Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

облагаются ли проценты банка юр.лица единым налогом???

Відправлено користувачем Oksana 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Чи включаються до доходу ФОП - платника ЄП проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?[/b]
Відповідь:
Коротка:
Проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) не включаються до доходу фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку.
Повна:
Відповідно до пп.1 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Пасивні доходи - доходи, отримані у вигляді процентів, дивідендів, страхових виплат і відшкодувань, а також роялті (пп.14.1.268 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Відповідно до пп.14.1.206 п.14.1 ст.14 ПКУ проценти - дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна.
До процентів включаються:
а) платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит;
б) платіж за використання коштів, залучених у депозит;
в) платіж за придбання товарів у розстрочку;
г) платіж за користування майном згідно з договорами фінансового лізингу (оренди) (без урахування частини лізингового платежу, що надається в рахунок компенсації частини вартості об’єкта фінансового лізингу);
ґ) винагорода (дохід) орендодавця як частина орендного платежу за договором оренди житла з викупом, сплачена фізичною особою платнику податку, на користь якого відступлено право на отримання таких платежів.
Проценти нараховуються у вигляді відсотків на основну суму заборгованості чи вартості майна або у вигляді фіксованих сум. У разі якщо залучення коштів здійснюється шляхом продажу облігацій, казначейських зобов’язань чи ощадних (депозитних) сертифікатів, емітованих позичальником, або шляхом врахування векселів та здійснення операцій з придбання цінних паперів із зворотним викупом, сума процентів визначається шляхом нарахування їх на номінал такого цінного паперу, виплати фіксованої премії чи виграшу або шляхом визначення різниці між ціною розміщення (продажу) та ціною погашення (зворотного викупу) такого цінного паперу.
Платежі за іншими цивільно-правовими договорами незалежно від того, встановлені вони в абсолютних (фіксованих) цінах або у відсотках суми договору або іншої вартісної бази, не є процентами.
Таким чином, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) не включаються до доходу фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку.
Чи включаються до доходу ЮО - платника ЄП проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?
Відповідь:
Коротка:
Проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) включаються до доходу юридичної особи - платника єдиного податку.
Повна:
Відповідно до пп.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3ст.292 ПКУ.
Згідно із п.292.3 ст.292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
До суми доходу платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.
Проценти – це дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна. До процентів включаються платіж за використання коштів, залучених у депозит (пп.14.1.206 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Депозит (вклад) – це кошти, які надаються фізичними чи юридичними особами в управління резиденту, визначеному фінансовою організацією згідно із законодавством України, або нерезиденту на строк або на вимогу та під процент на умовах видачі на першу вимогу або повернення зі спливом встановленого договором строку. Правила здійснення депозитних операцій встановлюються: для банківських депозитів - Національним банком України відповідно до законодавства; для депозитів (внесків) до інших фінансових установ - державним органом, визначеним законом (пп.14.1.44 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Згідно з п.1.4 гл.1 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03 грудня 2003 року № 516 зі змінами та доповненнями (далі – Положення), залучення банком вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб підтверджується, зокрема, договором банківського рахунку.
За договором банківського рахунку, укладеним з юридичною або фізичною особою, банк зобов’язується приймати і зараховувати на рахунок грошові кошти або банківські метали, що їй надходять, виконувати розпорядження власника рахунку про перерахування і видачу відповідних сум з рахунку та проведення інших операцій за рахунком. За користування грошовими коштами, що обліковуються на рахунку клієнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунку або законом (п.2.5 гл.2 Положення).
Таким чином, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) включаються до доходу юридичної особи - платника єдиного податку.


