Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Амортизація

Відправлено користувачем Dzesa 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Амортизація
Питання за зачіпку - як правильно розраховувати амортизацію в бухобліку, якщо вибраний метод амортизації "згідно податкового законодавства"?

коли починати нараховувати амортизацію - з наступного місяця чи кварталу?
З місяця.
А взагалі я не бачу нічого хорошого в цьому методі.
Re: Амортизація
я також на бачу,та логічно було б припустити,що слід нараховувати з наступного кварталу,а не місяця. осб тут перша серія проблем


В бухучете - ИМХО месяц
Re: Амортизація
що таке ИМХО? не зрозумів?
Re: Амортизація
В бух. обліку - місяць, а не квартал.
Имею Мнение Хрен Оспоришьsmiling smiley

Перевод:
мнение личное, доказательствами не подкрепленное
Re: Амортизація
п. 26 ПсБО 7 "Основні засоби"

Підприємство може застосовувати норми і методи нарахування амортизації основних засобів, передбачені податковим законодавством.
делайте как хотите, это отражается только на достоверности вашей финотетности...
Re: Амортизація
Знайшов!!!
п. 29. Нарахування амортизації проводиться щомісячно.
Re: Амортизація
я це розумію, бо на податкових зобов*язаннях воно ніяк не відображається.
Пункти не чітко описані ПсБО, що з одного боку дає свободу дій, найголовніше - покарання немає, а з іншого заплутує бухгалтерів, бо ми звикли до вказівок "зверху"
Отой плохо, что привыкли по струнке ходить и слушаться налоговую.
А между тем финансовая отчетность - это прежде всего достоверная информация о состоянии фирмы, а не "отписька" в статистику или еще куда...
\\ а з іншого заплутує бухгалтерів,

Не обижайтесь только, но разнообразие вариантов только дураков запутывает, а умные люди выбирают самый лучших для себя
Re: Амортизація
я згідний,питання тут не у різноманітності методів,а у нечіткості змісту.це старших бухгалтерів заплутує,бо знову ж таки повторюсь-звикли до нормативів зверху.
я особисто взагалі не використовую податковий метод.
короче - месяц smiling smiley
Re: Амортизація
как говорят в Одессе - а это ещо посмотрим
Re: Амортизація
читаю закон про прибуток.згідно методики береться балансова вартість на початок кварталу, а вона,для нововведних ОЗ дорівнює нулю.
нафига вам закон про прибуток, когда вы рискуете занизить прибыль в финотчете?
Re: Амортизація
та питання не в тому,щоб знизити прибуток у фінобліку.питання в методиці розрахунку,яка прямо визначена:

«Сумма амортизационных отчислений квартала, относительно которого проводятся расчеты (расчетный квартал), определяются путем применения норм амортизации, определенных пунктом 8.6 этой статьи, к балансовой стоимости групп основных фондов на начало такого расчетного квартала».

то відповідно,нараховую амортизацію щомісяця,але за правилами,що визначені в законі про оподаткуванні прибутку підприємств
каждый месяц и точкаsmiling smiley


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...
Re: Амортизація
мене чомусь ніхто не чує.те, що кожен місяць це ясно,а з якої вартості розраховувати амортизацію?
Re: Амортизація
там же 6 методов разныхsmiling smiley
Re: Амортизація
методів то 6, але проблеми виникли саме з податковим методом
Re: Амортизація
вся проблема в тому, що податкового методу у бухгалтерському обліку нема.п. 26 ПСБО 7 визначає 5 методів нарахування амортизації основних засобів і визначає їх методику. Останній абзац цього ж пункту говорить "Підприємство може застосовувати норми і методи нарахування амортизації основних засобів, передбачені податковим законодавством." Тобто як правильно нараховувати у б/о податковим методом не визначено. Тому керуються нормами Закону про прибуток. Так як базою нарахування є балансова вартість на початок кварталу, а для введеного ОЗ у середині кварталу нема бази, тому і у б/о нарахування амортизації по нововведених ОЗ іде з наступного кварталу. Має бути з наступного місяця, але за відсутності бази нараховується з наступного кварталу. Як підсумок - нема чого у б/о використовувати податковий метод. Це можна виправдати тільки в одному випадку - коли нарахування амортизації ведеться вручну. Але чи хтось так робить тепер?

Re: Амортизація
лаконічно написано.повністю підтримую.цікава думка інших!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00040499999999999