Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

распределение НК по необоротным, итоги 24 месяцев

Відправлено користувачем Ksunyasha 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Подскажите, пожалуйста, при распределении НК по необоротным по итогам уже 24 месяцев, как брать:
1. несамортизированну стоимость на 01.01.2013
2. считать коэффициент распределения за 24 месяца.

1С предлагает именно второй вариант и мне он тоже ближе, но налоговики говорили именно об несамортизированной стоимости.

Если мыслить логично, то фраза "по итогам 24 месяцев" говорит именно об индивидуальном коэффициенте для таких необоротных активов.
Как вы думаете?
Подписываюсь!
С эти вопросом тоже надо разобраться!
я думаю что второй вариант, он тоже ближе.

кстати по поводу налоговиков - им писала консультацию еще в ноябре ответа нет.
поехала к ним сегодня и выяснила что они тупо в консультациях копирую статью кодекса (даже не писем и узагальнюючих консультацій!angry smiley)
и творите что хотите, а "Мы потом с проверкой прийдем и обязательно что то найдем" (дословно слова начальника отдела),

так что делать по логике и ждать новостей.

________________________________________________________________________________
За каждым успешным мужчиной стоит любовь женщины, а за каждой успешной карьерой женщиной - предательство мужчин!


мне повезло. цифры не большие, пока посчитала по второму варианту, с помощью 1С )))

а на счет запросов на консультацию, то толку нет, на местах цитируют кодекс и все. Зато я когда-то в Киев написала, они перенаправили на областную и ответ был более менее вразумительным, но ждала я его месяца 2-3 наверное.
Подскажите, пожалуйста, где можно почитать свежий пример распределения по основным за 24 месяца, а т о с прошлого года уже забылось, да и может что-то я упустила.
В том то и дело, что по итогам 24 месяцев примеров еще нет ((( В этом году первый раз считаем
А кто как будет пересчитывать малоценку? В прошлом году вроде было податкова консультация,что их как услуги и ТМЦ считать только за год.
Quote
olgau
А кто как будет пересчитывать малоценку? В прошлом году вроде было податкова консультация,что их как услуги и ТМЦ считать только за год.
я их буду считать вместе с услугами.
Подскажите а как посчитать с помощью 1С?
где в 1С такая функция?
Спасибо
я засвяткувалася smiling smiley киньте будь ласка ссилку про шо йде мова в цій темі grinning smiley
Quote
Galina7
Подскажите а как посчитать с помощью 1С?
где в 1С такая функция?
Спасибо
У меня 8:
1. Налоговый учет - Регистрация стоимости приобретения ОС, пропорционально облагаемых НДС
2. Наловоый учет - Перерасчет пропорционального НДС по товарам и ОС

Заполняете, проводите и все.
И я кажется что-то пропустила.... люди, а что вы распределяете такое интересное?? eye popping smiley
Quote
Tiana
И я кажется что-то пропустила.... люди, а что вы распределяете такое интересное?? eye popping smiley
Если у вас нет необлагаемых операций по НДС,то вам оно не надо.
я не понимаю как сделать перерасчет коефициента за 24 месяца. Где считать??? в табл.2??? там же только за "поточний період", т.е. 2012 год.
У меня первый раз необл. обороты появились в 2011 году. Поэтому я первый раз делала перерасчет за 2011 год, в который включала все ОС, которые числились по состоянию на 01.01.2011 года, а теперь вроде их не надо включать в перерасчет? Сегодня пришел номер 3 ВОБу с консультацией о перерасчете.Там выделено, что в перерасчете участвуют ОС введенные в эксплуатацию в 2011 году. Совсем я запуталась.
А почему по ОС возник вопрос с перерасчетом сейчас? За прошлый (календарный)год только по ТМЦ и услугам НДС перерасчитывается.А по ОС другой алгоритм-за год, 24 месяца и 36 месяцев с даты приобретения.Точка отсчета-2011 год.В 2012 нужно было пересчитать за первые 12 месяцев, в этом году будем считать за 24 месяца,а в следующем году-за 36 мес.Все,что было приобретено в 2012, начнем пересчитывать в этом году.
Значит я в перерасчете за 2011 год ошиблась. Просто нигде не было четко написано,что в перерасчете участвуют ОС именно те, которые были введены в эксплуатацию в 2011 году.Поэтому я переусердствовала.
Quote
Lipa
Значит я в перерасчете за 2011 год ошиблась. Просто нигде не было четко написано,что в перерасчете участвуют ОС именно те, которые были введены в эксплуатацию в 2011 году.Поэтому я переусердствовала.
я тоже делала перераспределение по всем ОС, было разъяснение, что все нужно делать (письмо ГНСУ от 30.11.2011 г. N 6446/6/15-3415-26)
Quote
olgau
В 2012 нужно было пересчитать за первые 12 месяцев, в этом году будем считать за 24 месяца,а в следующем году-за 36 мес.
вопрос как правильно пересчитывать? получается что для каждого месяца в котором наступил 24 месяц использования, нужно рассчитывать новый коэффициент?
я сделала именно так, для части ОС (которые 12 мес используются) у меня один коэф-т, а для другой части (которые 24 месяца используются) другой.
Так все-таки нужно включать в перерасчет ОС, введенные в эксплуатацию до 01.01.2011 года или нет?
Кто как думает?
Затверджено
Наказом Державної податкової служби України
від 16 лютого 2012 р. N 129