Вибачте. Не побачила, що мова йшла за юридичну особу.
>grinning smiley<
А как облагаются проценты( депозиты и пр.) у ФЛП на общей системе?
Вот читаю эту консультацию, что у физлиц-единщиков % банка не учитываются в доход, но на форуме встречала тему, что многие все-таки учитывают, может кто-то даст ссылку? Спасибо. У меня просто 3-я группа, и от % зависит сумма ЕН, вот и волнуюсь, как правильнее будет smiling smiley
У меня вопрос по теме: Депозит, Юр. лицо на едином. Банк ежедневно начисляет % на остатки по депозитному счету, но на расчетный счет эти % попадают в начале следующего месяца. Вопрос - когда % попадают в доход? ежедневно или 1 раз в начале месяца?
Quote
Dimaxa
У меня вопрос по теме: Депозит, Юр. лицо на едином. Банк ежедневно начисляет % на остатки по депозитному счету, но на расчетный счет эти % попадают в начале следующего месяца. Вопрос - когда % попадают в доход? ежедневно или 1 раз в начале месяца?
А какая разница?
Quote
zaraz
Quote
Dimaxa
У меня вопрос по теме: Депозит, Юр. лицо на едином. Банк ежедневно начисляет % на остатки по депозитному счету, но на расчетный счет эти % попадают в начале следующего месяца. Вопрос - когда % попадают в доход? ежедневно или 1 раз в начале месяца?
А какая разница?

Существенная, или это доход декабря - если ежедневно, или же января - если по перечеслению на р/с в начале следующего месяца).
Я включаю в доход, когда банк перечисляет проценты на р/счет. Всё ж таки начисления - это ещё не деньги на р/счете!
Я тоже так думаю, просто смутил отдельный открытый счет для этих ежедневных %.
Quote
nlikh
Вот читаю эту консультацию, что у физлиц-единщиков % банка не учитываются в доход, но на форуме встречала тему, что многие все-таки учитывают, может кто-то даст ссылку? Спасибо. У меня просто 3-я группа, и от % зависит сумма ЕН, вот и волнуюсь, как правильнее будет smiling smiley
Приведена консультация, она правильная, не вижу в этой ситуации никакой неоднозначности. Не пойму, что еще Вы хотите услышать.
я включаю в момент перечисления %% на счет по %%. потом это будет уже перемещение с одного р/сч на другой. в доход - в день поступления по б. выписке
а как ФЛП на ОС? + НДС? учитывается? НДС не нужно отнимать когда в книгу записывать?
Quote
RAT
я включаю в момент перечисления %% на счет по %%. потом это будет уже перемещение с одного р/сч на другой. в доход - в день поступления по б. выписке

Вроде так, но мы же не можем свободно пользоваться % счетом, это вроде как начисленный нам доход, но он еще не выплачен. Вообщем вопрос возник не случайно, надо еще подумать
я думала над этим, и решила, что в НК указан доход в безначилной форме. р/сч по %% - наш, %% однозначно доход. то что мы не можем ими пользоваться - нууу у меня руки не доходят банку надавить перечислять эти копейки на р/сч раз в месяц. думаю, так я успешнее отгавкаюсь при проверке, чем если бы доказывала, что доход только при зачислении на текущий р/сч. имхо
Вот еще информация, так банк пишет в платежках:
при ежедневном начислении - "Начисление процентов согласно депозитного договора N"
при перечеслении на р/с в начале следующего месяца - "Виплата вiдстокiв згiдно депозитного договору N"
292.6. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої та шостої груп датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
вот такую статью нашла
[consultant.parus.ua]

но там также не различают счет по %% и текущий счет, то есть написано "доход при получении на текущий счет", хотя в НК не обозначен именно текущий счет. как мне кажется, имеет право на жизнь и моя версия, и версия облагать ЕН именно сумму, поступившую на текущий счет, не процентный.
однозначности, в каком периоде ставить сумму в доход, я не вижу ни в консультации ЕБЗ, ни в статье - при проверке все это можно вывернуть в любую сторону...
zaraz - и что??? противоречит ли этот пункт ситуациям:
1. %% получены от банка на мой %% счет в безналичной форме
2. %% получены с моего счета в банке на мой счет в банке, но с формулировкой "выплата %%"

в обоих случаях есть основания начислить ЕН, но надо выбрать один smiling smiley
Спасибо за статью, вот из нее
- У предприятий-единоналожников полученные от банковского учреждения проценты по вкладу (депозиту) включаются в базу обложения единым налогом. На это указали и налоговики (см. консультацию, размещенную в разделе 240.04 ЕБНЗ). При этом, учитывая, что единоналожники используют кассовый метод (т. е. ориентируются на дату поступления денежных средств), доход возникает у них на дату выплаты банком процентов (зачисления процентов на текущий счет).

Для себя решил учитывать доход по перечеслению % на р/с.
Я так "глубоко не копала".Пришли на р/сч вот и доход.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000363