Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Тупость (наглость) от Миндоходов

Відправлено користувачем godzelh 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.08.2013 р. № 16331/7/99-99-22-01-03-17/1008

Щодо застосування штрафів за перевищення граничної суми готівкових розрахунків

У зв'язку з введенням в дію з 1 вересня 2013 року вимог постанови Правління Національного банку України від 6 червня 2013 року № 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою", якою було встановлено граничну суму розрахунків готівкою між суб'єктами господарювання та фізичними особами та внесено зміни до постанови Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" (далі - Положення) Міністерство доходів і зборів України повідомляє наступне.

Для контролю за дотриманням підприємствами (підприємцями) установлених обмежень під час здійснення ними готівкових розрахунків між підприємствами (підприємцями) та фізичними особами перевіряються розрахункові операції конкретного підприємства (підприємця).

Під час такої перевірки має враховуватися те, що готівкові розрахунки можуть здійснюватися підприємствами (підприємцями) протягом дня з іншими підприємствами (підприємцями) та фізичними особами за одним чи кількома платіжними документами, а також те, що зазначені обмеження не стосуються випадків, визначених Положенням.

Для перевірки використовуються потрібні касові та розрахункові документи підприємства (підприємця) (касова книга, касові ордери, журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, звіти працівників щодо витрачання підзвітних сум), а також документи, що підтверджують здійснені покупцем (замовником) витрати готівки під час придбання товарів, оплати наданих послуг та виконаних робіт (касові та товарні чеки, розрахункові квитанції, квитанції до прибуткових касових ордерів, інші розрахункові документи, а також рахунки-фактури, податкові накладні, договори на поставку продукції, надання послуг, виконання робіт, товарно-транспортні накладні тощо).

Під час перевірки підприємства (підприємця) аналізуються записи в касовій книзі, книзі обліку придбаних товарів (виконаних робіт, наданих послуг), дані касових ордерів, звітів підзвітних осіб та інших підтвердних документів.

Порушення встановлених обмежень на здійснення готівкових розрахунків виявляються шляхом порівняння фактичних витрат готівки платників готівкових коштів за придбані товари (виконані роботи, надані послуги) за конкретним розрахунком, що підтверджено відповідними обґрунтувальними документами, з чинними обмеженнями.

У разі потреби можуть здійснюватися зустрічні перевірки підприємств (підприємців) з порівнянням даних (за сумами і строками) з відповідних касових документів платників і одержувачів готівкових коштів.

Якщо готівкові розрахунки підприємства (підприємців) перевищують установлену граничну суму, то надлишкова їх сума додається розрахунково до фактичних залишків готівки в касі платника готівки одноразово (того самого дня, в який було здійснено цю операцію), а одержана сума порівнюється із затвердженим лімітом каси. Зазначені обмеження стосуються всіх видів операцій із готівкою, пов'язаних як з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), так і з позареалізаційними операціями.

Вищезазначене надсилається для обов'язкового використання при здійсненні перевірок суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахунки за готівку.

Заступник Міністра А. Ігнатов



Как известно норму о прибавлении суммы превышения к лимиту кассы убрали из Положения № 637 (налоговики сами упоминают о соответствующем Постановлении НБУ в начале письма), значит, штрафы по Указу не работают. Как тогда объяснить вывод, сделанный в данном письме?
Увы, Указ № 436/95 от Положения № 637 не зависит. Нацбанк и про нецелевое использование наличности высказывался давно, что нецелесообразно применять санкции, т.к. в новой редакции Положения (от 15.12.2004 № 637) "скасовано вимогу щодо цільового використання готівки". Однако в Метод.рекомендациях налоговой по поводу проверок и по сей день есть такое нарушение и ссылка на Указ № 436/95...
письмо фискальное, причем здесь позареалізаційними операціями.


Quote
Aleksa_
Увы, Указ № 436/95 от Положения № 637 не зависит. Нацбанк и про нецелевое использование наличности высказывался давно, что нецелесообразно применять санкции, т.к. в новой редакции Положения (от 15.12.2004 № 637) "скасовано вимогу щодо цільового використання готівки". Однако в Метод.рекомендациях налоговой по поводу проверок и по сей день есть такое нарушение и ссылка на Указ № 436/95...

Как это не зависит? В Указе сказано, что санкции им предусмотренные применяются за нарушения норм по регулированию оборота наличности в нацвалюте, установленных НБУ. Нормы по регулированию оборота наличности в нацвалюте установлены Положением № 637. Нет нарушения норм Положения № 637, значит не может быть и штрафов по Указу.
та понятно теперь шо никто никуда не додается
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000305