.
Чи застосовується пільга, визначена пунктом 197.8 статті 197 Кодексу при транзитному перевезенні вантажів до всього маршруту перевезення, чи лише до відрізку маршруту в межах митної території України?
Відповідь.
Пільга, визначена пунктом 197.8 статті 197 Кодексу застосовується до операцій з постачання послуг з транзитного перевезення по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України.
Питання 12.
Хто має право на застосування пільги, визначеної пунктом 197.8 статті 197 Кодексу, у разі, коли транзитне перевезення вантажів здійснюється безпосередньо самим експедитором без залучення інших учасників транспортно-експедиторської діяльності?
Відповідь.
У випадку надання послуг транзитного перевезення вантажів безпосередньо самим експедитором без залучення інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то звільнення від оподаткування визначене пунктом 197.8 статті 197 Кодексу застосовується експедитором до вартості наданих послуг в межах договорів транзитного перевезення вантажів та до самих транспортно-експедиторських послуг.
Питання 13.
Чи мають право інші учасники транспортно-експедиторської діяльності, залучені до транзитного перевезення на застосування пільги, визначеної пунктом 197.8 статті 197 Кодексу?
Відповідь.
У випадку залучення експедитором до транзитного перевезення вантажів інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то звільнення від оподаткування, визначене пунктом 197.8 статті 197 Кодексу, застосовується такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.
Вартість наданих такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності послуг в межах договорів транзитного перевезення вантажів, не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.

Директор Департаменту
оподаткування юридичних осіб Л. Г. Павелко
Quote
ALC_Kiev
Смущает следующая фраза:
2755 І Який порядок відображення експедитором в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в податковій декларації з ПДВ послуг з міжнародного перевезення вантажів, отриманих від перевізника, і послуг, наданих замовнику в межах договору транспортного експедирування, та який порядок виписки податкових накладних експедитором та перевізником?
Повна відповідь Коротка: Перевізник, який здійснює міжнародне перевезення вантажів на підставі договору на транспортне експедирування, виписує такому експедитору на дату виникнення податкових зобов’язань податкову накладну, у графі 8 якої відображає обсяги постачання послуг із перевезення вантажів, що оподатковуються за нульовою ставкою. Отримана податкова накладна від перевізника відображається експедитором в розділі ІІ "Отримані податкові накладні" реєстру отриманих та виданих податкових накладних, де в графі 13 зазначається обсяг отриманих послуг з перевезення, в графі 14 проставляється нуль "O", а також у рядку 14 розділу ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ[/b].

А Вы хоть читали в Декларации рядок 11 и рядок 14?
11 - Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без податку на додану вартість на митній території України товарів/послуг та необоротних активів з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які:
11.1 - підлягають оподаткуванню за основною ставкою та нульовою ставкою
14 - Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) товарів/послуг та необоротних активів на митній території України, імпорт товарів, необоротних активів та отримання від нерезидента на митній території України послуг, які не призначаються для їх використання у господарській діяльності

Так поэтому и советуюсь здесь. как вы делаете у себя? У нас предыдущий бух все ставила в 14.1, по логике вроде должно быть 10, так как покупаем с НДС, хоть и 0%. Жду советов от практиков. Спасибо!
Тоже возникла такая ситуация, я остановилась, что в НК с 0% ставить в 10.1
Quote
Svetulya
Тоже возникла такая ситуация, я остановилась, что в НК с 0% ставить в 10.1

Это вопрос?

Если Вы поставите 0% в 10.1, то каким образом у Вас пойдет Дод. 5?

Не выдумывайте проблем smiling smiley А внимательно почитайте Деку...: "11.1 - підлягають оподаткуванню за основною ставкою та нульовою ставкою", если эта перевозка связана с хоз. деятельностью.

