Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Срок амортизации 1С ?

Відправлено користувачем brick 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Срок амортизации 1С ?
Срок амортизации 1С - это 10 лет? В лицензии не нахожу, чтобы у 1С были какие-либо ограничения по сроку права использования.
Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк становить 10 років безперервної експлуатації.
да 10 лет или 120 месяцев, я так и амортизирую
блин.. а я в 2010 году поставила 1с амортизироваться на 36 месяцев (2500 без НДС)... и не могу понять из чего я так решила...и была же уверена что это праивльно sad smiley
что делать?


1. пункт ПКУ 145.1. Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів і мінімально допустимих строків їх амортизації.

"комп'ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом)...вартість яких перевищує 2500 гривень" - 2 роки

2. пункт ПКУ 145.1.1. Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється із застосуванням методів, визначених у підпункті 145.1.5 пункту 145.1 статті 145 цього Кодексу, протягом таких строків:

"група 5 - авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп'ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляції даних (бази даних), фонограми, відеограми, передачі (програми) організацій мовлення тощо) " - відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як 2 роки

3.таке:


145.1.2. Необхідно враховувати, що визначення строків корисного використання об’єктів необоротних активів, що вводяться в експлуатацію, в кожному конкретному випадку є компетенцією підприємства і має бути оформлене відповідно до законодавства. У даному випадку законодавець встановив такі вимоги:

1) порядок визначення строку корисного використання необоротних активів має бути визначено в розпорядчому документі підприємства, яким визначено облікову політику підприємства (наказ про облікову політику);

2) у кожному конкретному випадку строк корисного використання (експлуатації) об’єкта має оформлюватися рішенням керівника підприємства, тобто наказом;

3) введення в експлуатацію необоротних активів має бути оформлено первинними документами відповідно до законодавства. Для нематеріальних активів це має бути «Акт введення в господарський оборот об’єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів №_______», типова форма якого затверджена Наказом Мінфіну від 22.11.2004 № 732 «Про затвердження типових форм первинного обліку об’єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів» (далі – Наказ № 372). Формою цього документа передбачена графа 6 «Строк корисного використання». Для основних засобів це має бути «Акт приймання-передачі внутрішнього переміщення основних засобів», типова форма якого затверджена Наказом Мінстату від 29.12.1995 № 352 «Про затвердження типових форм первинного обліку» (далі – наказ № 352). Цією типовою формою окремої графи для визначення строку корисного використання об’єкта не передбачено, проте доцільно все ж вказувану інформацію зазначати в Акті, наприклад у розділі «Коротка характеристика об’єкта».
Quote
касимусик
блин.. а я в 2010 году поставила 1с амортизироваться на 36 месяцев (2500 без НДС)... и не могу понять из чего я так решила...и была же уверена что это праивльно sad smiley
что делать?

10 лет - это после внесения изменений в НКУ, кот.вступили в действие с 06.08.11 г. У меня самой в начале июля 2011 г. введена в эксплуатацию 1С и я определила 5 лет для нее. Вроде здесь на форуме писали, что если до изменений введено ПО в экспл-ю, то ничего менять не надо...
Re: Срок амортизации 1С ?
в 145.1.2 дальше, под табличкой:
Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу
не встановлено, такий строк становить 10 років безперервної експлуатації.
[Підпункт 145.1.1 пункту 145.1 статті 145 доповнено абзацом згідно із Законом України N 3609-VI від
07.07.2011 р., враховуючи зміни, внесені Законом України N 4014-VI від 04.11.2011 р. Зміни застосовуються з
першого числа звітного (податкового) періоду]
Re: Срок амортизации 1С ?
сорри, в 145.1.1
Quote
Aleksa_
Quote
касимусик
блин.. а я в 2010 году поставила 1с амортизироваться на 36 месяцев (2500 без НДС)... и не могу понять из чего я так решила...и была же уверена что это праивльно sad smiley
что делать?

10 лет - это после внесения изменений в НКУ, кот.вступили в действие с 06.08.11 г. У меня самой в начале июля 2011 г. введена в эксплуатацию 1С и я определила 5 лет для нее. Вроде здесь на форуме писали, что если до изменений введено ПО в экспл-ю, то ничего менять не надо...

и Вам - спасибо, успокоили.. я посмотрела - вводила в экспуатацию в феврале 11 (это купили в 2010 году) и была на 100% уверена чт все верно.. даже приказы есть нужные...
а сейчас заволновалась smiling smiley..

ох уж наши гребаные "законотворці".. проститеconfused smiley
Есть письмо разработчиков 1С, где они сообщают о сроке - 2 года. Я это письмо подложила под акт ввода в эксплуатацию в 2011г..
Є в когось наказ на введення в експлуатацію придбаної 1С?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00036999999999998