Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Загран.командировка

Відправлено користувачем FyDD 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Загран.командировка
Подскажите, плиз
Загран.командировка в Германию. Сотруднику не поставили наши пограничники штамп в паспорт -ни выезд, ни возвращение.
Это нарушение прямой нормы кодекса,
1. можно выплатить суточные, но без отнесения на расходы ?
2. а надо ли в этом случае удерживать НДФЛ ?.
3. ------------------Можно ли поставить задним числом штамп у пограничников ????

140.1.7. витрати на відрядження фізичних осіб
Сума добових визначається в разі відрядження:
у межах України та країн, в'їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;
до країн, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.
За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів, наказу або ...............відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює сума добових не включається до складу витрат платника податку.
да, суточные выплатить можно, но обязательно придется начислить НДФЛ, расходов не будет
отравляейте своего горе-сотрудника к пограничникам и пускай задним числом ставят штампы. у нас такая ситуация была, сотрудник ездил в аэропорт борисполь и ставил отметки в паспорте.


Quote
solomiy
отравляейте своего горе-сотрудника к пограничникам и пускай задним числом ставят штампы. у нас такая ситуация была, сотрудник ездил в аэропорт борисполь и ставил отметки в паспорте.

спасибо. попробуем.
Хотя вашему наверно просто повезло, или ч/з своих знакомых делали.
У моих друзей в аналогичной ситуации послали.
Но мы уже узнали,, что можно сделать офиц.запрос в пограничную службу с приложением копии паспорта, и погран.служба письмено подтверждает поездку, но в паспорт печати не ставит.
Хоть что то, конечно печати лучше, все таки письмо не замена паспорта
А у кого нибудь проходило письмо от погран-в при проверке ??

до країн, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.
Quote
Ksunyasha
да, суточные выплатить можно, но обязательно придется начислить НДФЛ, расходов не будет

Расходов не будет только по суточным, т.к. по отметкам в паспорте подтверждаются именно суточные. По остальным затратам в командировке - проживание, проезд - согласно оригиналам документов.
Подскажите, как біть с суточніми? Сотрудник командировали в Болгарию 13 мая на легковом автомобиле предприятия. 13 мая он уже был в Болгарии, то-есть за сутки успел доехать. Ему за этот день командировочные считать как за границу, или как по Украине?
Как заграницу.
Как всегда, бред автора 140.1.7. angry smiley Требуется виза или нет - ноль связи с отметкой в загранпаспорте с украинской стороны, нормальные люди написали бы "по отметке иностранной стороны". Возле паспортного контроля вывешено: предупреждать, если штамп нужен.
ИМХО, раз в этот день он уже оказался за границей - суточные как за границу (по аналогии с авиаперелетом).
Quote
Aleksa_
ИМХО, раз в этот день он уже оказался за границей - суточные как за границу (по аналогии с авиаперелетом).
Спасибо. И еще вопрос. У сотрудника была шинген. виза. Он проезжая Молдавию, Болгарию, Сербию, платил разные налоги, платные автобаны, проживание в разных валютах. Авансовых отчетов должно быть сколько и валют в чеках?
Наверное, можно (а может, даже и нужно) делать авансовый в той валюте, в которой будете возмещать. Плюс еще в гривне, если были расходы в грн. Док-ты в других валютах переводить в евро (или доллары) по курсу (или кросс-курсу) на дату совершения операции и включать в отчет уже в евро (долларах). ИМХО.
Может, кто-то подскажет другое...
Після відрядження, якщо не було видано авансу, заповнюється авансовий звіт по валютних чеках в грн. по курсу НБУ на дату складання такого авансового звіту.
Да, правда, это я выше бред написала, т.к. в валюте может быть выдан только аванс. Если после командировки - то возмещение только в гривне.
Но авансовый на расходы в валюте мы составляем все равно в валюте (независимо от факта выплаты аванса, хотя авансы в основном выдаем).
Quote
accountent
Після відрядження, якщо не було видано авансу, заповнюється авансовий звіт по валютних чеках в грн. по курсу НБУ на дату складання такого авансового звіту.

