Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Купили товар у единщика СПД - мы ООО единщик - нужно ли в 1ДФ включать?

Відправлено користувачем Ника 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
В таком случае, давайте тогда и 133 код показывать (ЕСВ на ФОТ), и выплаты подотчетным лицам и уже упомянутую выше фин помощь (и выдачу фин.помощи и возврат ранее полученной).
Если по правильному - тогда нужно показывать все выплаты, указанные в Порядке.
Мое мнение - по-любому если захотят по 1-ДФ найдут за что прикопаться.
Выплаты СПДшникам не показываю, при проверке начислили штрафные санкции, в суде в первой инстанции мы их отсудили.
расскажите с какой формулировкой отбились в суде?
интересно же smiling smiley

считаю что в 1ДФ показывается только выплата физлицам, которые не являются налоговыми агентами), ибо все остальные являются налоговыми агентами и обязаны декларировать доходы самостоятельно.



Стосовно зафіксованих у Акті перевірки порушень абз. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України в частині не надання до ДПІ податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку (форма 1 ДФ) за 2 квартал 2011 року по факту нарахування та виплати доходів ___________________________________ФОПам.
З даного приводу необхідно зазначити, що згідно з абз. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані:
б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Податковим органом в Акті перевірки відображені порушення з боку ___________________ в частині не надання до ДПІ податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку (форма 1 ДФ).
Крім Податкового кодексу України, даний порядок також регулюється Наказом Державної податкової адміністрації від 24.12.2010 року №1020 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку».
Згідно з п. 1.1. вказаний Порядок визначає порядок заповнення і подання органам державної податкової служби України (далі - органи ДПС) Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, та сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) відповідно до вимог статті 51 глави 2, підпункту 70.16.1 пункту 70.16 статті 70 глави 6 розділу II, підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України.
Пункт 1.2. визначає, що дія цього Порядку поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПК України, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі.
Крім того, п.п. 14.1.180. п. 14.1. ст.. 14 ПК України, визначає, що податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Таким чином, відповідно до вищезазначених вимог, податкові агенти зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПК України, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи. Натомість, відносини _______ відбувалися з фізичними особами-підприємцями __________________
В даному випадку, фізичні особи-підприємці є окремими та самостійними платниками податків по отриманим ними доходам. __________________ не є податковим агентом по відношенню до ___________________ у розумінні статті 176.2 ПК України та не повинен надавати звітність по формі 1-ДФ до податкового органу.

Это из иска на налоговую. Решения суда не найду, как найду - скину.
Смысл всем понятен - мы не налоговые агенты, отчитываться по этим выплатам, соответственно тоже не должны.
P.S. Это мое мнение, если вдруг чье-то мнение не сходится с моим - просьба не забрасывать камнями. Выше уже писали, что вопрос законодательно до конца не урегулирован.
Зато потом доблестные налоговики сверяют выплаты СПДшникам по 1-ДФ с отчетами этих СПДшников. Если будут несовпадения (СПДшник не показа у себя доход) - проверка для СПД.Для предприятия не показать СПД в 1ДФ - максимум штраф 170 грн., для СПД - 15% от дохода + если на общей системе - штрафы по РРО.
Повторяю, если налоговая захочет - нагнут за 133 код (ЕСВ на ФОТ), выплату подотчетов (всех! не только несвоевременно возвращенных), за фин помощь. Короче, придумают за что.
ИМХО: дибо показывайте ВСЕ выплаты физ.лицам по порядку 1020, либо только выплаты, в которых вы являетесь налоговым агентом.
А то получается так: предпринимателей показываю, потому, что так написано в порядке, ЕСВ не хочу показывать - налоговая консультацию дала - можете не показывать. Как-то не логично, имхо
Таким чином, відповідно до вищезазначених вимог, податкові агенти зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПК України, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи. Натомість, відносини _______ відбувалися з фізичними особами-підприємцями __________________
В даному випадку, фізичні особи-підприємці є окремими та самостійними платниками податків по отриманим ними доходам. __________________ не є податковим агентом по відношенню до ___________________ у розумінні статті 176.2 ПК України та не повинен надавати звітність по формі 1-ДФ до податкового органу.