11 - Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без податку на додану вартість - а у нас с податком. только 0%
Да, наверное Вы и правы(исходя из логики), позвонила на конс линию, сказали все-таки 11 строка.
Спасибо.
11 - Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без податку на додану вартість на митній території України товарів/послуг та необоротних активів з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які:
11.1 - підлягають оподаткуванню за основною ставкою та нульовою ставкою

magda_a стр.11 Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без податку на додану вартість на митній території України , а выше говорилось о нулевой ставке НДС(это разные вещи), поэтому считаю, что надо ставить в стр.10.1. В до.,5 я указывала сумму соответсвенно вгр.4, гр.5 -без суммы.
Quote
Котик-марамотик
magda_a стр.11 Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без податку на додану вартість на митній території України , а выше говорилось о нулевой ставке НДС(это разные вещи), поэтому считаю, что надо ставить в стр.10.1.

Уважаемая, читайте внимательно smiling smiley в 11.1 что указано? .... там и 0% smiling smiley

"11.1 - підлягають оподаткуванню за основною ставкою та нульовою ставкою"

Quote
Котик-марамотик
В до.,5 я указывала сумму соответсвенно вгр.4, гр.5 -без суммы.

А где же Вы сумму с 0% в дод. 5 отображаете, если Вы относите эти суммы с 0% на рядок 10,1????????
Ведь дод. 5 (2 раздел) должен соответствовать рядку 10,1...........

magda_a

Я думаю, что имелось ввиду "без податку на додану вартість "...тоесть придбання без НДС-ных услуг...в нашем же случае придбання с НДС-ом услуг...просто нулевых...лично я ставила всегда в 11,1...в 10,1 не подходит...база*20% и начнет глючить в том же медке...
Но вот сейчас задумалась...

-------


Чтобы жить и радоваться, надо всего две вещи: Во-первых жить... А во-вторых радоваться....
Телепузик

Как раз речь о 0% НДС:

Quote
ALC_Kiev
Добрый день, коллеги! Прошу помощи в таких вопросах:
1. в какой строке декларации НДС вы отражаете полученные налоговые накладные от перевозчика по ставке 0%: стр. 14.1? или 11.1? или другая?
2. услуги таможенного брокера получаем от СПД без НДС, перевыставляем всю сумму с НДС 20% - верно?

Заранее всем спасибо!

И не о чем тут думать... однозначно, сумма, полученная от перевозчика, с 0% (или без НДС) попадает исключительно в 11.1 (проверенно на практике smiling smiley )

я тоже за стр.11.1

magda_a , а что Вы делаете, если купили услуги перевозчика - неплательщика ндс...Вы на эти услуги при перевыставлении счета клиенту нн на ПДВ 0% выписываете, или нет...консульт от ГНАУ говорит, что при покупке услуг у неплательщика, экспедитор выписывает нн только на эксп вознагр....
В таком случае, как быть при экспедиторстве по Украине, если вдруг привлекли к перевозке неплательщика НДС, при таком подходе НДС будет только на эксп. вознагр, а на услуги по Украине не будет выписана нн, соот-но не будет НК для клиента.
Как-то непонятно.....
Все понятно, перевозчик - плательщик НДС...выставляете НН на всю сумму : перевозка+вознаграждение. Перевозчик -неплательщик, налоговую только на сумму вознаграждения. Акт : послуги перевезення:... Без пдв. и вторая строка. винагорода. З пдв.

-------


Чтобы жить и радоваться, надо всего две вещи: Во-первых жить... А во-вторых радоваться....
Телепузик, да это понятно .....но и непонятно......Так как с услугами по Украине не все так однозначно, как кажется, мое ИМХО...являясь плательщиком НДС и купив у неплательщика, при перевыставлении счета клиенту (при посреднических договорах) нет однозначного мнения, что в этом случае клиенту выставляется НДС только на экспед. вознагр. ну тет однозначного мнения
Зато есть однозначное мнение налоговой в обобщающей консультации...
ну как же нет...узаг. консультация, ЕБЗ поет аж бегом что нет.... но можете конечно накручивтаь НДС, я думаю налоговая на обидется...

