Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Покупка товарного знака

Відправлено користувачем Eva 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Есть договор "Про відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності на знак для товарів та послуг". Предмет договора - покупка права собственности на товарный знак. Интересует:
1) Не должна ли єта операция облагаться НДС?
2) Надо ли новому собственнику регистрировать на себя и получать новое свидетельство в Укрпатенте или где-то еще?
Неужели никто никогда не покупал ТЗ?
попробуйте тут почитать
[buhgalter911.com]


Спасибо. Это все вчера читала - там нет ответа на мои вопросы. Там речь идет о создании и регистрации прав. Повторюсь: у нас была покупка готового ТЗ за очень большую сумму. То, что это НМА - без сомнения. Но! Есть только договор, нотариально заверенный. Нового свидетельства нет и в договоре сумма без НДС. Для меня то это НК был бы, но для контрагента НО...

НДСа-нет
регить надо
Согласна с laneta НДС-са нет, регистрировать нужно
Можете ссылку дать на пункт НК, где сказано о том, что продажа нематериальных активов без НДС?

Re: Покупка товарного знака
Свидетельство нашлось - ТЗ был зарегистрирован на нас.

Вопрос №2 по НДС остается.
И ещё - если мы продадим этот ТЗ нерезиденту, как опять с НДС (нет вообще или 0%), а потом будем использовать по лицензионному договору с выплатой роялти?

Как НАЛОГООБЛОЖИТЬ продажу и роялти smiling smiley ?
Пожалуйста, очень надо...
Re: Покупка товарного знака
Опять поднимаю тему насчет НДС при продаже ТЗ.

пункт НК 14.1.244. гласит " товари - матеріальні та нематеріальні активи, у
тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні
папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях,
крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення."

А значит и продавать его, как товар с НДС? Только если продажа нерезиденту, тогда НДС 0%?

Re: Покупка товарного знака
Интересная тема smiling smiley, общаюсь сама с собой spinning smiley sticking its tongue out

Но, надеюсь, кто-нибудь поддержит и порассуждает на эту тему.
В Единой базе налоговых знаний нашла вот такую консультацию. Что думаете по этому поводу? Просто так они пишут "не внятно"....



Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з продажу торгової марки резиденту/нерезиденту?
Відповідь:

Повна:
Питання, пов’язані із поняттям права інтелектуальної власності, регулюються Цивільним кодексом України від 16 січня 2003 року №435 - IV (далі - ЦКУ).
Відповідно до ст.420 ЦКУ торговельні марки (знаки для товарів і послуг) належать до об’єктів права інтелектуальної власності. При цьому, відповідно до положень ЦКУ спосіб набуття права інтелектуальної власності на об’єкт такого права залежить від об’єкта цього права, а також одним із майнових прав інтелектуальної власності на об’єкт інтелектуальної власності з правом на використання цього об’єкта є виключне право дозволяти використання об’єкта (видавати ліцензії).
Підпунктом 14.1.225 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським та суміжним правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари і послуги чи торгівельною маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Не вважаються роялті платежі за отримання об’єктів власності, визначених в абзаці першому цього пункту, у володіння або розпорядження чи власність особи або, якщо умови користування такими об’єктами власності надають право користувачу продати або здійснити відчуження в інший спосіб такого об’єкта власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошення) є обов’язковим згідно із законодавством України.
Згідно з пп.196.1.6 п.196.1 ст.196 ПКУ не є об’єктом оподаткування операції з виплат дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом.
Тобто, якщо покупець придбаває право на використання об’єкта права інтелектуальної власності без одержання права власності на нього, то винагорода (платежі) за таке використання не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Якщо об’єкти права інтелектуальної власності передаються у володіння або розпорядження чи власність, то така операція є об’єктом оподаткування для особи, яка передає об’єкт такого права, оскільки відповідно до п.185.1 ст.185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податків, зокрема, з постачання товарів та послуг, місце постачання яких знаходиться на митній території України.

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00059900000000002