Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ЗАРПЛАТА - Понижение оклада

Відправлено користувачем irina__ 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите, при понижении оклада необходимо оплатить по среднему за две недели, из какого расчета?
Спасибо.

Ирина
оно ничем не определено. по 100му порядку смотрите за 2 месяца
в связи с чем произошло понижение оклада?
у нас тоже было понижение оклада сотруднику, мы написали приказ за 2 мес до предполагаемого начала понижения под подпись сотрудника (предупредили не позже чем за 2 мес об изменениях существенных условий труда) и все, никаких выплат по среднемес. не делали, просто с месяца, указанного в приказе стали платить меньше.
или я -что-то упустила?


Котег :-), але якщо не було ні переміщення ні переведення , а, наприклад, зміна форми оплати праці,то в даному ж випадку не потрібно робити доплати ?
Если было понижение оклада, то доплата до среднего за две недели должна быть обязательно это ТОЧНО, только вот расчет меня интересует.

Ирина
Quote
irina__
Если было понижение оклада, то доплата до среднего за две недели должна быть обязательно это ТОЧНО, только вот расчет меня интересует.

Ирина, дайте ссылку плиз согласно чего доплата должна быть и за какие две недели?
irina__,Ви можете обгрунтувати на основі чого робиться доплата в будь-якому випадку при зменшені окладу ?
Средняя заработная плата: порядок применения
Порядок расчета средней заработной платы не всегда одинаков. Напомним, как бухгалтеру определить среднюю зарплату для расчета отпускных, оплаты времени нахождения работника в командировке, а также социальных выплат.
При определении средней заработной платы следует исходить из того, что во всех случаях, когда по действующему законодательству она сохраняется за работниками, это следует делать в соответствии с Порядком №100.
Среднюю заработную плату исчисляют в случаях:
а) предоставления работникам ежегодного отпуска, дополнительных отпусков в связи с учебой, дополнительного отпуска работникам, имеющим детей, или выплаты им компенсации за неиспользованные отпуска;
б) предоставления работникам творческого отпуска;
в) выполнения работниками государственных и общественных обязанностей в рабочее время;
г) перевода работников на другую более легкую ниже оплачиваемую работу по состоянию здоровья;
д) перевода беременных женщин и женщин, имеющих детей в возрасте до трех лет, на другую более легкую работу;
е) предоставления женщинам дополнительных перерывов для кормления ребенка;
є) выплаты выходного пособия;
ж) служебных командировок;
з) вынужденного прогула;
и) направления работников на обследование в медицинские учреждения;
і) освобождения работников-доноров от работы;
ї) привлечения работников к исполнению воинских обязанностей;
й) перевода работника в случае производственной необходимости на другую ниже оплачиваемую работу;
к) других случаях, когда согласно действующему законодательству выплаты осуществляются исходя из средней заработной платы.

Ирина
Quote
Helen2009
Quote
irina__
Если было понижение оклада, то доплата до среднего за две недели должна быть обязательно это ТОЧНО, только вот расчет меня интересует.

Ирина, дайте ссылку плиз согласно чего доплата должна быть и за какие две недели?

Стаття 114. Збереження заробітної плати при переведенні на іншу постійну нижчеоплачувану роботу і переміщенні

При переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

У тих випадках, коли в результаті переміщення працівника (частина друга статті 32) зменшується заробіток з не залежних від нього причин, провадиться доплата до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців з дня переміщення.

Але це у випадку переміщення та переведення. В інших випадках ???
Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці

(частина 1) Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

(частина 2) Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.

(частина 3) У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.
отже, це коли переводять працівника на іншу роботу, тобто посаду - має бути штатний розпис, у якому є вакансія за такою нижчеоплачуваною посадою і оклад, пишеться наказ "перевести працівника такого-то на посаду таку-то з оплатою згідно штатного розпису", тоді має бути середній заробіток за 2 тижні виплачено.

