Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ліквідація ос

Відправлено користувачем Екатерина Яровая 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня, допоможіть будь -ласка, подивилась в зірі, що при ліквідації оз за рішенням платника податків необхідно нараховувати податкові зобов'язання. Тобто прирівнюється к продажу оз. Яким чином заповнюється податкова накладна з пдв на таку операцію? Чи я щось не розумію. Треба ПДВ платити та податок на прибуток, так??? Чи можна визначити ринкову вартість оз без незалежної комісії? Дякую
Re: ліквідація ос
Quote
Екатерина Яровая
Доброго дня, допоможіть будь -ласка, подивилась в зірі, що при ліквідації оз за рішенням платника податків необхідно нараховувати податкові зобов'язання. Тобто прирівнюється к продажу оз. Яким чином заповнюється податкова накладна з пдв на таку операцію? Чи я щось не розумію. Треба ПДВ платити та податок на прибуток, так??? Чи можна визначити ринкову вартість оз без незалежної комісії? Дякую
податкова накладна заповнюється за загальними правилами, тільки ставите тип 05 (за рішенням власника). Ліквідація - це одне, а реалізація інше. Ліквідовуєте за залишковою вартістю, реалізуєте за експертною оцінкою, і те, дивлячись що, наприклад, принтер (ваги іт.д.) не потребують експертної оцінки (у разі експлуатації не один-два роки).
Quote
Mariyana
Quote
Екатерина Яровая
Доброго дня, допоможіть будь -ласка, подивилась в зірі, що при ліквідації оз за рішенням платника податків необхідно нараховувати податкові зобов'язання. Тобто прирівнюється к продажу оз. Яким чином заповнюється податкова накладна з пдв на таку операцію? Чи я щось не розумію. Треба ПДВ платити та податок на прибуток, так??? Чи можна визначити ринкову вартість оз без незалежної комісії? Дякую
податкова накладна заповнюється за загальними правилами, тільки ставите тип 05 (за рішенням власника). Ліквідація - це одне, а реалізація інше. Ліквідовуєте за залишковою вартістю, реалізуєте за експертною оцінкою, і те, дивлячись що, наприклад, принтер (ваги іт.д.) не потребують експертної оцінки (у разі експлуатації не один-два роки).

тобто, наприклад в мене залишкова вартість оз на кінець місяця складає 120 грн тоді я з 120 грн плачу пдв??? незалежно від того, что на ринку цей бу оз коштує наприклад 500 грн. Так?


Re: ліквідація ос
Quote
Екатерина Яровая
Quote
Mariyana
Quote
Екатерина Яровая
Доброго дня, допоможіть будь -ласка, подивилась в зірі, що при ліквідації оз за рішенням платника податків необхідно нараховувати податкові зобов'язання. Тобто прирівнюється к продажу оз. Яким чином заповнюється податкова накладна з пдв на таку операцію? Чи я щось не розумію. Треба ПДВ платити та податок на прибуток, так??? Чи можна визначити ринкову вартість оз без незалежної комісії? Дякую
податкова накладна заповнюється за загальними правилами, тільки ставите тип 05 (за рішенням власника). Ліквідація - це одне, а реалізація інше. Ліквідовуєте за залишковою вартістю, реалізуєте за експертною оцінкою, і те, дивлячись що, наприклад, принтер (ваги іт.д.) не потребують експертної оцінки (у разі експлуатації не один-два роки).

тобто, наприклад в мене залишкова вартість оз на кінець місяця складає 120 грн тоді я з 120 грн плачу пдв??? незалежно від того, что на ринку цей бу оз коштує наприклад 500 грн. Так?

