Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Відмінність ЦПД від трудового договору

Відправлено користувачем Бубачка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Підкажіть будь-ласка де в законодавстві (листах Мінпраці ф тд.) чітко прописано відмінність ЦПД від трудового та вказано перелік того, на основі чого ЦПД може класифікуватись як прихований трудовий договір? Наприклад те, що якщо ЦПД триває більше 4 міс. ? І інші причини?

Допоможіть, терміново треба!! Дякую наперед))
дякую
yawning smiley

а можливо ще хтось поділиться доком, де є конретизовано про 4 міс - що якщо ЦПД більшої тривалості, то це може трактуватиись скритим трудовим договором?

hot smiley


Почитайте новий закон про зайнятість...

[zakon4.rada.gov.ua]
може там щось знайдете...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Почитайте новий закон про зайнятість...

[zakon4.rada.gov.ua]
може там щось знайдете...


читаю... не знахожу.....

народ, ткніть мене куди треба? плііізззeye rolling smiley
Так я тож не знаю...tongue sticking out smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
А размер взносов и налога одинаковые как при обычной начислении з/п?
А нєєєє... Утримання 2% і нарахування 34,7%



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
С 34,7% согласна.
С 2% не очень, а не 2,6% смотрите в отчете по ЕСВ!!!
34,7 ЕСВ начисление
2,6 ЕСВ удержание
НДФЛ 15/17% база НО = доход - ЕСВ удержание
Вибачаюсь...2,6% .......недоглянула що з'їлись цифрочки...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Дуже гарно розписано про відмінність smiling smiley
Quote
rainy_days
[www.yur-gazeta.com]

А нічо шо стаття з №18(30) від 28 вересня 2004 року...
хіба нічого не змінилось з тих пір?!?!?!?!



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Не важливо, головне суть, що собою являє договір трудовий і цивільно-правовий.
Думаю за цей час суть не змінилась, ЦПД передбачає виконання певних завдань після яких він вважається завершеним.
Я мала на увазі зсилки на статті ЦК і т.п. ...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Ну нехай автор для себе визначиться з поняттями договорів, а Закони і решту нормативки можна буде знайти smiling smiley
Quote
rainy_days
Дуже гарно розписано про відмінність smiling smiley


дякую))) набагато краще зрозуміло тепер.

залишився тільки цей момент - що якщо довше 4 мвс., то є підстава вважати такий ЦПД скритим трудовим. де таке узять?eye popping smileyhot smiley
А где Вы взяли 4 месяца?
"Нередко в условиях гражданско-правового договора есть положения, свойственные трудовому договору. Например, иногда указываются оплата согласно штатному расписанию, соблюдение правил внутреннего распорядка или же предмет договора формулируется нечетко. Если такие ошибки есть, их следует устранить либо переформулировать так, чтобы они соответствовали критериям именно гражданско-правового договора, иначе договор в судебном порядке может быть признан трудовым."
Ничего про сроки заключения нет.
є, на семінарі Мойсеєнко розказувала та роздаточний матеріал я десь діла....

зараз інспекція з праці при перевірках звертає увагу на терміни тривалості ЦПД.

і - якщо одна та сама робота за одну і ту саму винагороду триває довше 4 м. - визнається прихованим трудовим договором.

от тільки підстав - законів, листів не можу знайти....
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.05.2011 р. N 151/06/186-11


На лист Юридичне управління Міністерства в межах компетенції повідомляє наступне.

1. Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг громадянином може здійснюватися як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема на підставі цивільно-правового договору. При виконанні робіт, наданні послуг на підставі трудового договору повинні бути дотримані вимоги трудового законодавства, а при укладанні цивільно-правового договору на виконання певної роботи або за надання певних послуг слід керуватися цивільним законодавством.

Згідно зі статтею 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства , установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін. Оформляється укладення трудового договору наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу (частина третя статті 24 Кодексу законів про працю України).

Прийом на роботу здійснюється відповідно до штатного розкладу організації - працівника приймають на роботу (посаду), яка включена до штату підприємства, для виконання певної роботи (певних функцій) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою. Працівникові гарантується заробітна плата, встановлені трудовим законодавством гарантії, пільги, компенсації і т. п.

Цивільно-правовий договір - це будь-який вид договору, який укладається відповідно до вимог не трудового, а цивільного законодавства.

