Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Відмінність ЦПД від трудового договору

Відправлено користувачем Бубачка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Quote
Монна Нонна
Quote
Бубачка
Quote
Монна Нонна
про 4 месяца - это фантазии на местах


тоді давайте зайдемо з іншого боку - які підстави рахувати ЦПД прихованим трудовим договором?

як одні "із" причин на семінарі Мойсеєнко і звучало про термін ЦПД: якщо довше 3 міс ( до 4 міс). то це одна із підстав

???

Длительность не имеет значения
Если исполнитель строит вам особняк за полгода или даже год, то это чистый ГПД. Здесь конкретный результат работы - построенный дом
Или если у вас договор с юристом на сопровождение судебного процесса, который может тянуться больше 4 месяцев
Как только процесс закончится, задача юриста будет считаться выполненной.
Предмет ГПД - это результат - построенное здание или выигранный процесс

Имеет значение сам характер отношений
Если вы заключаете ГПД с бухгалтером на 1 месяц - то это трудовой договор, так как здесь не идет речь о конкретном результате работы, человек просто выполняет трудовые функции на рабочем месте. Никаких конкретных задач бухгалтеру не ставится, он должен изо дня в день вести учет. То есть регламенитруется процесс.

звучало приблизно так - " що одна і та ж сама робота, за одну і ту ж оплату не може тривати більше 3 міс., тому що це підстава вважати такий ЦПД прихованим трудовим договором"

от я і хочу знайти чітке, однозначне підтвердження такому в законодавсті - ст. закону чи лист
Quote
Монна Нонна
Quote
Бубачка
Quote
Монна Нонна
про 4 месяца - это фантазии на местах


тоді давайте зайдемо з іншого боку - які підстави рахувати ЦПД прихованим трудовим договором?

як одні "із" причин на семінарі Мойсеєнко і звучало про термін ЦПД: якщо довше 3 міс ( до 4 міс). то це одна із підстав

???

Длительность не имеет значения
Если исполнитель строит вам особняк за полгода или даже год, то это чистый ГПД. Здесь конкретный результат работы - построенный дом
Или если у вас договор с юристом на сопровождение судебного процесса, который может тянуться больше 4 месяцев
Как только процесс закончится, задача юриста будет считаться выполненной.
Предмет ГПД - это результат - построенное здание или выигранный процесс

Имеет значение сам характер отношений
Если вы заключаете ГПД с бухгалтером на 1 месяц - то это трудовой договор, так как здесь не идет речь о конкретном результате работы, человек просто выполняет трудовые функции на рабочем месте. Никаких конкретных задач бухгалтеру не ставится, он должен изо дня в день вести учет. То есть регламенитруется процесс.
Quote
Бубачка
Quote
Монна Нонна
Quote
Бубачка
Quote
Монна Нонна
про 4 месяца - это фантазии на местах


тоді давайте зайдемо з іншого боку - які підстави рахувати ЦПД прихованим трудовим договором?

як одні "із" причин на семінарі Мойсеєнко і звучало про термін ЦПД: якщо довше 3 міс ( до 4 міс). то це одна із підстав

???

Длительность не имеет значения
Если исполнитель строит вам особняк за полгода или даже год, то это чистый ГПД. Здесь конкретный результат работы - построенный дом
Или если у вас договор с юристом на сопровождение судебного процесса, который может тянуться больше 4 месяцев
Как только процесс закончится, задача юриста будет считаться выполненной.
Предмет ГПД - это результат - построенное здание или выигранный процесс

Имеет значение сам характер отношений
Если вы заключаете ГПД с бухгалтером на 1 месяц - то это трудовой договор, так как здесь не идет речь о конкретном результате работы, человек просто выполняет трудовые функции на рабочем месте. Никаких конкретных задач бухгалтеру не ставится, он должен изо дня в день вести учет. То есть регламенитруется процесс.

звучало приблизно так - " що одна і та ж сама робота, за одну і ту ж оплату не може тривати більше 3 міс., тому що це підстава вважати такий ЦПД прихованим трудовим договором"

от я і хочу знайти чітке, однозначне підтвердження такому в законодавсті - ст. закону чи лист

я не видела

_______________
Корисна інформація для бухгалтера


Quote
tax_agent
Quote
Алиссия
нет, заключает не юр.лицо, а ФЛП

Граждане, выполняющие работы (оказывающие услуги) предпринимателю по договорам гражданско-правового характера, не являются наемными работниками в пределах таких договоров, поэтому трудовой договор не заключается, трудовая книжка не заполняется.

[www.hrliga.com]

то есть из этого следует, что регистрировать в ЦЗ такой договор ФЛП не надо? smiling smiley

___________________________________________________________
"Дебет с кредитом не сходится, а человек с человеком всегда сойдется."
Quote
Алиссия
Quote
tax_agent
Quote
Алиссия
нет, заключает не юр.лицо, а ФЛП

Граждане, выполняющие работы (оказывающие услуги) предпринимателю по договорам гражданско-правового характера, не являются наемными работниками в пределах таких договоров, поэтому трудовой договор не заключается, трудовая книжка не заполняется.

