Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Купили товар у единщика СПД - мы ООО единщик - нужно ли в 1ДФ включать?

Відправлено користувачем Ника 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
СПД единщик - в свидетельстве указано - виробництво меблыв - ставка єдиного податку - 20 %. Нужно ли нам ( мы ООО 4 гр. единщик) включать в 1 дф эту операцию?
Спасибо.


Quote
O.O.
нет, Вы не налоговый агент по этим доходам
Ну и что? Обязательно надо с кодом 157.
157
Виплати приватним підприємцям (незалежно від вибраної ними системи оподаткування) за їх підприємницьку діяльність.
Податок не утримується
(пп. 165.1.36, ст. 177)
тобто графа 3 та 3 а -сума покупки, а 4 та 4 а нулі
Quote
O.O.
нет, Вы не налоговый агент по этим доходам

полезное
[triola.com.ua]
ну что Вы только справочник доходов читаете? почитайте как сам отчет называется eye rolling smiley
Quote
O.O.
ну что Вы только справочник доходов читаете? почитайте как сам отчет называется eye rolling smiley
Когда и с соблюдением каких правил используется признак дохода 157?

157 – доход, начисленный (выплаченный) физ. лицам – предпринимателям (как на общей системе налогообложения, так и на едином налоге) и самозанятым лицам. Не путать с доходом, выплаченным по гражданско-правовому договору, для него предусмотрен код 102.
Выплаты предпринимателям показываются в любом случае, независимо от того удерживался с них НДФЛ или нет.

Заносим в 1-ДФ следующим образом:

гр. 1 – порядковый номер;
гр. 2 – индивидуальный налоговый номер физ. лица (10 цифр), которому начислили (выплатили) доход, если по религиозным убеждениям у физ. лица кода нет, вписываем серию и номер паспорта;
гр. 3а – сумма начисленного дохода;
гр. 3 – сумма выплаченного дохода (в случае выплаты);
гр. 4а – удержанный налог из суммы в гр. 3а, если же НДФЛ не удерживался – «прочерк»;
гр. 4 – фактически перечисленный в бюджет налог из выплаченного дохода, если удержания не было (в гр. 4а стоит прочерк) тут тоже ставим «прочерк»;
гр. 5 – ставим код 157;
гр. 6, 7, 8, 9 – остаются не заполненными, а точнее с «прочерками», согл. п. 2.3.1 Порядка заполнения этой декларации.
Quote
O.O.
а заголовок отчёта этого?smiling smiley
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку
Но это ни о чёт не говорит......
В нашей стране.. сказано учитываь.. значит учитывать - это Ваше право.
В реестр НН - ВЫ наверное и поставки без НДС тоже не включаете, но их тоже нужно включать.
Решение за Вами.
ага, там вроде сегодня ктото говорил, что надо включать в 1дф и возврат финпомощи , будто бы это доход smiling smiley
на самом деле этот вопрос (подавать ли 1дф по ЧПшникам) уже задают вот лет 10 как smiling smiley и естественно так инету единого ответа. мое мнение изложено выше.
В пункте 178. 5 мы - налоговые агенты, а в п. 177.8 просто суб'экти господарювання
еще почитайте первый абзац Порядка составления 1дф, на кого он распространяется smiling smiley
О. О. вы конечно сдавайте как Вам заблагорассудится, но других не сбивайте с толку пожалуйста.
Quote
rs_2012
О. О. вы конечно сдавайте как Вам заблагорассудится
можно, да? smiling smiley вот спасибо smiling smiley
Да на той неделе кто-то писал, что налоговики штрафуют за неотражение в 1ДФ ФОПов, которые прошли по авансовым отчетам. Согласна, они всегда найдут к чему придраться, но зачем им лишний повод давать? Хотя финпомощь я принципиально не показываю. А выплаты ФОПам - это все же доход, хоть и не облагаемый. Так можно дойти до того, что и декретчиц не показывать, т.к. налога нет.
Чи потрібно податковому агенту в податковому розрахунку за ф. 1-ДФ відображати виплату доходу на користь самозайнятих осіб (ФОП та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність)? (номер категорії -103 підкатегорії - 103.25)

Уніфікована відповідь з Бази знань:

