Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

декретные начисляются, если последние пол года не начисляется зарплата?

Відправлено користувачем panaval84 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема


Не знаю чи були зміни в цьому питанні з прийняттям ПКУ,
але раніше нараховували в такому випадку по окладу...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Не знаю чи були зміни в цьому питанні з прийняттям ПКУ,
але раніше нараховували в такому випадку по окладу...
В мае 2012 года начислялось исходя из оклада, указанного в штатном расписании.
А почему последние полгода з/п не начислялась? Девушка не работала?
У нас тоже на предприятии с начала года все на 0,25 ставки и у сотрудницы (которая собирается в декрет) получается 575 грн за месяц для расчета декретных... Какая у нее сумма декретных - это мизер... и што можно с этим делать??? Хотя еще она работает по совместительству - там 800 грн ежемесячно - это как-то поможет??
Нике

Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
від 19.04.2011 р. № 01-14-944


Розглянувши Ваші звернення, повідомляємо, що обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3, 4 Порядку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат, є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески. Таким періодом є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), виключаються з розрахункового періоду.

Відповідно до п. 14 Порядку для розрахунку допомоги по вагітності та пологах середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, – тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).

Отже, враховуючи зазначене, при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах із розрахункового періоду дні відпустки без збереження заробітної плати, надані застрахованій особі у зв'язку із одруженням, не виключаються, оскільки така відпустка не відноситься до поважних причин.

Пунктом 21 Порядку передбачено, що якщо застрахована особа працює за сумісництвом, допомога по вагітності та пологах надається на підставі копії листка непрацездатності, виданого в установленому порядку, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи, та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Якщо застрахована особа працює на кількох роботах за сумісництвом, для призначення допомоги по вагітності та пологах додатково до документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

Сумарна заробітна плата, з якої розраховуються страхові виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розмір максимальної величини (граничної суми) заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Quote
panaval84
???
все зависит от того почему не начислялась з/п.
по уважительным или нет причинам.
не начислялась зарплата т.к. нет финансирования, предприятие-пустышка, а эта девушка-беременная там директор!!! вот так... так что начисляется декретные или нет?
все равно, даже если нет денег, но числится наемный работник не начислять ЗП низззя...

а что за это может быть?
она ведь сама директор? а еще есть один сотрудник!!!
в вашем варианте стремно начислять декретные по окладу, так как у нее не поважна причина, соц страх эти деньги в зачет не примет, а с 01.07.13 еще нужно уплатить 33 ,2 % поверх декретных, а если нет финансирования, то откуда вы заплатите.
Quote
panaval84
а что за это может быть?
она ведь сама директор? а еще есть один сотрудник!!!

Ну, во-первых, это нарушение КЗоТ и прав человека по Конституции.
Наемные работники имеют право на вознаграждение за свой труд.
Нарушение работодателем этого права может караться как в админ.порядке - 255-850 грн., так и по уголовному праву - 1700-5100грн. с лишением права занимать соответствующую должность и сроками до 2-х лет.
Это если заинтересуется прокуратура по наущению налоговиков или ПФУ.

Так что, лучше уволить всех наемников, а учреда сделать и.о. директора без начисления ЗП.

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00030200000000002