Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Потрібна нормативка про співпадання підписів на ПН

Відправлено користувачем wabaw111 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Дуже потрібно перечитати згідно яких документів покупець бачить співпадання підпису на ПН і ЕЦП.Справа в тому,що триває перевірка і хотять на суму з 6-и нулями зняти податковий кредит ,бо не співпадають підписи.Податкова орієнтується на квит.№1/хоча колись читала роз"яснення,що вона не являється документом для покупця/ і витяг з ЄДРПН/витяг являється документом покупця/.Але в витягу зазаначається хто виписав ПН а не наклав ЕЦП.Взагалі,дії бухгалтера-отримала ПН,отримала витяг у мене все співпадає,а де я можу бачити ЕЦП?
ПОРЯДОК ведення Єдиного реєстру податкових накладних
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1246

В вытяге из ЕРНН в графе "лицо, подписавшее НН" должно стоять ФИО того лица, которое наложило ЭЦП.
В бумажном варианте ФИО должно совпасть с ФИО из вытяга.
Прога не пропускает регистрацию, если в самой НН будет стоят одно ФИО, а налагется ЭЦП другого лица.
Она пишет ошибку и не регит.



Quote
tax_agent
В вытяге из ЕРНН в графе "лицо, подписавшее НН" должно стоять ФИО того лица, которое наложило ЭЦП.
В бумажном варианте ФИО должно совпасть с ФИО из вытяга.
Прога не пропускает регистрацию, если в самой НН будет стоят одно ФИО, а налагется ЭЦП другого лица.
Она пишет ошибку и не регит.
Это уже с какого-то периода,изначально так не было,а Порядок перерою
Это, конечно, безобразие, что при проверке подлавливают на таких моментах, когда поначалу была полная неразбериха с регистрацией НН и наложением ЭЦП.
Но вот в Единой базе была такая консультация (увы, не в пользу автора темы):

Чи можуть електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, належати різним особам?
Відповідь:
Коротка:
Електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Повна:
Згідно із п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
а) у паперовому вигляді;
б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, визначені цим п.201.1 ст.201 ПКУ.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п.201.10 ст.201 ПКУ).
Відповідно до п.5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі – Порядок №1246), продавець складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
Продавець, що є фізичною особою - підприємцем, накладає електронний цифровий підпис у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис фізичної особи - підприємця; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі, продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає податковому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб продавця накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
З метою отримання інформації, що міститься у Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку Державній податковій службі (п.13 Порядку №1246).
Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних згідно із п.201.10 ст.201 ПКУ є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з ПДВ за такою операцією.
Враховуючи викладене, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Все таки мені здається ,що в витягу підпис хто виписав,а не хто ЕЦП наклав,тоді як первіряти?
Технически, мне кажется, невозможно (или очень сложно) из текста НН вытянуть фамилию подписавшего. Я уверена на 99,9%, что в витяге фамилия из ЭЦП.
Quote
wabaw111
Все таки мені здається ,що в витягу підпис хто виписав,а не хто ЕЦП наклав,тоді як первіряти?

Не знаю как сейчас, но одно время действительно были такие ситуации,
когда в бумажной накладной одно ФИО и его подпись,
а реально ЕЦП подписывал другой человек.
В вытяге видно было только ФИО из самой налоговой накладной.

У себя проверяю только чтобы фио в вытяге совпадало с фио в самой накладной.
Так как видеть кто реально наложил ЕЦП можно только в квитанции, но согласно законодательства
поставщики не обязаны предоставлять квитанции, а покупатели не обязаны их требовать.
Достаточным основанием для влючение в НК есть регистрация нн в ЕР и получение вытяга.

Думаю, в суде можно отбыться, даже если подписи не совпадают, так как покупатель реально не может знать, чья ЕЦП на налоговой.
девочки, а вы пробовали зарегить НН, у которой стоит одно ФИО, а накладывается ЭЦП с другим ФИО?

Было дело. Предприятие уже закрывалось, переоформили директорство с сына на отца, ЭЦП не переделывали. Вот и получилось, что подпись одного, а ЭЦП другого, правда фамилия одна и та же.
wabaw111,
на практиці по таких порушеннях дійсно знімають ПК. Але:
1. є судова практика - на користь платників.
2. спробуйте поміняти паперову накладну (з вірним підписом і прізвищем). До кінця перевірка (і навіть після неї 3 дні вроді) можна надавати первинні документи.
це упереджене ставлення з боку перевіряючих, адже:
1)факт реєстрації в Єдиному реєстрі є,
2)податковий документ, який видано покупцю, не містить порушень, зокрема у ПН зазначено всі обов'язкові реквізити.
Отже, порушення норми п. 198.6 ПКУ немає — суми ПДВ, що віднесено покупцем до складу ПК, підтверджені ПН, які оформлено без порушень вимог ст. 201 ПКУ.
Крім того, на практиці у витягу з Реєстру, в якому наводяться відомості щодо податкової накладної зазначаються: дата внесення відомостей до Єдиного реєстру продавцем, дата виписування документа, сума ПДВ та дані про те, якій особі належить електронний цифровий підпис, що в даному разі у вас збігається.
може допоможе: [consulting.dtkt.ua], це консультація самих податківців
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00038399999999994