За цивільно-правовим договором оплачується не процес праці, а його результат.Он визначається після закінчення роботи та оформляється актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких здійснюється їх оплата. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його рамками, метою договору є отримання певного матеріального результату. Особа, яка виконує роботу на підставі цивільно-правового договору, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ріск.Законодательство про працю на такі відносини не поширюється.

2. Відповідно до статті 1 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" роботодавець - власник підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності, галузевої належності або уповноважений ним орган (керівник) чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.

Відповідно до статті 95 Цивільного кодексу України філії та представництва (відокремлені підрозділи юридичної особи) наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності.

Власник або уповноважений ним орган (одноособовий керівник або колегіальний) може наділити правом укладання та розірвання трудового договору керівника відокремленого підрозділу.

Заступник начальника Юридичного
управління - начальник відділу

О. Туліна
Вот разъяснения Минтруда,ничего про сроки заключения нет.
ехх... народ мабуть уже на вихідних. а я гребусь в законодавстві......confused smiley
про 4 месяца - это фантазии на местах

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
подскажите, пожалуйста, если заключать ЦПД, его не надо регистрировать в ЦЗ?
то есть я заключаю договор с человеком не имеющим статуса ФЛП, но получается, что с его дохода я удерживаю и ЕСВ и НДФЛ, и начисление также плачу, соответственно все это отображаю в 1дф и отчете по ЕСВ,
с каким признаком дохода отмечать такие выплаты в 1дф?

___________________________________________________________
"Дебет с кредитом не сходится, а человек с человеком всегда сойдется."
Quote
Монна Нонна
про 4 месяца - это фантазии на местах


тоді давайте зайдемо з іншого боку - які підстави рахувати ЦПД прихованим трудовим договором?

як одні "із" причин на семінарі Мойсеєнко і звучало про термін ЦПД: якщо довше 3 міс ( до 4 міс). то це одна із підстав

???
Quote
Алиссия
подскажите, пожалуйста, если заключать ЦПД, его не надо регистрировать в ЦЗ?
то есть я заключаю договор с человеком не имеющим статуса ФЛП, но получается, что с его дохода я удерживаю и ЕСВ и НДФЛ, и начисление также плачу, соответственно все это отображаю в 1дф и отчете по ЕСВ,
с каким признаком дохода отмечать такие выплаты в 1дф?
ГПД заключает юрлицо? Тогда не нужно его нигде регистрировать.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Бубачка
Quote
Монна Нонна
про 4 месяца - это фантазии на местах


тоді давайте зайдемо з іншого боку - які підстави рахувати ЦПД прихованим трудовим договором?

як одні "із" причин на семінарі Мойсеєнко і звучало про термін ЦПД: якщо довше 3 міс ( до 4 міс). то це одна із підстав

???

Длительность не имеет значения
Если исполнитель строит вам особняк за полгода или даже год, то это чистый ГПД. Здесь конкретный результат работы - построенный дом
Или если у вас договор с юристом на сопровождение судебного процесса, который может тянуться больше 4 месяцев
Как только процесс закончится, задача юриста будет считаться выполненной.
Предмет ГПД - это результат - построенное здание или выигранный процесс

Имеет значение сам характер отношений
Если вы заключаете ГПД с бухгалтером на 1 месяц - то это трудовой договор, так как здесь не идет речь о конкретном результате работы, человек просто выполняет трудовые функции на рабочем месте. Никаких конкретных задач бухгалтеру не ставится, он должен изо дня в день вести учет. То есть регламенитруется процесс.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Ляля - Оля
Quote
Алиссия
подскажите, пожалуйста, если заключать ЦПД, его не надо регистрировать в ЦЗ?
то есть я заключаю договор с человеком не имеющим статуса ФЛП, но получается, что с его дохода я удерживаю и ЕСВ и НДФЛ, и начисление также плачу, соответственно все это отображаю в 1дф и отчете по ЕСВ,
с каким признаком дохода отмечать такие выплаты в 1дф?
ГПД заключает юрлицо? Тогда не нужно его нигде регистрировать.

нет, заключает не юр.лицо, а ФЛП

___________________________________________________________
"Дебет с кредитом не сходится, а человек с человеком всегда сойдется."
Quote
Алиссия
нет, заключает не юр.лицо, а ФЛП

Граждане, выполняющие работы (оказывающие услуги) предпринимателю по договорам гражданско-правового характера, не являются наемными работниками в пределах таких договоров, поэтому трудовой договор не заключается, трудовая книжка не заполняется.

[www.hrliga.com]

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042500000000001