Это где-то прописано?
У нас не получилось выдать аванс, но мы дали в дорогу корпоративную карту предпиятия. Частично расходы были погашены с карты, а частично наличными сотрудника. Теперь сижу и не знаю с чего начать. У меня документы по 6 странам в нац. валюте каждой страны. Мне теперь делать 6 авансовых отчетов? А потом что? Как переводить эти суммы? То что оплачено картой считать по курсу за тот день, а то что наличкой, по курсу утверждения ав. отчета?
За яким валютним курсом відображаються кошти, використані працівником під час перебування у службовому відрядженні за кордоном, у разі: - використання коштів у межах виданого авансу; - здійснення витрат частково за рахунок власних коштів працівника (після вичерпання суми авансу)?
Відповідно до п. 5 р. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.03.11 № 362), (далі – Інструкція) підприємство, що відряджає працівника, забезпечує його коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом). Аванс відрядженому працівникові може видаватися готівкою або перераховуватися у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток. Підприємство, що відряджає працівника у відрядження за кордон, забезпечує його грошовими коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом) в національній валюті держави, до якої відряджається працівник, або у вільно конвертованій валюті. Якщо при видачі авансу загальна сума в іноземній валюті має дробову частину, можливе застосування арифметичного правила округлення до повної одиниці (п. 5 р. ІІІ Інструкції). Наказом Державного казначейства України від 24.07.01 N 126 затверджено Порядок відображення в обліку операцій в іноземній валюті (далі - Порядок). Відповідно до пп. 2.1 п.2 Порядку операціями в іноземній валюті вважаються господарські операції, вартість яких виражена в іноземній валюті, або господарські операції, що потребують розрахунків в іноземній валюті. Зокрема, до них належать операції з відшкодування витрат працівників на закордонні відрядження. Фактичні витрати відрядженого працівника в іноземній валюті, які визначаються згідно із затвердженим звітом про використання коштів, але не більше суми авансу, перераховуються у національну валюту України за валютним курсом на дату отримання авансу. У разі, якщо фактичні витрати працівника в іноземній валюті у затвердженому звіті про використання коштів більші отриманого авансу, то таке перевищення підлягає перерахунку у національну валюту України за валютним курсом на дату затвердження звіту про використання коштів. Форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядок його складання затверджено наказом ДПА України від 23.12.10 № 996. Під валютним курсом згідно п.1.2 Порядку розуміється співвідношення грошової одиниці України до грошової одиниці іншої країни, встановлене Національним банком України. Крім того, згідно з п. 19 р. ІІІ Інструкції якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплата здійснюється в національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день погашення заборгованості. Виплата зазначених коштів має здійснюватися до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником звіту про використання коштів, наданих на відрядження.


Подробнее: [www.buhforum.com]
Re: Загран.командировка
Ситуация следующая.
Директор был в загранкомандировке. Авиабилеты были предварительно куплены компанией по безналу. Проживание оплачивалось принимающей стороной.
По возвращении он предоставил лишь ксерокопию загранпаспорта, где есть штамп аэропорта только по возвращении (когда летел туда - забыл сказать, чтоб поставили). Посадочных талонов тоже нет, есть только распечатка электронных билетов при покупке через интернет.

Как тут быть? Можно ли выплатить суточные и куда их отнести в бухучете?
Тут пишут про НДФЛ, где об этом можно почитать подробнее?
Можно ли относить авиабилеты на расходы?
Может быть директору стоить написать какою-то обьяснительную об утере посадочных талонов?

Очень жду помощи, т.к. раньше я с этим не сталкивалась sad smiley
Re: Загран.командировка
Закордонні добові без відміток у паспорті
Менеджера нашої компанії керівництво скерувало у закордонне відрядження до країни, з якою у нас діє візовий режим. Під час перетинання українського кордону йому не поставили відмітки у закордонному паспорті. Чи можна у такому разі виплатити працівникові добові за дні перебування у закордонному відрядженні? Чи такі добові потраплять до податкових витрат?

Працівникам, яких скеровують у службове відрядження, виплачують добові за період перебування у поїздці (ч. 2 ст. 121 КЗпП1). При цьому добові виплачують за кожен календарний день відрядження — див. абз. 4 пп. 140.1.7 ПКУ. Крім того, варто згадати і п. 4, 8 р. II та п. 16 р. III Iнструкції №592, де сказано, що за кожен день (включаючи дні вибуття та прибуття до місця постійної роботи) перебування працівника у відрядженні, враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні і час перебування у дорозі (разом із вимушеними зупинками), йому виплачують добові. Днем вибуття у відрядження називають день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника, а днем прибуття з відрядження — день прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника (п. 8 р. I Iнструкції №59). Разом із тим, якщо транспорт вирушає до 24:00 включно, то днем вибуття стане поточна доба, а з 00:00 години і пізніше — наступна доба. Якщо станція, пристань, аеропорт розташовані за межами населеного пункту, де працює відряджений працівник, тоді у строк відрядження записують час, потрібний для проїзду до станції, пристані, аеропорту.