але коли працівник лишається на тій же посаді з тими ж характеристиками роботи, ала при цьому йому зменшують оклад (наказ на внесення змін у штатний розпис у зв'язку з виробничою якоюсь там необхідністю), то його мають попередити за 2 міс, а вже з моменту зниження окладу ніякі середні заробітки протягом 2 тижнів не виплачуються (це буде зміна істотних умов праці)
спасибо за статью!
Quote
Helen2009
отже, це коли переводять працівника на іншу роботу, тобто посаду - має бути штатний розпис, у якому є вакансія за такою нижчеоплачуваною посадою і оклад, пишеться наказ "перевести працівника такого-то на посаду таку-то з оплатою згідно штатного розпису", тоді має бути середній заробіток за 2 тижні виплачено.

але коли працівник лишається на тій же посаді з тими ж характеристиками роботи, ала при цьому йому зменшують оклад (наказ на внесення змін у штатний розпис у зв'язку з виробничою якоюсь там необхідністю), то його мають попередити за 2 міс, а вже з моменту зниження окладу ніякі середні заробітки протягом 2 тижнів не виплачуються (це буде зміна істотних умов праці)

да, я думаю так правильно
согласна, у нас именно та ситуация, когда нужно доплатить до средней, только мне главного никто не ответит как расчитывать эту среднюю, просто з/п за 2 месяца не подходит, там другой расчет, а вот какой???

Ирина
Quote
Котег :-)
Quote
Helen2009
отже, це коли переводять працівника на іншу роботу, тобто посаду - має бути штатний розпис, у якому є вакансія за такою нижчеоплачуваною посадою і оклад, пишеться наказ "перевести працівника такого-то на посаду таку-то з оплатою згідно штатного розпису", тоді має бути середній заробіток за 2 тижні виплачено.

але коли працівник лишається на тій же посаді з тими ж характеристиками роботи, ала при цьому йому зменшують оклад (наказ на внесення змін у штатний розпис у зв'язку з виробничою якоюсь там необхідністю), то його мають попередити за 2 міс, а вже з моменту зниження окладу ніякі середні заробітки протягом 2 тижнів не виплачуються (це буде зміна істотних умов праці)

да, я думаю так правильно
І я так думаю.
Quote
irina__
согласна, у нас именно та ситуация, когда нужно доплатить до средней, только мне главного никто не ответит как расчитывать эту среднюю, просто з/п за 2 месяца не подходит, там другой расчет, а вот какой???

Насколько я понимаю, в Порядке 100 есть варианты расчета исходя из календарных дней, исходя из рабочих дней, исходя из рабочих часов (за посл. 2 мес.). Ну и расчет за посл.12 мес, который применяется вроде как исключительно для расчета отпусков и компенсации.
По ходу толком наверное никто и не знает, как этот средний заработок расчитывается, исходя из умных "консультаций специалистов" в интернете. Я расчитывала для командировки из расчета рабочих дней (зарплата за посл.2 мес.). Некоторые предлагают делать расчет по командировкам из расчета календ.дней (зарплата за посл.2 мес., или за посл. 12 мес.).
В общем, что не запрещено, то разрешено.
Имеет смысл выбрать чью-то одну точку зрения:
-либо как выгоднее сотруднику (чтобы размер начисленного среднего заработка по выбранному способу -рабочие или календ.дни - был наибольший),
-либо как выгоднее работодателю (чтобы размер начисленного среднего заработка по выбранному способу был наименьший).
Я за 1й вариант.) Причем я бы брала зарплату за посл. 2 мес. (а не за 12 - поскольку в Порядке расчет за 12 мес. относится толкьо к отпускным).
я ж изначально сказал за 2 мес брать smiling smiley
непонятно другое - доплачивать разницу или сверху? smiling smiley
То, что за 2 месяца это понятно, но я уже разобралась.
Начисляем разницу от текущего оклада и средней за прошлый период.

Ирина
Всем спасибо!!!

Ирина
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041899999999995