Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Новые-старые ставки налогов на зарплату

Відправлено користувачем oli 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Не нашла такой темы.Может кто-то дать конструктивные изменения которіе произошли в связи с "ЗМІНИ, ВНЕСЕНІ ДО ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЗАКОНОМ УКРАЇНИ „ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2008 РІК ТА ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ” , ЯКІ ВИЗНАНІ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМИ ЗГІДНО РІШЕННЯ КСУ ВІД 22.05.2008 р. № 10-рп"Что изменилось и с какого числа делать перерасчеты по несчастному и пр.
если не трудно дайте ссылочку.Спасибо


А вот эта статья от 09,06,08 что тогда?Видно я чего-то не поняла (упс...)

КСУ переглянув Держбюджет: наслідки для бухгалтерів
22 травня 2008 року Конституційний Суд України (далі — КСУ) визнав неконституційними окремі положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі — Закон №107). Оскільки положення Закону №107, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення КСУ цього Рішення, а Рішення КСУ є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене, платникам податків та суб’єктам господарювання важливо знати наслідки такої події.

Проблеми, породжені прийняттям Закону про держбюджет та відображенням у ньому всього спектра встановлених, скасованих і зупинених соціальних гарантій та пільг як для фізосіб, так і для юросіб — платників податків, не вперше постають перед суддями. Відомо, що дуже часто платники податків намагалися шляхом оскарження у судах України податкових повідомлень-рішень отримати позитивне для себе рішення, апелюючи до положень Закону про систему оподаткування та Бюджетного кодексу. Проте суд не надавав юридичної оцінки таким аргументам, хоча у деяких випадках і приймав рішення на користь платників податків.

Як встановлюються податки

Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов’язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.

Ч. 3 ст. 1 Закону України від 25.06.91 р. №1251-XII «Про систему оподаткування»

Законом про Державний бюджет України визначаються:

1) загальна сума доходів і загальна сума видатків (з розподілом на загальний та спеціальний фонди, а також з розподілом видатків на поточні і капітальні);

2) граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) Державного бюджету України в наступному бюджетному періоді і державного боргу на кінець наступного бюджетного періоду, повноваження щодо надання державних гарантій, а також обсягу цих гарантій відповідно до статті 17 цього Кодексу;

3) бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України за бюджетною класифікацією;

4) доходи бюджету за бюджетною класифікацією;

5) бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів;

5-1) розмір оборотної касової готівки Державного бюджету України;

5-2) розмір мінімальної заробітної плати на плановий бюджетний період;

5-3) рівень забезпечення прожиткового мінімуму на плановий бюджетний період;

6) додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету.

Ч. 2 ст. 38 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 р. №2542-III

І ось ця проблема постала знову, але тепер уже перед суддями КСУ. І вони, своєю чергою, за зверненням народних обранців визнали такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), окремі положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», а саме положення:

— статті 67 розділу I;

— пунктів 2 — 4, 6 — 8, 10 — 18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20 — 22, 24 — 34, підпунктів 1 — 6, 8 — 12 пункту 35, пунктів 36 — 100 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України»;

— пункту 3 розділу III «Прикінцеві положення».

А тепер перелічимо окремі положення Закону №107, які визнані неконституційними та втрачають чинність з 22.05.2008 р.

1. У частині проведення аукціонів щодо набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності. А відповідно й щодо передачі повноважень від ВРУ до КМУ в частині погодження на продаж земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти приватизації.

2. Щодо встановлення розмірів земельного податку та орендної плати за земельні ділянки. Як відомо, з 01.01.2008 р. розмір земельного податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено, було збільшено у 5 разів, а розмір плати за земельні ділянки, права оренди на які набуто на аукціонах, мав розраховуватися від суми, що дорівнює грошовій оцінці.

3. Щодо ліцензії на алкогольні напої. Цікаво, що абз. 2 ст. 2 Закону №481 передбачала отримання ліцензії станом на 01.01.2001 р., тимчасом як строк дії таких ліцензій вже давно закінчився, а займатися виробництвом алкоголю без ліцензії заборонено.

4. Не діють і положення, якими збільшено ставки акцизного збору на алкоголь та тютюн.

5. Найбільші враження пов’язані зі змінами до законів про ПДВ та прибуток — скасовано:

— положення, які стосувалися звільнення від оподаткування на 2008 рік операцій з поставки відходів і брухту чорних металів, у т. ч. операції з імпорту таких товарів;

— пільгове оподаткування ПДВ сільгоспвиробників усіх форм власності, які мали користуватися відповідною пільгою до 1 січня 2009 року;

— порядок розрахунку суми ПДВ, що заявляється до бюджетного відшкодування, який передбачає врахування показників сплаченого податку не лише у минулому звітному періоді, а й у попередніх періодах;

— перелік осіб, які не мають права на бюджетне відшкодування (діє попередній перелік);

— положення, які стосувалися заборони видачі податкових векселів органами митного контролю на суму ПДВ імпортерами підакцизних товарів, товарів, що належать до товарних груп 1 — 24 УКТ ЗЕД (тим часом фактично відновлено застосування пільг зі сплати ввізного мита та ПДВ при ввезенні цих товарів на території СЕЗ та ТПР), товарів, що ввозяться «спрощенцями» та особами, зареєстрованими платниками ПДВ менше 12 календарних місяців;

— положення, що стосуються обов’язку подання платниками податку на прибуток у 2008 році декларації за результатами одинадцяти місяців 2008 року.

6. Не обійшлося й без скасування змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», згідно з якими його дія не поширюється не лише на валютний та митний контроль, а й на контроль за дотриманням бюджетного і податкового законодавства.

7. Судді КСУ визнали неконституційними й окремі положення у соціальній сфері. Так, це стосується обмежувальних умов нарахувань лікарняних та допомоги по вагітності та пологах за рахунок ФСС з ТВП.

Також скасовано норму щодо максимального розміру ФОП, з якого справляються внески до ФСС з ТВП, до ФСС на випадок безробіття та до ПФУ. На сьогодні цей розмір встановлюється КМУ.

Щодо розміру відрахувань до ФСС та ПФУ зазначимо таке. Не діють положення про:

— встановлення розміру утримання внеску до ПФУ із зарплати та доходів за цивільно-правовими договорами у розмірі 2%;

— нарахування пенсійних внесків у розмірі 33,2% на ФОП роботодавцями всіх форм власності;

— встановлення розмірів внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування;

— розмір страхових тарифів на страхування від нещасного випадку залежно від класів професійного ризику виробництва.

8. Тепер щодо збору на обов’язкове пенсійне страхування. Так, не діють з 22.05.2008 р. зменшені ставки збору з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривні.

У наступних номерах «ДК» докладніше розповімо про зміни, що відбулися у зв’язку з прийняттям КСУ зазначеного вище Рішення, та про наслідки цього для госпсуб’єктів — платників податків.

Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00028399999999998