1 Кодекс законів про працю України.

2 Iнструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну України від 13.03.98 р. №59 (у редакції наказу Мінфіну України від 17.03.2011 р. №362), для госпрозрахункових (небюджетних) підприємств цей документ є довідковим, тобто не обов'язковим для застосування — див. листи ДПАУ від 07.09.2011 р. №10077/5/15-1216 та від 31.03.2012 р. №5742/6/15-1415 («ДК» №25/2012). Проте за відсутності спеціальних норм законодавства щодо порядку обчислення добових за дні прибуття і вибуття у відрядження вважаємо, що норми Iнструкції можуть використовуватися за аналогією.

До складу податкових витрат на відрядження (окрім документально підтверджених витрат) відносять також витрати на виплату працівникам добових. Граничний розмір добових прописано у пп. 140.1.7 ПКУ:

по Україні — 0,2 мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на сьогодні це 229,40 грн (1147 грн х 0,2);

за кордон — 0,75 мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у 2013 р. — 860,25 грн (1147 грн х 0,75).

Крім того, врахуйте, що витрати на відрядження можуть бути включені до складу витрат платника податку за наявності документів, які підтверджують зв'язок такого відрядження з діяльністю такого платника податку (пп. 140.1.7 ПКУ).

На сьогодні для визначення та виплати добових посвідчення про відрядження не потрібне. Але згідно з абзацами 12 та 13 пп. 140.1.7 ПКУ суму добових у разі відрядження до країни, для в'їзду в яку слід отримати візу, визначають на підставі наказу про відрядження та відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України у закордонному паспорті або документі, що його замінює. За відсутності відповідних відміток до податкових витрат ви не маєте права віднести до витрат суми добових за період закордонного відрядження.

Як бачите, усе суворо: немає відміток — не маєте права віднести до податкових витрат суму закордонних добових.

До речі, слід заздалегідь попереджати своїх працівників, аби вони вимагали у прикордонників проставлення штампа у паспорті. Адже відповідно до п. 19 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.95 р. №57, штампи «Виїзд» («В'їзд») у паспорті або іншому документі ставлять на підставі особистого звернення громадянина у пункті пропуску.

Звісно, керівництво цілком може вирішити все-таки виплатити працівнику добові за дні закордонного відрядження і попри відсутність відміток прикордонників у закордонному паспорті. Адже фактично є вимога ст. 121 КЗпП — відрядженому працівникові слід виплатити добові. I, в принципі, автор радить дотримуватися приписів КЗпП, проте все-таки виплатити працівникові добові, але вже зі сплатою з таких сум ПДФО.

Так, після повернення працівника з відрядження він повинен скласти авансовий звіт1, в якому показати лише ті витрати, які підтверджені документально та які згідно з пп. 140.1.7 ПКУ потрапляють до податкових витрат. А як ми встановили, добові за закордонне відрядження, не підтверджені відповідними відмітками у закордонному паспорті, не потраплять до податкових витрат. Отже, в авансовому звіті про такі добові краще не згадувати. При цьому не забувайте, що невикористану частину авансу (а власне, не підтверджені документально витрати і добові) працівник повинен повернути до каси або на поточний розрахунковий рахунок підприємства, за загальним правилом, протягом 5-ти банківських днів після дня завершення відрядження (пп. 170.9.2 ПКУ).

1 Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджений наказом Мінфіну України від 05.12.2012 р. №1276.

Проте за рішенням керівництва працівникові можна окремо виплатити добові — уже після звітування та повернення невикористаної частини авансу. У цьому разі працівник повинен подати заяву на ім'я керівника з проханням про таку виплату, на якій керівник і поставить погоджувальний напис.

Така компенсація не матиме зв'язку з госпдіяльністю підприємства і, як ми вже з'ясували, такі суми не потраплять до податкових витрат. Крім того, за своєю суттю таку виплату варто розглядати як додаткове благо, з якого слід утримати податок на доходи за загальними правилами — 15% (17%), на підставі пп. 164.2.17 ПКУ. Адже працівник сам допустив відсутність у своєму паспорті відміток прикордонників. Показують таку виплату в ф. №1ДФ з ознакою доходу «126».