Саме так. Тільки не забудьте скласти наказ про ліквідацію (списання) ОЗ.
дякую великеsmiling bouncing smiley, а чи можете ви мені дати де це можна подивить з точки зору закону? Ато директору своїми словами не дуже поясниш(
Re: ліквідація ос
З точки зору закону по ПДВ це п. 189.9. (у ЗІРі що, не написано?)
Тільки цей пункт не працює у випадках, коли:
- основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або
- коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.
про пдв написано, мене цікавить, що оз ліквідуються по залишковій вартості з власного бажання платника і саме ця сума оподатковується пдв, а не ринкова ціна. Де ось це написано.
189.9. У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Далі 14.1 ст. 14 Податкового кодексу звичайна ціна — це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Re: ліквідація ос
Quote
Екатерина Яровая
189.9. У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Ви ж самі написали, що не нижче балансової вартості )))))))) Хочете за іншу ціну, будь ласка )))
Я про це і кажу, що на момент ліквідації балансова вартість оз може бути 1 грн, тобто нище 1 грн я не можу ліквідувати, але , ринкова ціна буде 120 грн, тоді згідно цих норм я маю ліквідувати не 1 грн, а 120 грн, що єбільше ніж балансова вартість на момент ліквідації. Чи ви зі мною не згодні? А ви кажете за залишковою вартістю, тобто в 1 грн, чи я щось не зрозуміла?
Re: ліквідація ос
А що у вас за ліквідація така, що оподатковується ПДВ? Якщо самі знищили/розібрали, то ПДВ не нараховується.
ліквідуємо у зв'язку з тим, що воно вже від старості не працює і частини немає вже в наявності (вибросили не працюючі прилади) і пора на смітник давно віднести. Чи можна віднести таку ліквідацію к знищили/разібрали?? не буде питань з податкової ???
Quote
Andrij-ko
- коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.
явно це не документ - акт від підприємства, а є ті, хто їх видає.
Re: ліквідація ос
Quote
Екатерина Яровая
Я про це і кажу, що на момент ліквідації балансова вартість оз може бути 1 грн, тобто нище 1 грн я не можу ліквідувати, але , ринкова ціна буде 120 грн, тоді згідно цих норм я маю ліквідувати не 1 грн, а 120 грн, що єбільше ніж балансова вартість на момент ліквідації. Чи ви зі мною не згодні? А ви кажете за залишковою вартістю, тобто в 1 грн, чи я щось не зрозуміла?

Якщо у Вас залишкова вартість ОЗ = 1 грн, то податкову накладну складаєте на 1,20 (ПДВ - 0,20грн), тобто умовний продаж. За 0,50 грн, Ви вже продати не можете, але можете продати за 2,50, а податкову складаєте на 3,00 грн з ПДВ. Це правило не стосується великих об’єктів,наприклад, будівель, споруд і т.і., необхідно мати експертну оцінку.
У Вашому випадку обов’язково має бути акт огляду ОЗ комісією, про визнання ОЗ таким, що втратив характеристики актива.
Re: ліквідація ос
Quote
Екатерина Яровая
ліквідуємо у зв'язку з тим, що воно вже від старості не працює і частини немає вже в наявності (вибросили не працюючі прилади) і пора на смітник давно віднести. Чи можна віднести таку ліквідацію к знищили/разібрали?? не буде питань з податкової ???
Якщо дасте документ що знищили/розібрали, то які питання. Залишки оприбуткуйте, що не годиться - на смітник.
Quote
Екатерина Яровая
явно це не документ - акт від підприємства, а є ті, хто їх видає.
Нічого там не явно, це якраз акт підприємства ОЗ-3.
Quote
Mariyana
Quote
Екатерина Яровая
Я про це і кажу, що на момент ліквідації балансова вартість оз може бути 1 грн, тобто нище 1 грн я не можу ліквідувати, але , ринкова ціна буде 120 грн, тоді згідно цих норм я маю ліквідувати не 1 грн, а 120 грн, що єбільше ніж балансова вартість на момент ліквідації. Чи ви зі мною не згодні? А ви кажете за залишковою вартістю, тобто в 1 грн, чи я щось не зрозуміла?