-------


Чтобы жить и радоваться, надо всего две вещи: Во-первых жить... А во-вторых радоваться....
Quote
Kiss_iz_home
я тоже за стр.11.1

magda_a , а что Вы делаете, если купили услуги перевозчика - неплательщика ндс...Вы на эти услуги при перевыставлении счета клиенту нн на ПДВ 0% выписываете, или нет...консульт от ГНАУ говорит, что при покупке услуг у неплательщика, экспедитор выписывает нн только на эксп вознагр....
В таком случае, как быть при экспедиторстве по Украине, если вдруг привлекли к перевозке неплательщика НДС, при таком подходе НДС будет только на эксп. вознагр, а на услуги по Украине не будет выписана нн, соот-но не будет НК для клиента.
Как-то непонятно.....

Я смотрю на все это немного по другому smiling smiley и это уже обсуждалось ранее...
1. У нас есть контракты (договора) на перевозку ТМЦ (экспорт/импорт), где мы и перевозчики и экспедиция (т.е. перевозчики, которые могут привлекать 3-х лиц), в одном лице...
2. Выставляю счет (инвойс) + акт + НН (если заказчик Украина, если нерезидент, то НН оба экз. оставляем себе) с 0% НДС на всю сумму, т.к. есть CMR (НКУ п.195.1.3)... и никакого вознаграждения я не выделяю отдельной строкой...
3. В случае экспедирования получаю документы от перевозчика в НК (ВР) и отображаю в рядку 11.1 деки НДС (будь то НДСник с 0% или то неНДСник без НДС)...
4. На консультации не обращаю даже внимания, т.к. у нас однозначно 0 % НДС (НКУ п.195.1.3)... При этом каждый месяц успешно прохожу проверки по возмещению НДС и еще никто из налоговой не требовал отображения нашего заработка отдельной строкой и тем более накручивать на эту сумму НДС 20%, т.к. оснований для этого у них нет (в НКУ это не прописано) smiling smiley

А вот интересно...Я экспедитор, перевыставляю 0% заказчику-нерезиденту...разве я могу сюда же накрутить свое вознаграждение? нет, потому что 0% у меня только перевезення, а вынагорода у меня не 0% а не есть обьект, (ж. 186,3)...а значит распределение вх. ндс....тоесть при желании налоговая поэтому поводу может задать вопрос.

-------


Чтобы жить и радоваться, надо всего две вещи: Во-первых жить... А во-вторых радоваться....
magda_a Спасибо за развернутые ответы.
Я так, понимаю, что у Вас есть еще свой транспорт. И Вы работаете с клиентом в рамках договоров перевозки ( в т.ч. экспедирование - с правом привлечь 3-е лицо). Таким образом, Ваш НДС -ный учет - это комплексная ставка и отдельно эксп. вознагр. Вы не выделяете. Соответственно, по доходам и расходам - у вас вся ставка клиента ( с уч. вознагр) включается в доход, в расходы- суммы услуг 3-лиц......

Просто, когда работаешь в рамках договора транспортного экпесдирования (а это как ни крути разновидность посреднич договора и налоговый учет другой - в доход только эксп возн), то хочешь не хочешь необходимо выделять вознагр...хотя для экспедитора - это потеря хлеба, но как сделать так, чтобы и посреднический учет сохранить и эксп возн не выделятьsmiling smiley
Quote
Kiss_iz_home

Просто, когда работаешь в рамках договора транспортного экпесдирования (а это как ни крути разновидность посреднич договора и налоговый учет другой - в доход только эксп возн), то хочешь не хочешь необходимо выделять вознагр...хотя для экспедитора - это потеря хлеба, но как сделать так, чтобы и посреднический учет сохранить и эксп возн не выделятьsmiling smiley

Кто Вас заставляет отображать отдельной строкой Ваше вознаграждение? Консультации? Так есть НКУ и в нем не предусмотрено таковое... У меня есть и договора транспортного экспедирования и работаю по той же схеме как с со своим транспортом...

Quote
Телепузик
А вот интересно...Я экспедитор, перевыставляю 0% заказчику-нерезиденту...разве я могу сюда же накрутить свое вознаграждение? нет, потому что 0% у меня только перевезення, а вынагорода у меня не 0% а не есть обьект, (ж. 186,3)...а значит распределение вх. ндс....тоесть при желании налоговая поэтому поводу может задать вопрос.

