Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Касова дисципліна

Відправлено користувачем ded_ua 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Касова дисципліна
Доброго дня. Є два питання:
1. Підскажіть, будь ласка, засновник вніс власні кошти на рахунок підприємства як поворотнку фін. допомогу. Після цього, при поверненні коштів, касир зняв готівку з картки підприємства і розрахувався з засновника.
Цікавить питання первинних документів. По першій події є договір та виписка з банку. При поверенні коштів формували авансовий звіт про повернення фін. допомоги. Чи потрібно підтверджувати надходження готівки на рахунок та зняття готівки касиром чеками з банкоматів або квитанціями?

2. Підприємство хоче організувати касу. Які накази необхідно сформвати? Я знаю про встановлення касового ліміту, призначення відповідального за касу та в облікову політику вніс інформацію щодо інвентаризації каси. Можливо ще щось є?

Завчасно дякую
Re: Касова дисципліна
По первому вопросу: ИМХО возврат фин.помощи с использованием ав.отчета делать нельзя. Сняв деньги с карты, надо вернуть их в кассу как неиспользованные (я прикрепляю чек банкомата к ПКО, но раньше делала и пустой АО, прикладывая к нему чек банкомата, да и в посл.время пошли разговоры, что при фискальном подходе можно формально прицепиться к отсутствию отчета за снятые с карты деньги и возвращенные в кассу без составления АО, и оштрафовать на 15%). После возврата подотчетником в кассу неиспользованных средств выдать их как возврат фин.помощи.
Re: Касова дисципліна
Ось прочитав
[club.dtkt.com.ua]
що гроші зняті з карткового рахунку являються виданими підзвіт.

..."Держателі корпоративних платіжних карток (підприємець, його довірені особи, наприклад, наймані працівники) можуть здійснювати операції з безготівкової оплати товарів (послуг) і отримувати готівку в таких випадках:
отримання готівки в гривнях для здійснення розрахунків, пов'язаних із виробничими (господарськими) потребами, у тому числі для оплати витрат на відрядження в межах України;

Тобто гроші знімати можна і розраховуватись за фінку теж можна. От питання як його правильно оформити....


Re: Касова дисципліна
И где там написано, что "розраховуватись за фінку теж можна"? ИМХО, то,что выделено жирным шрифтом, относится к расчетам с поставщиками. Полностью согласна с Aleksa_. Только приход в кассу и выдача финпомощи из кассы.
Re: Касова дисципліна
а невже фінка це не розрахунки, пов"язані з господарськими потребами?
Re: Касова дисципліна
Quote
ded_ua
а невже фінка це не розрахунки, пов"язані з господарськими потребами?
даже если теоретически предположить что возможно, а какой расчетный документ подложите под а/о?
Re: Касова дисципліна
Та ось і я над цим якраз думаю... можливо розписку...
Re: Касова дисципліна
лучше оприходовать в кассу и выдать по РКО на возврат фин.помощи, хоть нормальный документ будет.
Re: Касова дисципліна
Згоден. Проблема в єдиному у нас немає каси + тобто є 2 варіанти: або зняти гроші з рахунку і авансовим відзвітуватись, або створити касу оформити ПКО і РКО і закрити касу.... Через це в мене 2 питання разом і стоять)
Re: Касова дисципліна
Что значит "немає каси"? Просто не было операций по кассе, а теперь будут. Вы писали "касир зняв готівку з картки підприємства". Кассир есть а кассы нет?
Re: Касова дисципліна
і касира не було, і каси не було. Я не так висловився. Зняв з каси директор, який і є засновником. Крім нього на підприємстві є ще бухгалтер. І все. Каса не велась. Директор зняв гроші з банкомату, щоб покрити фінку... Ось тепер потрібно або авансовим відчитатись, що він сам собі гроші повернув, або ж робити касу....

це вже повна картина.....
Re: Касова дисципліна
Еще лучше. Если авансовым, то что, он сам себе будет расписку писать? Оформляйте через кассу. Особых приказов не нужно. Разве что приказ кто будет исполнять обязанности кассира. Может и директор, и бухгалтер. Лимит кассы на одну операцию абсолютно не нужен. Лимит нужен только если торговля за наличку.
Re: Касова дисципліна
Дякую за допомогу
Re: Касова дисципліна
Підскажіть ще одне, будь ласка: при отрианні готівки в касу та внесенні готівки на рахунок обов"язково мати квитанцію чи виписки з банківського рахунку буде достатньо.... Тому що у нас загубилась одна квитанція...
Re: Касова дисципліна
А попросити в банку, щоб вам зробили відмітку
на корінці, який ви ще раз заповните?!?!?! Я думаю
вам підуть на зустріч........



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Касова дисципліна
Quote
Шустрик
А попросити в банку, щоб вам зробили відмітку
на корінці, який ви ще раз заповните?!?!?! Я думаю
вам підуть на зустріч........

Маєте на увазі корінець ВКО?
Re: Касова дисципліна
Вибачте корінець - це малась на увазі квитанція на внесення готівки.
Я думаю не відмовлять. В них же все по базі видно. В моєму банку
мені в таких випадках йдуть на зустріч.



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Доброго дня! Можна питання по заповненню ПКО. В сотий раз читаю, і не можу зрозуміти у чому я не права.
Згідно постанови 637 п.3.10: "У касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, спеціальними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі тощо), реквізит "Одержав" або "Прийнято від" не заповнюється. { Абзац п'ятий пункту 3.10 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 573 ( z0279-11 ) від 22.12.2010 }

Тобто, якщо розуміти буквально. Ми приймаємо гроші з банку до каси (наприклад для повернення засновнику його фін.допомоги), в ПКО реквізит "Прийнято від" я маю залишити пустим. Але на практиці всі там щось пишуть. Хто Р/р банку, хто номер чека по якому отримали, хто ПІБ особи яка принесла з банку в касу гроші і т.п. Бо я нічого там не пишу! Як при перевірці на це "пусте місце" подивяться))) ? В кого як на практиці?
У вас как раз заполнение в полном соответствии с Положением № 637. Пару месяцев назад здесь это обсуждали. Я тоже пишу банк обычно, а то писала и конкретно лицо, которое получало наличные в банке... Никак не могу решиться оставить это поле пустым, хотя в Положении об этом прямо и конкретно сказано...
А я решилась! 2011 - 2012 закрыты с пустым полем! Аж переживаю..)))
Quote
ane4ka-nn
А я решилась! 2011 - 2012 закрыты с пустым полем! Аж переживаю..)))

Не переживайте! Думаю, так делаете не вы одна - это же в точном соответствии Положению о кассовых операциях..
(Ось прочитав
[club.dtkt.com.ua]
що гроші зняті з карткового рахунку являються виданими підзвіт.

..."Держателі корпоративних платіжних карток (підприємець, його довірені особи, наприклад, наймані працівники) можуть здійснювати операції з безготівкової оплати товарів (послуг) і отримувати готівку в таких випадках:
– отримання готівки в гривнях для здійснення розрахунків, пов'язаних із виробничими (господарськими) потребами, у тому числі для оплати витрат на відрядження в межах Україниwinking smiley

Це у випадку, якщо дають авансом на відрядження чи для розрахунку за певну госппотребу. Погашати старі борги корп.карткою не можна!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000711