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 розділу IV та пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.
Тобто, у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в податковому розрахунку такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, в тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб - підприємців та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність).
Quote
Blick
Да на той неделе кто-то писал, что налоговики штрафуют за неотражение в 1ДФ ФОПов, которые прошли по авансовым отчетам. Согласна, они всегда найдут к чему придраться, но зачем им лишний повод давать? Хотя финпомощь я принципиально не показываю. А выплаты ФОПам - это все же доход, хоть и не облагаемый. Так можно дойти до того, что и декретчиц не показывать, т.к. налога нет.
ну у кого 1 фоп, того штрафуют на фиксированный штраф, а у кого тысячи ФОПов, того не штрафуют, бо задалбываются описывать, а всеравно будет максимум фиксированный штраф- скоко там, 510? smiling smiley а толку им того штрафа?
Ну знаете, если я буду 510 гривними раскидываться, то мне годовой зарплаты не хватит.
Quote
O.O.
Quote
Blick
Да на той неделе кто-то писал, что налоговики штрафуют за неотражение в 1ДФ ФОПов, которые прошли по авансовым отчетам. Согласна, они всегда найдут к чему придраться, но зачем им лишний повод давать? Хотя финпомощь я принципиально не показываю. А выплаты ФОПам - это все же доход, хоть и не облагаемый. Так можно дойти до того, что и декретчиц не показывать, т.к. налога нет.
ну у кого 1 фоп, того штрафуют на фиксированный штраф, а у кого тысячи ФОПов, того не штрафуют, бо задалбываются описывать, а всеравно будет максимум фиксированный штраф- скоко там, 510? smiling smiley а толку им того штрафа?
ВЫ тогда людей не путайте, ведь вопрос был о том нужно ли включать, а не какой штраф за это будет. smoking smiley
Quote
rs_2012
Ну знаете, если я буду 510 гривними раскидываться, то мне годовой зарплаты не хватит.

+1
а за второе и последующие нарушение по 1020грн.
сильно жирно будет....

а мы не единщики, но тоже купили услуги у единщика, в декабре прошлого года. оплатила я эти услуги во втором квартале этого года. вот делаю 1ДФ и не понимаю, как я должна это отразить. в 4-м квартале "нараховано", а во 2-м - "выплачено" или во 2-м "нараховано" и "выплачено"? в документе "ПОРЯДОК заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку" ничего внятного об этом не написано. если исходить из логики НКУ, то
292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
отсюда я делаю вывод, что в 1 ДФ суммы отображаются по "нараховано" и "выплачено" во 2-м квартале. я права?
Quote
Лідія

отсюда я делаю вывод, что в 1 ДФ суммы отображаются по "нараховано" и "выплачено" во 2-м квартале. я права?
я раньше нарах писала в том же месяце, когда и выплачено, сейчас пишу де факто - нарах в нарах, выпл в выпл


--------------------------------------------
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей. Никколо Макиавелли

Допомога нашим бійцям на сході
Приват 4731185602392919 Есаулова Тетяна
НП, відділення №80, Київ, 063-400-3434
Quote
Blick
Да на той неделе кто-то писал, что налоговики штрафуют за неотражение в 1ДФ ФОПов, которые прошли по авансовым отчетам. Согласна, они всегда найдут к чему придраться, но зачем им лишний повод давать? Хотя финпомощь я принципиально не показываю. А выплаты ФОПам - это все же доход, хоть и не облагаемый. Так можно дойти до того, что и декретчиц не показывать, т.к. налога нет.

Тут вопрос в определении налогового агента...
вообще конечно с 1ДФ бардак полный...

у кого-то есть возможность бегать по инстранциям и доказывать свою правоту, судиться, а у кого-то нет. ИМХО - показывать СПД-ников в 1ДФ


--------------------------------------------
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей. Никколо Макиавелли

Допомога нашим бійцям на сході
Приват 4731185602392919 Есаулова Тетяна
НП, відділення №80, Київ, 063-400-3434
Quote
cv
у кого-то есть возможность бегать по инстранциям и доказывать свою правоту, судиться, а у кого-то нет. ИМХО - показывать СПД-ников в 1ДФ

+1
знать бы только, как правильно это сделать smiling smiley , а то опять все на свой страх и риск
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042900000000001