Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Чековая книга - цели расходов - ответственность

Відправлено користувачем Kt-Dt 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Предприятие в банку по чеку сняло наличность с целью расходов "53" - хоз. затраты.
Оприходовано в кассу предприятия.
С части этих денег была выплачена зарплата уволившемуся сотруднику.
Остаток израсходован на хоз. затраты.

Вопрос: есть ли это нарушением, и какая ответственность предприятия за это?
в случае если возможно переписать кассовые документы, то выдать деньги в день снятия с р\с в подотчет, на следующий день вернуть деньги в кассу и выдать зарплату
Согласна с Marina D., это оптимальный вариант.

Хотя после вступления в силу в 2005 году Положения о ведении кассовых операций № 637, Нацбанк писал (письмо от 01.04.2005 г. № 11-113/1077-3214):

"Положением о ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине, утвержденным постановлением Правления Национального банка Украины от 15.12.2004 г. № 637 и зарегистрированным в Минюсте Украины 13.01.2005 г. № 40/10320 (далее — Положение)2, отменено требование о целевом использовании наличности. В связи с этим и соответствующие штрафные санкции за нецелевое использование собственных средств, определенные Указом Президента Украины от 12.06.95 г. № 436/95 «О применении штрафных санкций за нарушение норм по регулированию обращения наличности» (далее — Указ)3, по нашему мнению, не должны применяться."

При этом до сих пор действует Указ № 436/95 от 12.06.95 (о штрафах за "порушення норм з регулювання обігу готівки"), где сказано, что "за використання одержаних в установі банку готівкових коштів
не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.
"

Так что ситуация не совсем ясна.



Так что


После ознакомления с Указом Президента №436/95 (1995г, в ред.2001г.) и Положением НБУ № 637 (2005г.) с Письмом НБУ №11-113/1077-3214 (2005г), от себя добавлю:

Цитата из Указа: "Штраф: ...за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки."

Цитата из Указа: "Правила організації контролю за додержанням норм з регулювання обігу готівки встановлюються Національним банком України за погодженням з Державною податковою адміністрацією України."

Цитата из Письма НБУ: "Відповідно до Цивільного кодексу України ( 435-15 ) суб'єкти господарювання можуть вільно розпоряджатись власними коштами, що знаходяться на їх банківських рахунках і банки не мають права визначати та контролювати напрями використання грошових коштів клієнта (статті 1066, 1067, 1068, 1074)."

Цитата из Письма НБУ: "...скасовано вимогу щодо цільового використання готівки. У зв'язку з цим і відповідні штрафні санкції за нецільове використання власних коштів, визначені Указом Президента України від 12.06.95 N 436/95 ( 436/95 ) "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" (далі - Указ), на нашу думку, не повинні застосовуватись."

Цитата из Письма НБУ: "Таким чином, отримані в банку за грошовим чеком на певні цілі власні грошові кошти (наприклад на відрядження працівників) за необхідності (у тому числі і при несподіваній зміні обставин), можуть бути спрямовані їх власниками на інші господарські витрати підприємства."

Считаю, 4:1 в нашу пользу.

Спасибо!
в качестве пенальти

Чи застосовуються штрафні санкції, які передбачені Указом Президента України ”Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" у разі нецільвого використання коштів та в яких випадках нецільове використання коштів є порушенням?

Коротка:
Указом Президента України від 12 червня 1995 року N 436/95 ”Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”, передбачена відповідальність за використання суб’єктами господарювання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначення у вигляді штрафу у розмірі витраченої готівки.
Нецільовим використанням готівкових коштів є їх витрачання на цілі, не пов’язані із веденням господарської діяльності.
Повна:
Згідно із п. 2.9 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15 грудня 2004 року N 637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за N 40/10320 (далі - Положення), готівкова виручка (готівка) підприємств (підприємців), у тому числі готівка, одержана з банку, використовуються ними для забезпечення потреб, які виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов’язковими платежами).
Пунктом 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року N 436/95 ”Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”, передбачена відповідальність за використання суб’єктами господарювання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначення у вигляді штрафу у розмірі витраченої готівки.
Нецільовим використанням готівкових коштів є їх витрачання на цілі, не пов’язані із веденням господарської діяльності.
Как все просто!

Нецільовим використанням готівкових коштів є їх витрачання на цілі, не пов’язані із веденням господарської діяльності.

Указать бы это в далеком 1995 году, сколько нервно-часов кассиры и бухгалтера страны бы сэкономили на поиске выхода из ситуации и на переделке кассовых документов.

Напоминает историю о том, как в 2012г. вся страна дружно переделывала-передвигала все реквизиты налоговой накладной вправо.

И что же еще мы делаем только потому, что кто-то не удосужился в своем законотворении о чем-то уточнить. sad smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00028899999999998