Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Добавить вид деятельности СПД

Відправлено користувачем Шаповал 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Как добавить вид деятельности СПД. Сама процедура
що робити приватним підприємцям, які вирішили розширити коло діяльності або змінити її профіль. Відповідь шукали і працівники ДПАУ. На наш погляд, якщо приватному підприємцю потрібно протягом року внести зміни до видів своєї діяльності, то він повинен:
1) не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він змінює (обирає новий) вид діяльності, повідомити про це податковий орган, що видав йому Свідоцтво, для внесення до нього змін;
2) разом із заявою подати платіжний документ (його копію) про сплату єдиного податку за ставкою, встановленою на такий новий вид діяльності.
На підставі такої заяви та платіжного документа посадова особа органу ДПІ у пункті 3 Свідоцтва та пункті 2 всіх Довідок про трудові відносини з платником єдиного податку зазначає новий вид діяльності. Вони підписуються керівником або його заступником і засвідчуються печаткою. Можливе також анулювання чинного Свідоцтва з видачею платнику єдиного податку іншого Свідоцтва, в якому зазначається обраний вид діяльності.
Такої самої точки зору дотримуються і працівники ДПАУ, про що було висловлено у листах, наприклад, від 18.06.2003 р. №2733/Ч/17-0515, від 18.11.2003 р. №5712/Б/17-0515, від 18.11.2003 р. №17929/7/17-0517, від 07.12.2004 р. №616/4/17-31142.
1 З використанням найманої праці, включаючи членів сім’ї підприємця, розмір єдиного податку збільшується на 50% за кожну найману особу.
2 Див. «Дебет-Кредит» №5/2005.
Тобто зміна виду діяльності відбувається майже у тому самому порядку, що й, наприклад, перехід фізособи—СПД із загальної системи оподаткування на спрощену. На перший погляд, усе просто і логічно, але...
Перше, що треба з’ясувати: яка форма заяви про зміну виду діяльності, адже вона офіційно не затверджена. Та й самі податківці у своїх листах не посилаються на форму заяви, затверджену Наказом №599. Тож пропонуємо користуватися модифікованою формою заяви про сплату єдиного податку — на основі форми, затвердженої Наказом №599 (див. зразок 1).
Ще одне запитання, яке виникає у разі потреби замінити Свідоцтво, — коли його слід здати до ДПІ. На наш погляд, за 5 робочих днів до початку нового кварталу, з якого будуть запроваджені нові (змінені) види діяльності, тобто набере чинності нове Свідоцтво. При цьому саму заяву треба подати за 15 календарних днів до початку такого кварталу.
Також особливу увагу слід звернути на платіжне доручення, яке підтверджує сплату єдиного податку і подається разом із заявою про зміну (доповнення) виду діяльності, а саме на суму єдиного податку, адже Свідоцтво — це документ, що засвідчує саме сплату єдиного податку. Як відомо, сума єдиного податку залежить від виду діяльності, тому розглянемо кілька варіантів:
1) додається новий вид діяльності, за яким ставка єдиного податку більша, ніж за тим видом діяльності, що залишається;
2) додається новий вид діяльності, за яким ставка єдиного податку менша, ніж за тим видом діяльності, що залишається;
3) взагалі змінюється вид діяльності;
4) знімається один і більше видів діяльності, вказаних у Свідоцтві.
При першому варіанті у платіжному дорученні повинна стояти та сума єдиного податку, що є найбільшою за видами діяльності.
Приклад 1 Приватний підприємець займається таким видом діяльності, як маркетингові послуги, за який місцевою радою встановлено ставку єдиного податку в розмірі 120 грн. Починаючи з третього кварталу він вирішив додатково займатися ще й рекламними послугами, за які встановлено ставку єдиного податку в розмірі 150 грн. У такому разі платіжне доручення слід виписати на 150 грн.
При другому варіанті у платіжному дорученні повинна стояти та сума єдиного податку, яка є найбільшою за видами діяльності, а саме та, яку приватний підприємець сплачував і до змін.
Приклад 2 Приватний підприємець, який надає маркетингові послуги і сплачує щомісяця 120 грн єдиного податку, вирішив з третього кварталу додатково займатися ще й поліграфічними послугами, за які встановлено ставку єдиного податку в розмірі 100 грн. У такому разі платіжне доручення слід виписати на 120 грн.
При третьому варіанті у платіжному дорученні треба зазначити ту суму єдиного податку, яка відповідає новому виду діяльності.
При четвертому варіанті у платіжному дорученні зазначають ту суму єдиного податку, що є найбільшою за видами діяльності, які залишилися і якими СПД бажає займатися й надалі.
Приклад 3 Приватний підприємець займається такими видами діяльності, як:
— маркетингові послуги, за які встановлено ставку єдиного податку в розмірі 120 грн;
— поліграфічні послуги, за які встановлено ставку єдиного податку в розмірі 100 грн;
— рекламні послуги, за які встановлено ставку єдиного податку в розмірі 150 грн;
— торгівля, за яку встановлено ставку єдиного податку в розмірі 200 грн.
Тобто такий підприємець сплачував єдиний податок у розмірі 200 грн. Якщо припустити, що підприємець не буде займатися, наприклад:
— торгівлею, то платіжне доручення він виписує на 150 грн;
— торгівлею і рекламними послугами — на 120 грн;
— маркетинговими і рекламними послугами — також на 200 грн.
Інші документи, необхідні при зміні виду діяльності
Вирішуючи зайнятися іншими (додатковими) видами діяльності, фізособа—СПД повинна дотримуватися положень Інструкції про порядок обліку платників податків1. У п. 7 цієї Інструкції зазначається: у разі виникнення змін (доповнень) у даних щодо платника податків, визначених реєстраційною заявою, що не потребують держреєстрації, підприємець подає до органу ДПІ документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява (ф. №5-ОПП) подається з відміткою «Зміни».
Якщо вносяться зміни до даних, що зазначаються у довідці про взяття на облік платника податків за ф. №4-ОПП (назва, місцезнаходження платника податків чи органу державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, зміна керівництва тощо), то видається нова довідка про взяття на облік платника податків за ф. №4-ОПП замість старої.
1 Затверджена наказом ДПАУ від 19.02.98 р. №80.
Нормативна база
Указ №727 — Указ Президента від 03.07.98 р. №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва».
Наказ №599 — Наказ ДПАУ від 29.10.99 р. №599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі». Людмила Згурська, «Дебет-Кредит»
якщо потрібно додати вид діяльності необхідно заповнити Заяву по формі зг. наказк №599 подати в податкову і все? Більше нікуди нічого подавати не треба?


