Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Представництво нерезидента, надходження фінансування у валюті, проводки та звітність про прибутку

Відправлено користувачем accountent 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Бухгалтери представництв відгукніться,
зараз при надходження валюти від нерезидента - фінансування представництва згідно Постанови НБУ - 50% валюти обов"язково продається банком:
1. зарахування валюти їде таким чином: 50% в валюті та 50% в грн. (від продажу валюти), як оприбуткувати таке фінансування. Раніше я оприбутковувала так: 100% - Дт 312 Кт 48. Тепер треба відносити половину на 312, а другу половину на 311?
Які тепер проводки будуть?
2. відображення в звіті по прибутку: Розрахунок ... по прибутку я відображала в стр. доходи (звільнені від оподаткування на підставі міжн.договорів) - фінансування по курсу НБУ на дату зарахування валюти на пот.валютний рахунок в банку і не враховувала курсову різницю згідно листа податкової, а тепер як відображати? Половину валюти по курсу НБУ на дату зарахування валюти на пот.вал.рахунок + половину в грн. вже проданої валюти?
Буду дуже вдячна за відповідь!
Доброго дня. Ми, як і раніше фінансування 100% - Дт312 Кт481(4). по курсу НБУ показуємо в рядку Доходи.

Продаж валюти , і вільний, і обов`язковий - наступні проводки
Дт 334-Кт312 - по курсу НБУ
Дт481 Кт334- комісія банку в затрати
Дт334 Кт711- курсова різниця
Дт311 Кт334 - по курсу міжбанку (за мінусом ком банку)
Дт92 Кт334- комісія банку в затрати

А у вас при надходженні фінансування банк 50% продає - обов"язковий продаж валюти?

І ще як ви в звіті по прибутку будете відображати?

Quote
smuglanka
Доброго дня. Ми, як і раніше фінансування 100% - Дт312 Кт481(4). по курсу НБУ показуємо в рядку Доходи.

Продаж валюти , і вільний, і обов`язковий - наступні проводки
Дт 334-Кт312 - по курсу НБУ
Дт481 Кт334- комісія банку в затрати
Дт334 Кт711- курсова різниця
Дт311 Кт334 - по курсу міжбанку (за мінусом ком банку)


Ми не використовуємо затратні рахунки, все йде за рахунок фінансування. Дт 92 Кт334=Дт48 Кт334.
Я зараз на новому місці роботи, то "тутешній" банк обовязково продає 50% надходження валюти, керуючись Розпорядженням від 15.11.2013року.
А в розрахунок(прибуток) завжди я ставила 100% надходження валюти на валютний рахунок від материнської компанії, не в залежності від продажу.
Якщо можна, тоя спитаю в цій темці- Як ви проводите відрядження, а особливо - бізнес-ланчі. Які обов`язкові документи потрібні для проведення в обліку без нарахування ПДФО?
Я теж завжди ставила 100% надходження валюти по курсу НБУ на дату надходження, і в звіті відображала по курсу НБУ на дату отримання валюти на валютний рахунок. А курсову різницю при продажу валюти у звіті по прибутку не відображала. А тепер не знаю як бути, по логіці, треба половину брати по курсу НБУ на дату отримання валюти, а половину - гривня отримана від продажу валюти (по курсу біржі)?
Документи на представницькі витрати:
1. наказ
2. кошторис витрат
3. програма міроприємства
4.авансовий звіт з фіскальним чеком.
Відрядження по Україні - є Положення про відрядження, документи:
1. наказ,
2. посвідчення про відрядження,
3. авансовий звіт.
Закордон - все те саме + кошторис витрат.
Quote
accountent
Я теж завжди ставила 100% надходження валюти по курсу НБУ на дату надходження, і в звіті відображала по курсу НБУ на дату отримання валюти на валютний рахунок. А курсову різницю при продажу валюти у звіті по прибутку не відображала. А тепер не знаю як бути, по логіці, треба половину брати по курсу НБУ на дату отримання валюти, а половину - гривня отримана від продажу валюти (по курсу біржі)?