Звісно, на ситуацію з виплатою закордонних добових можна поглянути й по-іншому. Часто після відрядження у працівника вже не залишається коштів, щоб повернути їх до каси. Тож можна піти йому назустріч. Працівник може подати до бухгалтерії авансовий звіт за витраченим авансом на відрядження, в якому серед інших документованих витрат вписати і закордонні добові, не підтверджені відповідними відмітками прикордонників. Крім того, знову ж варто подати заяву на ім'я керівника на відшкодування працівникові добових та отримати на ній дозвільний напис керівника. Цю заяву слід долучити до авансового звіту.

Після затвердження такого авансового звіту, на думку автора, суми добових (що не підтверджені відмітками українських прикордонників у закордонному паспорті відрядженого) повертати до каси не потрібно. Щоправда, не потраплять вони і до податкових витрат.

Проте такі суми добових усе-таки слід оподаткувати ПДФО за ставкою 15% (або 17% — залежно від розміру доходу) за пп. 164.2.11, ст. 167.1 ПКУ та п. 170.9 ПКУ. При нарахуванні ПДФО потрібно скористатися правилами п. 164.5 ПКУ та застосувати натуральний коефіцієнт (1,176471 або 1,204819 — залежно від ставки податку, яка застосовується). Суму нарахованого ПДФО утримує підприємство за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після оподаткування) платника податку за відповідний місяць, а якщо коштів забракне, то за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців. I так до повної сплати належного податку (пп. 170.9.1 ПКУ).

Василь РОРАТ, «Дебет-Кредит»

Re: Загран.командировка
Сотрудник в загран командировке использовал корпоративную карту (конвертируемую в любую валюту). Деньги снимал в евро. По отчету получился перерасход 26,5 евро.
В какой валюте сотрудник должен возвращать перерасход? В евро, потому что снимал в евро? Или все-таки в гривне, потому что расход по карте определяется в гривне по курсу меж.банка (согласно выписке)?
Re: Загран.командировка
в банке сказали, что евро не примут, так как евро они не выдавали. Карта гривневая, пополняется только гривной, возможность конвертации ни о чем не говорит.
В общем как бы ни было правильно, но на счет мы можем внести только гривну!
Re: Загран.командировка
Quote
Ksunyasha
в банке сказали, что евро не примут, так как евро они не выдавали. Карта гривневая, пополняется только гривной, возможность конвертации ни о чем не говорит.
В общем как бы ни было правильно, но на счет мы можем внести только гривну!

после утверждения авансового отчета, все расчеты с сотрудником только в гривне
Re: Загран.командировка
Quote
vito4ka
Quote
Ksunyasha
в банке сказали, что евро не примут, так как евро они не выдавали. Карта гривневая, пополняется только гривной, возможность конвертации ни о чем не говорит.
В общем как бы ни было правильно, но на счет мы можем внести только гривну!

после утверждения авансового отчета, все расчеты с сотрудником только в гривне

+1
только в гривне
Валюта снятия роли не играет

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Загран.командировка
Quote
vito4ka
Quote
Ksunyasha
в банке сказали, что евро не примут, так как евро они не выдавали. Карта гривневая, пополняется только гривной, возможность конвертации ни о чем не говорит.
В общем как бы ни было правильно, но на счет мы можем внести только гривну!

после утверждения авансового отчета, все расчеты с сотрудником только в гривне
это расчеты с предприятием, а не с сотрудником.
У сотрудника остался излишек, он должен его вернуть.
Просто знаю, что при наличном обращении, то есть если бы я в банке сняла евро и дала ему, то он должен был бы вернуть мне евро. (N 59 від 13.03.98 )
Или я могу закрыть глаза на эту инструкцию, так как мы не финансируемся из бюджета?
есть Правила № 200
Re: Загран.командировка
там нет такой ситуации, только обратная, когда предприятие - работнику.
Re: Загран.командировка
Quote
Ksunyasha
Сотрудник в загран командировке использовал корпоративную карту (конвертируемую в любую валюту). Деньги снимал в евро. По отчету получился перерасход 26,5 евро.
В какой валюте сотрудник должен возвращать перерасход? В евро, потому что снимал в евро? Или все-таки в гривне, потому что расход по карте определяется в гривне по курсу меж.банка (согласно выписке)?
в гривне

А можно компенсировать суточные в розмере как по Украине(не больше 243,60 грн это в 2014 году)???и ненадо придется начислить НДФЛ, и расходы будут. или я ошибась??
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00040600000000002