вообще-то, еще надо подать изменения госрегистратору. в нашей налоговой не принимают форму 5(кажется), если нет сведений от госрегистратора.
просто податкова каже, що потрібно подавати заяву і до районної державної адміністрації, це дійсно так?
А які повинні бути відомості від держреєстратора?
Міра Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> А які повинні бути відомості від держреєстратора?

у регистратора заполлняется определенная форма, потом в теч. 1-2 дней регистратор передает данные в налоговую (в электронном виде), налоговая это видит и принимает форму 5. В принципе, если просто подать заяву, то скорее всего св-во выпишут с новыми в.д. Но процесс это недоработан, он как бы разбит на 2 этапа (1. - регистратор-налоговая отдел регистрации 2. налоговая единое окно (прием заявы и выписка св-ва), каждый из которых делается автономно и невисит от другого .
Многие делают только 2-ю часть, но ИМХо, лучше делать все как надо.
А можливо зробити так - подати заяву держреєстратору і в той же день заяву в податкову?
Мира, Вам ответили как правильно, попробуйте ваш вариант, кроме заявления возьмите в налоговую Свидетельство (вид деятельности вписать то нужно) и все эти действия до 15, завтра последний день
Може підкажете форму заяви яку подають держреєстратору? Буду дуже вдячна!
Якщо не помиляюся ф. 10 або ф.15 sad smiley
Будь-ласка допоможіть знайти в інеті ці форми, дуже прошу sad smiley
Це на Вашу думку, можете звернутись тільки в ДПІ, форма № 11


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 12.01.2008 р. N 191

Про надання роз'яснень

На ваше звернення від 19.12.2007 N 732 щодо порядку проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця повідомляємо наступне.

Статтею 45 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (Закон про реєстрацію) встановлено порядок проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, що пов'язані зі зміною імені фізичної особи, її проживання, ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або номера та серії паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера.

Отже, Законом про реєстрацію на даний час не передбачено та не встановлено порядку проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, що пов'язані зі зміною громадянства, видів діяльності, додаткової інформації.

Разом із цим, враховуючи те, що на практиці виникає необхідність проведення вищезазначених змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, здійснено доопрацювання програмного забезпечення АІС СДРМ щодо можливості внесення таких змін, що поводиться державним реєстратором на підставі наданої заявником реєстраційної картки за формою N 11.

Щодо плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, пов'язану із зміною громадянства, видів діяльності, додаткової інформації, слід зазначити, що статтями 10 та 45 Закону про реєстрацію не передбачено здійснення плати з проведення зазначених реєстраційних дій.

 

Голова 
К. Ващенко 

 
use , я Вам дуже вдячна, а де можна знайти в інеті форму 11?

а, ще я щось не зрозуміла: "Це на Вашу думку, можете звернутись тільки в ДПІ, форма № 11", вибачте я щось упустила sad smiley

Дуже дякую за допомогу.
У СПД прийняли в канцелярії одну форму, а іншу ту, що треба в єдине вікно -ні. Сказали спочатку йти до Держреєстратора.
Питання, якщо завтра здати все Держреєстратору, чи приймуть завтра заяву про внесення змін в свідоцтво? Ніяк н еможу додзвонитися в податкову, може в кого була така ситуація? Дуже прошу допомоги.
Заяву до ДПІ потрібно подавати не пізніше ніж за 15 днів до закінчення кварталу. До держреєстратора зверніться а от до податкової доведеться чекати вересня
А если предприниматель на общей системе...и решил добавить вид деятельности
к регистратору с формой 11

РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА
на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
только к регистратору и все....в налоговую не надо....и сроки?
форми реєстраційних карток, може комусь будуть потрібні
[www.dkrp.gov.ua.]
Ваша под №2

/только к регистратору и все....в налоговую не надо....и сроки/
в налоговую не нужно (им попадает автоматом)
Здравствуйте!
А как можно добавить вид деятельности, если строк подачи вышел, но ждать 3 месяца нету возможности?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00038299999999991