Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

новая упрощенная Книга учета доходов и расходов предпринимателей

Відправлено користувачем valeribuh 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
доброго дня всем
читали ?
кто что делал о? меняли книги или в єл виде ведете ? а если ведете то как и в какой форме ? что нужно сделать , ключи есть , но ключи АЦСК "УСЦ"
спасибо
удачного дня

если нет то вот

Утверждена новая упрощенная Книга учета доходов и расходов предпринимателей
10.10.2013
2.5/0
Утверждена форма Книги учета доходов и расходов, которую ведут физические лица - предприниматели, кроме лиц, избравших упрощенную систему налогообложения, и физические лица, осуществляющие независимую профессиональную деятельность, и Порядок ее ведения

Міндоходів наказом від 16.09.2013 р. №481 затвердило:
- форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та
- Порядок її ведення.
Нова Форма Книги обліку доходів і витрат є спрощеною. Також Порядком ведення цієї Книги передбачено застосування її в електронному вигляді.
Насправді, нова Книга містить тільки 9 колонок (замість 12 які маємо заповнювати в старій Книзі). Зокрема забрали колонки, в яких потрібно було відображати залишок товарних запасів на початок та кінець періоду.
Таким чином, самозайнятій особі потрібно буде заповнювати в Книзі наступні графи:
- «Період обліку (день, місяць, квартал, рік)»;
- «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності або незалежної професійної діяльності»;
- «Сума повернутих коштів за товари (роботи, послуги)»;
- «Загальна сума отриманого доходу, яка підлягає декларуванню»;
- «Витрати, пов’язані з господарською діяльністю або провадженням незалежної професійної діяльності»:
- «Реквізити документа, що підтверджує понесені витрати»;
- «Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)»;
- «Витрати на оплату праці найманих осіб»;
- «Інші витрати, пов’язані з одержанням доходу»;
- «Сума чистого оподатковуваного доходу».
Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.
Як і раніше фізичні особи - підприємці, зареєстровані як платники податку на додану вартість, не включають до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт та послуг).
Книга зберігається у самозайнятої особи протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Декілька слів про електронну форму Книги. У разі обрання такого варіанта ведення обліку підприємець повинен отримати в АЦСК1 посилені сертифікати відкритих ключів (якщо ще їх не має) та укласти з Міндоходів договір про визнання електронних документів (у паперовому або електронному вигляді). Схема отримання ключів та укладання договору — аналогічна до тієї, яка застосовується для подання податкових декларацій засобами електронного зв’язку в електронній формі. Далі формується та надсилається за місцем податкового обліку заява на отримання книги. Згідно з вимогами Порядку, податкова має зареєструвати вашу Книгу протягом 3-х робочих днів. Саме у цей термін вам має надійти повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації.
Після отримання такого повідомлення підприємець має право вести Книгу в електронному вигляді згідно з вимогами Порядку. Електронний вигляд книги не виключає можливості виправлення помилок або коригування вже внесеної інформації. Це відбувається шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або додатне значення.
Ті, хто веде та хоче продовжувати вести паперовий варіант Книги, повинні перейти на нову спрощену форму, бо стара форма втратила чинність.
Як і раніше, паперова Книга реєструєтьсяза основним місцем обліку підприємця. Згідно з Порядком, у разі потреби реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи у ній продовжуються наростаючим підсумком. Попередня Книга залишається у самозайнятої особи. На нашу думку, цю норму слід застосувати при переході на нову спрощену форму Книги. Отже, після реєстрації нової Книги стару лишаємо у себе, а записи у новій продовжуємо наростаючим підсумком.
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, станом на 10.10 його іще офіційно не оприлюднено.
подпишусь
предположительно потребуется перерегистрация книг...
за-ко-ле-ба-ли!

так там так и написано что старые не действительны

Ті, хто веде та хоче продовжувати вести паперовий варіант Книги, повинні перейти на нову спрощену форму, бо стара форма втратила чинність.


так а новая форма уже есть???
блин ну что за страна...

не мугу сказать поскольку сам в шоке
но этом же приказе стоит что -
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, станом на 10.10 його іще офіційно не оприлюднено.
а вы в эл форме не узнавали как это сделать ?
то есть это только для общесистемников?

___________________________________________________________
"Дебет с кредитом не сходится, а человек с человеком всегда сойдется."
Quote
Алиссия
то есть это только для общесистемников?

і тих хто займається незалежною діяльністю

Вступит в силу с 18.10.2013 г. У кого нормальные инспектора в налоговой , что делать? Наши даже не знают, что новые книги.
а если фоп на едином 3 группа, тоже менять книгу??? правильно ??
единый 3я группа это упрощенец а не общесистемник

Quote
Galla
Quote
Алиссия
то есть это только для общесистемников?