АААА...где Кот!!! позовите Кота! smiling bouncing smiley

а шо Кот - Кот у нас ум и честь нашей эпохи, отобьется от любого штрафа и проверки, а вот тем, кто не умеет или не хочет готбиваться - стоит задуматься smiling smiley Либо взять в аренду Кота smiling smiley


--------------------------------------------
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей. Никколо Макиавелли

Допомога нашим бійцям на сході
Приват 4731185602392919 Есаулова Тетяна
НП, відділення №80, Київ, 063-400-3434
А ось і рішення (з єдиної бази судових рішень):
Щодо податкового повідомлення-рішення ____________
Згідно з пп. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи як дохід фізичної особи-підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до п. 177.8 ст. 177 Податкового кодексу України під час нарахування (виплати) фізичній особі-підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
Згідно п. 51.1 ст. 51 Податкового кодексу України податковий агент зобов'язаний подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку органу державної податкової служби за місцем свого обліку.
Наказом Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» № 1020 від 24.12.2010р., який набрав чинності 01.04.2011р. та зареєстрований в Мінюсті 13.01.2011р. № 46/18784, затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) (далі - Податковий розрахунок), та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі Порядок № 1020).
Відповідно до п. 1.2, дія цього Порядку поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі.
Згідно з пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
За приписами п. 176.2 «б» ст. 176 Податкового кодексу України, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
З урахуванням викладеного, суд зазначає, що відповідно до Податкового кодексу фізичні особи-підприємці не є податковими агентами у господарських правовідносинах. Господарські відносини між позивачем та фізичними особами-підприємцями ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтверджуються наданими до суду первинними документами, а саме: Договір купівлі-продажу, додаткова угода, накладні, контракт, специфікація, видаткові накладні.
Фізичні особи-підприємці є податковими агентами при використанні ними праці найманих працівників (трудові відносини).
Отже, позивач, у розумінні п.14.1.180 ст. 14 Податкового кодексу України не є податковим агентом стосовно фізичних осіб-підприємців ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які є платниками єдиного податку, що підтверджується відповідними свідоцтвами, які містяться в матеріалах справи, а тому не мав обов'язку нараховувати податок на доходи фізичних осіб та подавати відповідачу податковий розрахунок.
Ы smiling smiley

а я шо говорил smiling smiley

Еще бы ссылку на решение в базе, так вообще хорошо
Пожалуйста, не жалко. Только решение очень длинное. Вам нужно по по последнему НУРу № 0000281720
[www.reyestr.court.gov.ua]
дякую!
а обжаловалась постанова или нет? еще наверно не вступила в силу
Quote
Лідія
Quote
cv
у кого-то есть возможность бегать по инстранциям и доказывать свою правоту, судиться, а у кого-то нет. ИМХО - показывать СПД-ников в 1ДФ

+1
знать бы только, как правильно это сделать smiling smiley , а то опять все на свой страх и риск

Лідія,рассуждайте так, как налоговики, если фоп единщик должен заплатить налог с полученных сум, допустим во 2 квартале, значит и Вы выплативший его фопу единщику должны показать ту же сумму во 2 квартале, а если Вы только подписали акт или получили товар с накладной, но денег не платили, то показываете только доход начисленный, а выплату не показываете, логично? логично! иначе будет путанина и они замучают Вас или фопа с Вами работавшего, год назад мучали моего фопа, мне пришлось срочно делать уточненку по 1 ДФ, теперь я точно знаю, если нет оплаты единщику, нет графы 3, а если была оплата, но нет акта или накладной то нет 3а, это не вовремя выплаченная зарплата, 3а не обязательно = 3.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000415