[www.hrliga.com]

то есть из этого следует, что регистрировать в ЦЗ такой договор ФЛП не надо? smiling smiley

нетsmiling smiley

может ли бухгалтер / НЕ СПД / некоторое время оказывать б/услуги по ЦПХ ?

Стаття 8. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві
4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:
-введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
-користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
-ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;
самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися.
Quote
FyDD
?

так Вы ж сами, цитатой Закона, ответили на свой вопрос...

Quote
tax_agent
Quote
FyDD
?

так Вы ж сами, цитатой Закона, ответили на свой вопрос...


для тих хто в танку - якою цитатою?
Quote
Бубачка
Quote
tax_agent
Quote
FyDD
?

так Вы ж сами, цитатой Закона, ответили на свой вопрос...


для тих хто в танку - якою цитатою?

ЗУ "О бух.учете"

Стаття 8. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві
4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:
...
-користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
...

Т.е. по дог. ГПХ бухгалтер не может вести учет: либо наемным по трудовому договору, либо как СПД.

Осісьо:

Quote
FyDD
может ли бухгалтер / НЕ СПД / некоторое время оказывать б/услуги по ЦПХ ?

Стаття 8. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві
4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:
-введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
-користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
-ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;
самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися.



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Ох як ми синхронно...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Ох як ми синхронно...eye rolling smiley


дякую>grinning smiley< обом

але моє питання лишається без відповіді............confused smiley
Quote
tax_agent
Т.е. по дог. ГПХ бухгалтер не может вести учет: либо наемным по трудовому договору, либо как СПД.

а если незя, но надо ?
может быть договор ЦПХ на бух.консультации, проверки правильности ведения б/у ???*
или что то в этом духе?
Может быть,но это будет типичнейший образец "прихованого трудового договору".
Quote
Бубачка
Quote
Шустрик
Ох як ми синхронно...eye rolling smiley


дякую>grinning smiley< обом

але моє питання лишається без відповіді............confused smiley

Тобто ви хочете отримати таку відповідь, як вам треба? smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Quote
Бубачка
Quote
Шустрик
Ох як ми синхронно...eye rolling smiley


дякую>grinning smiley< обом

але моє питання лишається без відповіді............confused smiley

Тобто ви хочете отримати таку відповідь, як вам треба? smiling smiley

нєspinning smiley sticking its tongue out хочу отримати хоча б якусь узагальнену вибірку із законодавства, відповідно до якої можна розуміти підстави вважати ЦПД прихованим трудовим
Немає такого... тут самостійно думать треба smiling smiley в кожному окремому випадку smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Немає такого... тут самостійно думать треба smiling smiley в кожному окремому випадку smiling smiley

умгу, я то розумію що законодавство треба вміти читати і робити належні висновки щоб оцінити ризики ... тільки мій дир хоче конкретики
Quote
Бубачка
Quote
Монна Нонна
Немає такого... тут самостійно думать треба smiling smiley в кожному окремому випадку smiling smiley

умгу, я то розумію що законодавство треба вміти читати і робити належні висновки щоб оцінити ризики ... тільки мій дир хоче конкретики

Буде йому конкретика... у суді smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Quote
Бубачка
Quote
Монна Нонна
Немає такого... тут самостійно думать треба smiling smiley в кожному окремому випадку smiling smiley

умгу, я то розумію що законодавство треба вміти читати і робити належні висновки щоб оцінити ризики ... тільки мій дир хоче конкретики

Буде йому конкретика... у суді smiling smiley




ттт. ви ж розумієте що наслідки потім будуть у стилі " хто вс.....ся? невістка!" ттттeye popping smiley
Я не можу передбачати наслідки smiling smiley
Але зараз потрібно реально оцінити відносини підприємства з фізичною особою и не намагатися зекономити там, де економити не слід.
Якщо є хоч якась ознака трудового договору - тобто систематичність праці (для бухгалтера, секретаря або прибиральниці систематичність - це вже 1 місяць, а для будівництва офісу можна укласти ЦПД і на 6 місяців, якщо берете перекладача для систематичної роботи - перекладати все, в чому виникає потреба ожного дня - то це трудовий договір, а якщо перекладач вам потрібен на 1-2 дня для перекладу урочистої доповіді іноземного хазяїна - це ЦПД, і т.д., рішення приймається для кожного конкретного випадку), предметом договору є процес праці, а не конкретний результат, для виконання цієї роботи є посада у штатному розписі, людина повинна підпорядковуватись керівництву та внутрішньому рощзпорядку - то це ТД, а якщо цього не треба - то це ЦПД, і так далі і тому подібне, так от, якщо є хоч одна ознака ТД - оформлюйте людину в штат - як основного чи сумісника - і не морочте нікому голову, а в першу чергу - собі....

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037200000000001