і тих хто займається незалежною діяльністю

может я не поняла: для всех кроме единоналожников и с независимой деятельн??
Новая книга для ФЛП которые на общей системе и которые ведут независимую деятельность. Сегодня была в налоговой, так они ничего не знают про новую книгу. У нас ее еще даже в продаже нет.
У нас тоже самое , инспектора не знают даже что книга новая
Quote
Myami
Новая книга для ФЛП которые на общей системе и которые ведут независимую деятельность. Сегодня была в налоговой, так они ничего не знают про новую книгу. У нас ее еще даже в продаже нет.
Я у 2011-му не чекала, коли ввійдуть у продаж, а замовила друк у приватній друкарні, так і зараз зробила. Так що після обіду у мене будуть на руках нові книги і я їх сьогодні ж подам на реєстрацію.
Quote
tanya12012
У нас тоже самое , инспектора не знают даже что книга новая
Я вже давним-давно зрозуміла, що краще інспекторів розбираюсь у змінах в законодавстві та і взагалі у обліку ФОПів, тому ніколи не звертаюсь до них ні з якими запитаннями. У 2011-му, коли принесла реєструвати нову книгу (тоді ще ЦОППів не було а заяви подавалися на перевірку спочатку інспекторові а потім в канцелярію), вони очі вилупили на мене grinning smiley.
Цікаво, написано, що є можливість вести в електронній формі - а як же подати заяву на реєстрацію? Хтось бачив бланк?
по эл форме тоже очень интересует кто нибудь делал ? если делал то код формы в медке дайте пожайлуста
Я теж дуже загорілася було спочатку електронним варіантом, але коли вчиталася в наказ, зрозуміла, що там є оди величезний підводний камінь. Так що я поки почекаю и подивлюся що і як з цими книгами.
Теперь в гр 6 мы должны указать "суму витрат , пов*язаних з придбанням товару", а в графе 5 реквізити документа який підтверджує ці витрати" , в интрккции написано гр 6 " сума витрат які документально підтверджені та безпосередньо пов*язані з отриманням доходу за підсумками дня " Это получается , что в 6 графу теперь нужн описать сумму по приходной накладной, или все таки сумму реализованного товара по себестоимости?
согласен конечно учиться на чужих ошибках лучше чем на своих , но вести руками книгу когда есть возможность в эл форме ? или вы думаете что они заставят потом ее передавать в налоговую по дням (по типу регистрации налоговых накладных в реестре у них ? )
Quote
valeribuh
согласен конечно учиться на чужих ошибках лучше чем на своих , но вести руками книгу когда есть возможность в эл форме ? или вы думаете что они заставят потом ее передавать в налоговую по дням (по типу регистрации налоговых накладных в реестре у них ? )
Ні, я не думаю, що вони таке заставлять робити, це є протизаконно. Я думаю, що ПЗ, на якому буде вестись ця книга не буде дозволяти вносити дані "заднім" числом, а сидіти і чекати щодня до 11-ти коли кафе закриється і буде відома сума виручки я не хочу.
Quote
milahlar
Теперь в гр 6 мы должны указать "суму витрат , пов*язаних з придбанням товару", а в графе 5 реквізити документа який підтверджує ці витрати" , в интрккции написано гр 6 " сума витрат які документально підтверджені та безпосередньо пов*язані з отриманням доходу за підсумками дня " Это получается , что в 6 графу теперь нужн описать сумму по приходной накладной, или все таки сумму реализованного товара по себестоимости?
Звичайно там буде вказуватись сума собівартості проданого і оплаченого товару.
Капец что за страна????angry smiley
С 18.10.13 новые книги, которых на 22.10.13 еще нет в продаже...
Я думаю, що ПЗ, на якому буде вестись ця книга не буде дозволяти вносити дані "заднім" числом Та нет, это уже слишком. Реестр НН тоже надо ежедневно вести, при этом ничего не мешает вносить данные раз в месяц.
Quote
Blick
Я думаю, що ПЗ, на якому буде вестись ця книга не буде дозволяти вносити дані "заднім" числом Та нет, это уже слишком. Реестр НН тоже надо ежедневно вести, при этом ничего не мешает вносить данные раз в месяц.
Ну побачимо, що зазадалегідь гадати. Сумніви у мене з'явилися, після фрази в наказі, що виправлення у книзі допускатимуться тільки шляхом сторно. Тому і засумнівалася, як це все буде.
да норегистрировать нужно срочно а то если не зарегистрировать то получаться штрафы
смотрел в медке не нашел что то заявление на регистрацию книги , может кто подскажет (может не туда смотрю) где это заявление ?
а як взагалі має виглядати ця заява на реєстрацію?
Я зовсім не спевнена, що Медок хоча б почав розробляти цю заяву для електронних книг, може ще податкова і не випустила її.>grinning smiley<
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00069800000000003