Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Податкова накладна на аванс і номенклатура товарів/послуг?

Відправлено користувачем YuraKo 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Фірма отримала в лютому 2013 року часткову оплату в сумі 12 000 грн. за товари та послуги, що будуть надані в березні 2013 року. Загальна вартість товарів та послуг буде становити 26 000 грн..
Яким чином виписати податкову накладну на 12 000 грн., при тому, що в загальній сумі 26 000 грн. є частина імпортного товару?


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.11.2009 р. N 24378/7/16-1517-16
Про виписування податкової накладної при попередній оплаті
Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо порядку виписки податкової накладної у разі здійснення попередньої оплати за товари великої номенклатури та наступного відвантаження частини товарів тієї ж номенклатури і повідомляє.
Відповідно підпункту 7.2.3 пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках (оригінал і копія).
Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) згідно з підпунктом 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
• або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці;
• або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що, зокрема, має містити опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм), ціну поставки без врахування податку, загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку (підпункт 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону).
Таким чином, на дату отримання попередньої оплати (у тому числі часткової) Продавець має здійснити нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та відповідно виписати та надати Покупцеві податкову накладну на суму авансового платежу (із зазначенням повної номенклатури поставки за Специфікацією та кількості виходячи із відсотка авансового платежу).
На дату подальшої поставки окремих одиниць товарів (із повної номенклатури за Специфікацією) Продавець має здійснити донарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість та відповідно виписати та надати Покупцеві податкову накладну із зазначенням номенклатури та кількості фактично відвантажених товарів, виходячи із відсотка несплаченої суми поставки.
Враховуючи викладене, у зазначеному у запиті прикладі податкові накладні виписуються окремо на суму попередньої оплати за товари, зазначені в Специфікації на дату отримання такої попередньої оплати, та окремо на залишок несплаченої частки вартості відвантажених товарів на дату такого відвантаження товарів.
Після фактичного виконання договору поставки (здійснення поставки і оплати всієї номенклатури по договору) у разі необхідності здійснюється коригування кількісних чи вартісних показників до раніше виписаних податкових накладних, яке здійснюється у порядку, встановленому пунктами 20 - 31 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. N 165 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.97 р. за N 233/2037).

Заступник Голови О. Любченко
А якщо по авансу податкова виписана на вітчизняний товар, а потім, при продажу, цей товар заміняється імпортним. Яким чином виписати розрахунок коригування до податкової накладної?
Quote
YuraKo
А якщо по авансу податкова виписана на вітчизняний товар, а потім, при продажу, цей товар заміняється імпортним. Яким чином виписати розрахунок коригування до податкової накладної?

В день отгрузки, когда меняется номенлкатура выписывается РК и минусуется отеч.товары + выписывается новая НН на импорт.товар и регистрируется.

Дякую. А в єдиній базі податкових знань про це ніде не сказано?
Quote
YuraKo
Дякую. А в єдиній базі податкових знань про це ніде не сказано?

а что именно Вас смущает в этой операции?

Мене в принципі нічого не бентежить. Але хотілось прочитати, що говорять податківці по цьому питанню.
Ну вот кусочек статьи на эту тему:

С одной стороны, п. 192.1 НКУ предусмотрено, что соответствующей корректировке подлежат суммы налоговых обязательств и налогового кредита поставщика и получателя, если после поставки товаров/услуг осуществляется любое изменение суммы компенсации их стоимости, включая следующий за поставкой пересмотр цен. с другой стороны, описание (номенклатура) товаров/услуг и их количество, объем, указанные в отдельных строках налоговой накладной, относятся к составу обязательных реквизитов на основании пп. «е» п. 201.1 НКУ.

ГНСУ в ответе на вопрос 7 в Обобщающей налоговой консультации № 127 отметила, что несоответствие показателей, указанных в налоговой накладной, условиям поставки (цена, стоимость, номенклатура, количество товара и т. п.) будет считаться нарушением порядка заполнения налоговой накладной.

Поэтому в рассматриваемой ситуации (когда общая сумма по налоговой накладной не изменилась), по мнению «Б&З», поставщику при фактической поставке ранее оплаченного товара следует:
- составить расчет корректировки количественных и стоимостных показателей к налоговой накладной (далее – Расчет корректировки), в котором откорректировать со знаком «-» обязательные реквизиты (описание (номенклатуру) товаров/услуг и их количество, объем), не соответствующие налоговой накладной, ранее составленной при получении аванса, и сумму налоговых обязательств по НДС;
- составить новую налоговую накладную с указанием в ней новой номенклатуры товаров и их количества и соответственно сумму НДС.
Подобным образом советует поступить ГНСУ, отвечая в Единой базе налоговых знаний на вопрос «Возникает ли налоговое обязательство по НДС, если покупатель вернул часть товара, а денежные средства, полученные за товар, остаются у продавца и будут зачтены в счет оплаты по другой поставке товаров?».

В ситуации, когда общая сумма по налоговой накладной и расходной накладной на фактическую поставку товаров отличается, что влечет за собой изменение суммы компенсации их стоимости, а следовательно, и соответствующую корректировку суммы налоговых обязательств и налогового кредита поставщика и получателя, достаточно составить Расчет корректировки, в котором откорректировать:
со знаком «-» обязательные реквизиты (описание (номенклатуру) товаров/услуг и их количество, объем), не соответствующие налоговой накладной, ранее составленной при получении аванса;
со знаком «+» показатели новой номенклатуры товаров и их количества.
Согласно п. 3 Порядка № 1246, если продавец составляет Расчет корректировки к налоговой накладной, подлежащей регистрации в ЕРНН, в обязательном порядке вносятся также сведения, содержащиеся в таком расчете.

В случае когда продавец составляет Расчет корректировки к налоговой накладной, не подлежащей регистрации, в связи с чем общая сумма НДС по операции поставки товаров (услуг) достигает объема, определенного п. 11 подраздела 2 раздела XX НКУ, то в ЕРНН в обязательном порядке вносятся сведения, содержащиеся в таком расчете.

Следовательно, в случае если Расчет корректировки составляется на сумму НДС, которая с учетом суммы, указанной в налоговой накладной, уменьшает/увеличивает сумму НДС, предусмотренную п. 11 подраздела 2 раздела XX НКУ, такой расчет подлежит регистрации в ЕРНН только после регистрации в нем налоговой накладной, к которой он выписывается.




автор: Елена Бондаренко,
зам. главного редактора «Б&З»

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000391