Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

списання ОЗ

Відправлено користувачем gal7 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
списання ОЗ
Доброго дня! Підкажіть, на балансі назбиралось замортизованих ОЗ дуже багато, мобілки, компютери, меблі... що краще списати(яка процедура, де прочитати) чи продати по 20 грн фіз особі і забути?
Re: списання ОЗ
Підпишусь на дану тему,
в нас теж є ОЗ - інструменти - гайкокрути, срок експлуатації = 4 роки, пропрацювали - 2,5 роки і зносились. Сервісний інженер відвіз гайкокрути в сервісний центр на проведення технічної діагностики, там видали АКТ. В пунктах Акту зазначено - вихід з ладу двигуна, а також деталей редуктора, висновок - дана поломка пов"язана з звичайним зносом, в зв"язку з чим ремонт нерентабельний так, як вартість ремонту складає 70% від вартості інструменту.
Технічну діагнозтику робив СПД, є Акти з підписами, які ще потрібні документи, для того, щоб списати гайкокрути?
Буду дуже вдячна за відповідь!!!
Re: списання ОЗ
Піднімаю питання!!!


Re: списання ОЗ
может найдете интересное [minfin.com.ua]
Re: списання ОЗ
Дуже дякую за ссилку!
Я думаю, може треба попросити СПД надати витяг з видами діяльності, щоб підтвердити. що він може проводити таку діяльність?
І ще питання: В мене ОЗ на 10 рахунку, в 1.8 С при покупці ОЗ ввожу в експлуатацію, ставлю дані для нарахування амортизації. В оборотно-сальдовій відомості в мене в ДТ 10 вся вартість придбаних ОЗ, в КТ 13 - амортизація заг. Коли буду списувати гайкокрути, треба зробити проводку Дт 131 Кт 10 - списати знос + остаточну вартість приладів списати - Дт 976 Кт 10????
Re: списання ОЗ
І ще питання: треба скласти АКТ ОЗ-3???
Щоб списати гайкокрут його треба здавати на металолом???
Re: списання ОЗ
да, с проводками именно так
Re: списання ОЗ
Поділіться, будь ласка, досвідом, в нас є гайкокрути, які не придатні для використання, ми плануємо їх списати, розбирати на запчастини інструмент теж не плануємо, його потрібно якось утилізувати чи здати на металолом????
Re: списання ОЗ
Quote
accountent
Поділіться, будь ласка, досвідом, в нас є гайкокрути, які не придатні для використання, ми плануємо їх списати, розбирати на запчастини інструмент теж не плануємо, його потрібно якось утилізувати чи здати на металолом????

ну сдайте в лом, если такое возьмут
а вырученные деньги в доход предприятия

Re: списання ОЗ
А если в лом не возьмут??? И что будет если не сдавать в лом???
Re: списання ОЗ
в бухучете - Вы просто спишите, а в налоговом - надо типа доход получить, а гни все равно откуда Вы его получите - или продадите лом или гайкокрут. ИМ нужен налог , а Вы сделайте все для того чтоб его меньше заплатить.
Re: списання ОЗ
Мы изношенное списываем без доходов, если есть остаточная стоимость, доначисляем НДС, если большие станки, то бывает и металлолом, но не обязательно и не сразу. Вопросов не было. Где написано, что должен быть доход или металлолом?
Re: списання ОЗ
Quote
accountent
А если в лом не возьмут??? И что будет если не сдавать в лом???

Вот мне тоже интересен этот вопросconfused smiley
Re: списання ОЗ
вот мнение гни:
в соответствии с пп.135.5.15 НКУ, стоимость запасов, полученных в результате ликвидации основного средства, включается в состав прочего налогового дохода предприятия на дату фактического получения таких запасов;
в случае если в дальнейшем предприятие реализует эти запасы, их стоимость, по которой они ранее признавались активом, включается в состав расходов в соответствии с пп. 138.8 НКУ как прямые материальные затраты. Одновременно по дате перехода покупателю права собственности на такие ТМЦ в состав дохода включается стоимость таких ТМЦ, по которой они продаются (пп. 135.4.1 и п. 137.1 НКУ);
в случае использования запасов в хоздеятельности, стоимость этих запасов включается в состав расходов в общем порядке.

а наше дело такое - мы тоже умеем творить
Re: списання ОЗ
стоимость запасов, полученных в результате ликвидации основного средства - это же если они получены, а если не получены, то и включать нечего.
подпишусь, мне тоже интересно обязательно ли получить что-то от ликвидации ОС, будь-то металлолом или пластмас, или драгметалы
Re: списання ОЗ
НЕ обязательно получать что-то от ликвидации ОС. Все, что Вам нужно Вы указываете в акте
В результаті огляду комісія встановила:
1. Надійшов на підприємство "___"________199__р.
2. Кількість ремонтів__________ на суму___________________________
3. Маса об'єкта за паспортом______________________________________
4. Найвність дорогоцінних металів_________________________________
5. Технічний стан та причина списання_____________________________
Висновок комісії:_________________________________________________
Додаток. Перелік документів, що додаються_________________________
__________________________________________________________________
от и пишите, что комиссия обнаружила только мусор, непригодный к использованию.
Выше мной указано было мнение ГНИ при проверке.
Если Вам хочется на ровном месте с ними спорить - вперед.
Мое мнение - продали этот мусор за 5 коп и все дела.
Re: списання ОЗ
Не забудьте об эконалоге. Не все ОС можно "выбросить в мусор", т. е. относятся к "побутовим" отходам. Сейчас налоговики за эти вопросы принялись. Правда всё так скользко и непонятно. Короче я пока в процессе изучения.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00038199999999999