То не заключайте договора транспортно-экспедиционных услуг, а просто договор транспортного обслуживания с привлечением 3-х лиц smiling smiley
а спросят: Так у Вас нет своего транспорта?
ответите: Так планировали покупать, а договор уже заключен и заявки нужно выполнять...

magda_a
Спасибо за Ваше мнение.
Хочу сказать, что в свое время я думала, как "покрасивше" написать в договоре транспортн.-экспед., дабы не выделять экспед. вознагр. - мол экспедиц. вознагр. является сумма, которая определяется путем уменьшения стоимости (оплаты) трансп.эксп. обсл., поступающей на рс экспедитора от клиента, на сумму, подлежащих оплате перевозчикам, субэкспедиторам, 3м лицам

Почему все это "городится

1. Работая с клиентом в рамках договора трансп. экспедирования экспедитор ( а это договор с элементами комиссии/поручения - соотв-но посред. дог) в своем бух./нал. учете доходом признает только экспед. вознагр.
При работе по прямым договорам перевозки (даже не имея собств. транспорта) с правом привлечения 3х лиц для непосредственного выполнения перевозки груза - экспедитор в своем учете отражает в доходах все сумму, поступающую от клиента, и в расходах - суммы, подлежащие оплатам субподрядчикам. Результат для общесистемников тот же, но налоговые объемы уже другие.

Кстати, при выборе какой договор использовать - актуально и для единщиков-экспедиторов.

2. Есть еще Зн О Трансп. эксп дсти, в котором сказано, что

Платой экспедитору считаются денежные средства, уплаченные клиентом экспедитору за надлежащее выполнение договора транспортного экспедирования. В плату экспедитору не включаются расходы экспедитора на оплату услуг (работ) других лиц, привлеченных к выполнению договора транспортного экспедирования, на оплату сборов (обязательных платежей), уплачиваемых при выполнении договора транспортного экспедирования. Вот исходя, из этого делается, вывод и самой налоговой, что в документах для правильного учета необходимо две операции выделять - непосредственно перевозка и экпедиторская услуга.

3. По НДС, в частности по Украине и, если руководствоваться узагальн. конс. ГНАУ, то при перевозках по Украине при привлечении неплательщика НДС, при перевыставлении счета клиент/ заказчик экспедитора теряет право на НК в части услуг по перевозке по Украине. И тут, даже дело не в том, что хочет экспедитор пусть накручивает НДС/ хочет пусть не накручивает НДС на услуги, купленные у неплательщика, вопрос в том, что НКУ есть еще для посредн. договоров
189.4. Базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
И для меня нет четкого понимания, что экспедитор, будучи плательщиком НДС, при покупке операций (по общему правилу, подлежащие налогообл. НДС) у неплательщика НДС, не должен при перевыставления счета клиенту (плат-ку НДС) уже перевыставлять эту услугу с НДС.....(нет понимания, наверное это пережитки докодесного времени)...
Спасибо за возможные мнения на данный счет.
я считаю, что стр.11.1 не подходит для отражения услуги преобретенной с 0 ставкой, т.к. она входит в стр. 11, где четко написано, что для "Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без податку на додану вартість на митній території України "-т.е.для операций пребретенных БЕЗ НДС, а у нас речь идет об облагаемых операциях, только по 0ставке!!! magda_a пишет,что:" В случае экспедирования получаю документы от перевозчика в НК (ВР) и отображаю в рядку 11.1 деки НДС (будь то НДСник с 0% или то неНДСник без НДС)... " Тоже не соглашусь, т.к. если операция облагаемая 20% или 0 ставка, то отражать ее надо в стр.10.1, а если преобретаются услуги от неплательщика НДС их вообще не отражаю вДекларации. По поводу Договора экспедирования, если вы не хотите выделять свое вознаграждение, можно прописать в договоре, что вознаграждение экспедитора определяется после всех понесенных расходов и остается в его распоряжении. Тем самым вы не будете выделять возн. для клиента, но должны будете после каждой оперции в форме какую придумаете для себя ,разложить все затраты и выделить вознаграждение- это если вы будете включать в доходы только свой заработок.
Раз уж тут общаются экспедиторы, не подскажите, как Вы показываете КР при покупке и продаже валюты?
Спасибо.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00039300000000009