УЗАГАЛЬНЮЮЧА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ПРОПОРЦІЙНОГО ВІДНЕСЕННЯ СУМ ПОДАТКУ ДО ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ У РАЗІ ВИКОРИСТАННЯ ПРИДБАНИХ ТА/АБО ВИГОТОВЛЕНИХ ТОВАРІВ/ПОСЛУГ, НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЧАСТКОВО В ОПОДАТКОВУВАНИХ ОПЕРАЦІЯХ, А ЧАСТКОВО - НІ

В Узагальнюючій податковій консультації вживаються такі скорочення:
Податковий кодекс України від 02.12.2010 N 2755-VI - Кодекс;
Податкова декларація з податку на додану вартість та Розрахунок (перерахунок) частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями (Д7) - додаток 7 до податкової декларації з податку на додану вартість, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 N 1492, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за N 1490/20228 - декларація та додаток 7 відповідно.
Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту регулюється статтею 199 Розділу V Кодексу.
Платник податку у разі придбання та/або виготовлення товарів/послуг, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, має право віднести до податкового кредиту ту частку сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг в оподатковуваних операціях (пункт 199.1 статті 199 Кодексу).
Частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями (далі - частка використання) визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік (пункт 199.2 статті 199 Кодексу).
Відповідно до пункту 199.3 статті 199 Кодексу платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді, а також новостворені платники податку визначають у поточному календарному році частку використання на підставі розрахунку, проведеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції.
Відповідно до вимог пункту 199.4 статті 199 Кодексу платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій. При проведенні такого перерахунку враховуються відповідні дані декларацій за податкові періоди року, за яким проводиться перерахунок, та уточнюючих розрахунків, поданих протягом такого року. Зазначений перерахунок здійснюється у таблиці 2 додатка 7 декларації за останній податковий період року (пункт 199.5 статті 199 Кодексу) та результати його (значення колонки 10) із протилежним знаком відображаються у рядку 16.4 такої декларації.
Крім того, абзацом другим пункту 199.4 передбачено, що перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за результатами 12, 24 і 36 місяців їх використання.

Запитання 1. Коли проводиться розрахунок розподілу частки використання в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях?

Відповідь. Безпосередньо розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями один раз на рік здійснюється у таблиці 1 додатка 7:
декларації за грудень (для платників податку з квартальним звітним періодом  за четвертий квартал), у разі здійснення розрахунку частки використання за попередній календарний рік відповідно до вимог пункту 199.2 статті 199 Кодексу;
декларації звітного податкового періоду, в якому задекларовані оподатковувані та неоподатковувані операції платниками, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, або новоствореними платниками.

Запитання 2. Протягом якого періоду застосовується розрахована частка використання в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях?