Якщо у Вас залишкова вартість ОЗ = 1 грн, то податкову накладну складаєте на 1,20 (ПДВ - 0,20грн), тобто умовний продаж. За 0,50 грн, Ви вже продати не можете, але можете продати за 2,50, а податкову складаєте на 3,00 грн з ПДВ. Це правило не стосується великих об’єктів,наприклад, будівель, споруд і т.і., необхідно мати експертну оцінку.
У Вашому випадку обов’язково має бути акт огляду ОЗ комісією, про визнання ОЗ таким, що втратив характеристики актива.
керующись каким законодавством ви зробили такі висновки? Якщо в законі написано за звичайною (ринковою ціною) ? Я спитала в податковій і вони мені дали чітке пояснення, за ринквою ціною, визначити яку може тільки незалежна оцінка. І тільки тоді можна списувати не по залишковій вартості, а по ціні, яку виставляє комісія на цей хлам. Щодо акту, то така пісня також сумнівна, і довести,что ми разібрали перфоратор чи знищили його якось складно. Чи ви так не гадаєте?? Тому ми зробили фіктивний продаж фізичній особі і все. Гадаю, це оптимальний варіант в датій ситуації.
а продали по якій ціні?
Re: ліквідація ос
а остаточную стоимость вы берете из бух. учета или из налогового ? ведь с 01012015г все кардинально изменилось.. и в бух. учете может и не быть остаточной стоимости, а в налоговом есть. как думаете?
Re: ліквідація ос
Quote
Екатерина Яровая
Quote
Mariyana
Quote
Екатерина Яровая
Я про це і кажу, що на момент ліквідації балансова вартість оз може бути 1 грн, тобто нище 1 грн я не можу ліквідувати, але , ринкова ціна буде 120 грн, тоді згідно цих норм я маю ліквідувати не 1 грн, а 120 грн, що єбільше ніж балансова вартість на момент ліквідації. Чи ви зі мною не згодні? А ви кажете за залишковою вартістю, тобто в 1 грн, чи я щось не зрозуміла?

Якщо у Вас залишкова вартість ОЗ = 1 грн, то податкову накладну складаєте на 1,20 (ПДВ - 0,20грн), тобто умовний продаж. За 0,50 грн, Ви вже продати не можете, але можете продати за 2,50, а податкову складаєте на 3,00 грн з ПДВ. Це правило не стосується великих об’єктів,наприклад, будівель, споруд і т.і., необхідно мати експертну оцінку.
У Вашому випадку обов’язково має бути акт огляду ОЗ комісією, про визнання ОЗ таким, що втратив характеристики актива.
керующись каким законодавством ви зробили такі висновки? Якщо в законі написано за звичайною (ринковою ціною) ? Я спитала в податковій і вони мені дали чітке пояснення, за ринквою ціною, визначити яку може тільки незалежна оцінка. І тільки тоді можна списувати не по залишковій вартості, а по ціні, яку виставляє комісія на цей хлам. Щодо акту, то така пісня також сумнівна, і довести,что ми разібрали перфоратор чи знищили його якось складно. Чи ви так не гадаєте?? Тому ми зробили фіктивний продаж фізичній особі і все. Гадаю, це оптимальний варіант в датій ситуації.
Екатерина, прочитайте еще раз п.189.9 ПКУ, там достаточно ясно написано, что не ниже балансовой стоимости. Если вы считаете целесообразным продать хлам, с остаточной стоимостью, например,100 грн. и заплатить експерту нехилую сумму за оценку, и заплатить с оценочной стоимости ПДВ... В общем, действуйте )
Re: ліквідація ос
Quote
laneta
а остаточную стоимость вы берете из бух. учета или из налогового ? ведь с 01012015г все кардинально изменилось.. и в бух. учете может и не быть остаточной стоимости, а в налоговом есть. как думаете?
Если у Вас есть налоговая и бух.амортизация, то, думаю, что логичнее будет брать остаточную стоимость из налогового учета. Но, это только мое мнение. Имхо )
Re: ліквідація ос
А если продажа здания по остаточной стоимости, без експертной оценки то можна так продать без особых последствий? со стороны налоговой ?
Re: ліквідація ос
до первой проверки. уж они напрягутся и склепают продажу ниже рыночной и досчитают НДС. Вам лень просто оценку делать или уже все свершилось?

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000359