А чому саме вас засмучує , прийшло 100 000 у.е.по курсу НБУ 7,993=799300 Дт312 Кт 48( ця сума буде показана в розрахунку по прибутку).
А потім банк продає 50%, курсова різниця не відображається у звіті.


Документи на представницькі витрати:
1. наказ
2. кошторис витрат
3. програма міроприємства
4.авансовий звіт з фіскальним чеком.

Я спитаю Вас, якщо підзвітна особа принесла авансовий звіт і фіскальний чек з ресторану, ресторан - це ФОП Ясько, мені треба брати документи( свідоцтво, витяг, довідка і т.д.) від цього ФОПа.
,
1. Прийшло фінансування 100% - 2000 дол. США, зверніть увагу, по випискам пройшло 50% у валютній виписці по курсу НБУ 7,993 грн. = 7993 грн. + поступило 50% на гривневий рахунок по курсу 8,18 грн. = 8180 грн. після обов"язкового продажу валюти.
Питання:
- у звіті по прибутку ви будете відображати 2000 дол. по курсу НБУ, чи 7993 + 8180 = 16173 грн.?
2. Думаю достатньо чека.
Із БПЗ:
ВИБРАНЕ ЗАПИТАННЯ:
• Категорія:
103. Податок на доходи фізичних осіб
• Підкатегорія:
103.25 порядок подання податковими агентами податкового розрахунку за ф. № 1ДФ
• Запитання:
Чи потрібно працівнику, який під час виконання службових функцій користувався послугами маршрутного таксі, отримувати копію витягу з Державного реєстру ЮО та ФОП, який надав ці послуги, якщо є оригінал квитка для відшкодування витрат та чи потрібно ЮО зазначати дані виплати ФОП в податковому розрахунку форми 1-ДФ?

• Відповідь:

Коротка:
Юридична особа при відшкодуванні витрат платника податків, які понесені ним під час відрядження, має право врахувати витрати за користування послугами маршрутного таксі за умови надання оригіналів квитків та без надання копії витягу з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, якщо послуги маршрутного таксі надавала фізична особа - підприємець.

Оскільки, підприємство (юридична особа) лише компенсує витрати працівника на відрядження, тобто не є податковим агентом щодо фізичної особи - підприємця, то податковий розрахунок за формою № 1ДФ подавати не зобов’язано.
1. Прийшло фінансування 100% - 2000 дол. США, зверніть увагу, по випискам пройшло 50% у валютній виписці по курсу НБУ 7,993 грн. = 7993 грн. + поступило 50% на гривневий рахунок по курсу 8,18 грн. = 8180 грн. після обов"язкового продажу валюти.
Питання:
- у звіті по прибутку ви будете відображати 2000 дол. по курсу НБУ, чи 7993 + 8180 = 16173 грн.?


Я зрозуміла про що ви питаєте- хм, цікаво, треба розібратися.
Я тут тільки перший місяць, в розрахунку показували раніше /( як на вашому прикладі) 2000у.о. по курсу 7,993 НБУ.
Піднімаю питання, бухгалтери представництв - як ви дивитесь на вирішення ситуації?
Доброго дня.
Наші аудитори підтвердили, що вся сума фінансування відображається по курсу НБУ. На валютний рахунок заходить вся сума по НБУ, а потім йде 50% на 311 та 50% залишається на валютному рахунку.
О такі справи.
Дякую! Я теж своїм аудиторам запит відправила - побачим, що вони порекомендують...smiling smiley
Зарахування валюти на валютний рахунок наші також підтвердили: 100%, а от, як його в звіті відображати?
Я раніше показувала в Доходах стр.01 - валюта по курсу НБУ в день отримання на валютний рахунок, і в стр.03 Доходи звільнені від оподаткування на підставі міжнародних договорів - теж саме, і курсові різниці не враховувала, а тепер, як відображати?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00030799999999997