Відповідь. Розрахований показник частки використання застосовується для визначення частки сплаченого (нарахованого) податку на додану вартість під час придбання або виготовлення товарів/послуг, необоротних активів, яку платник має/не має право віднести до податкового кредиту (рядки 15.1/15.2 декларації), протягом поточного календарного року, включаючи й останній період року (грудень або четвертий квартал).

Запитання 3. Коли проводиться перерахунок розподілу частки використання необоротних активів в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях?

Відповідь. Враховуючи, що згідно з Кодексом перерахунок проводиться один раз у кінці року (за підсумками операцій, здійснених протягом року), подальший перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях проводиться за результатами тих календарних років, на які припадають 12, 24, 36 місяці їх використання. Здійснюється такий перерахунок у таблиці 3 додатка 7 декларації за останній податковий період таких років та результат його (значення колонки 8) із протилежним знаком відображається у рядку 16.4 такої декларації.
Запитання 4. Коли починається відлік використання необоротних актів?
Відповідь. Відлік 12, 24 та 36 місяців використання необоротних актів в оподатковуваних операціях починається з періоду (календарний місяць), в якому такі необоротні активи були введені в експлуатацію.

Запитання 5. Чи здійснюється перерахунок частки використання в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях тих необоротних активів, які придбані до набрання чинності Кодексом?

Відповідь. Перерахунок частки використання тих необоротних активів, які були придбані до набрання чинності Кодексом та по яких 12, 24 або 36 місяці їх використання припадають на період після 01.01.2011, проводиться по тих, що введені в експлуатацію після 01.01.2011.

Запитання 6. У якому порядку проводиться перерахунок частки для малоцінних предметів?

Відповідь. Перерахунок частки використання в оподатковуваних операціях щодо малоцінних необоротних матеріальних активів (група 11 класифікації основних засобів та інших необоротних активів), мінімально допустимий строк корисного використання яких не визначено (пункт 145.1 статті 145 Кодексу), здійснюється у порядку, передбаченому для товарів/послуг, а не основних засобів.

Заступник директора Департаменту
Ю.В. Лапшин


Получается,что я поторопилась.У меня в январе 2012г. был первый год использования ОС и я подавала додаток 7 с январской декларацией.А нужно было только сейчас в декабре пересчитать по ОС, первый год использования которых припадает на 2012 год.Значит по тем ОС,которые приобретались в 2012г. нужно будет делать перерасчет в декабре 2013г вмсесте с теми ОС,по которым уже 24 месяца пройдет использования.Правильно я понимаю?
Quote
Lipa
Так все-таки нужно включать в перерасчет ОС, введенные в эксплуатацию до 01.01.2011 года или нет?
Кто как думает?

Не нужно.См.выше.
Определились когда,второй вопрос-как?Что с чем сравнивать?От остаточной или первоначальной стоимости плясать?
В таблице 3 упоминается только вартисть придбання.Значит первоначальная стоимость?
А у меня еще вопрос. Разъяснение выше вышло после окончания сроков по сдаче отчетности и я пользовалась первым разъяснением, то есть распределяла НК по всем ОС. И как теперь? просто убрать их все? неверное так и сделаю иначе вообще закипит мозг.
Quote
Ksunyasha
мне повезло. цифры не большие, пока посчитала по второму варианту, с помощью 1С )))

а на счет запросов на консультацию, то толку нет, на местах цитируют кодекс и все. Зато я когда-то в Киев написала, они перенаправили на областную и ответ был более менее вразумительным, но ждала я его месяца 2-3 наверное.
Ksunyasha,подскажите,пожалуйста,как считает 1С на примере.А то у меня семерка,там ничего не считает.
и все таки я наверное плуг...в табл. 3 понятно как заполнять колонки 1-6, т.е. все ОС за 2011,2012 год и сколько мы включили в Деку по НДС с учетом ЧВ. Как теперь посчитать ЧВ за результатом 24-ох месяцев??? Она должна быть средним за 2 года??? Где его считать??? в колонке 2 только должен быть ЧВ за 2012 год на сколько я поняла...
При вводе в эксплуатацию в 2011г. был один коэффициент,по результатам 2011г. другой и сейчас мы посчитали третий за 2012г.Что с чем сравнивать?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00050800000000001