Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Импорт автомашин

Відправлено користувачем Mariyana 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Импорт автомашин
Всем доброго дня, коллеги.
Я снова к вам за помощью... придумка на фирме новая: ввозить б/у машинки из-за бугра с целью перепродажи. ВЭД еще никогда не вела. Фирма ни разу не автосалон, приторговывает изредка запчастями, плательщик НДС.
Кое-что подчитала, что касается таможни, учета в 1С по поводу курсовых разниц - все более или менее понятно. Теперь сам вопрос: фирма будет платить только на таможне (НДС, пошлина, брокерские услуги +перевозка ) или будут еще какие-то налоги? Например, в ПФ 3%.... Может есть нюансы, на что еще обратить внимание. Буду благодарна, за ссылочки на нормативную базу.
Re: Импорт автомашин
Вот что я нашла, специально для таких как я "чайников"
[dsbrok.com.ua]
Re: Импорт автомашин
Вот прямо специально для вас президент подписал закон № 1084-VIII от 12.04.16. Им вносятся изменения в ст. 189.3 НКУ, где как раз речь о спец режиме налогообложения НДС по реализации б/у товаров, в т.ч. и транспортных средств. Читайте, просвещайтесь. И г-та "Бухгалтерия" вот сижу, читаю, грозится в ближайших выпускать пройтись по этой теме - реализация бу машин и проблемы, с этим связанные.. Мониторьте.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.


Re: Импорт автомашин
Quote
Kuzya
Вот прямо специально для вас президент подписал закон № 1084-VIII от 12.04.16. Им вносятся изменения в ст. 189.3 НКУ, где как раз речь о спец режиме налогообложения НДС по реализации б/у товаров, в т.ч. и транспортных средств. Читайте, просвещайтесь. И г-та "Бухгалтерия" вот сижу, читаю, грозится в ближайших выпускать пройтись по этой теме - реализация бу машин и проблемы, с этим связанные.. Мониторьте.
Спасибо Вам, Kuzya . Уже не первый раз выручаете)
Re: Импорт автомашин
А газета "Бухгалтерия" издательства Блиц-Информ?
Re: Импорт автомашин
Ага. Могу сообщать, если что появится в публикациях по данной тематике.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Re: Импорт автомашин
Quote
Kuzya
Ага. Могу сообщать, если что появится в публикациях по данной тематике.

Ой,спасибо ))) я буду очень-очень признательна )smileys with beer
Quote
Kuzya
Вот прямо специально для вас президент подписал закон № 1084-VIII от 12.04.16. Им вносятся изменения в ст. 189.3 НКУ, где как раз речь о спец режиме налогообложения НДС по реализации б/у товаров, в т.ч. и транспортных средств. Читайте, просвещайтесь.

Не стверджую звичайно, але наскільки я пам'ятаю, імпортери б/в авто не користуються статтею 189, а на загальних підставах 188.
Якщо наберуть чинності зміни до 189 - то точно не будуть. Тому що тоді п.189.3 буде звучати так:
"Уразі якщо платник податку провадить підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю), що прийняті за договором комісії в осіб, не зареєстрованих як платники податку, базою оподаткування є комісійна винагорода такого платника податку".

А в Вашому випадку підприємство імпортує - тому ніякої комісії.
Re: Импорт автомашин
Возможно. Выпадок не мой, вообще-то. Но в п. 189.3 речь идет так же и о не комиссионных товарах , второй абзац этого пункта - договора с переходом права собственности. Но как я понимаю, импортеры не поэтому не используют эту норму. Там еще в признании авто однородными товарами есть проблема..

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Проблема в таких підприємств була, є і буде тільки одна - за якою вартістю продавати таке авто в Україні.

1. Щоб зробити "приємно" покупцю - по собівартості (договірна ціна плюс всі митні платежі і витрати на доставку)+ невеличка націнка. Але тоді точно до Вас будуть питання в податкової.
2. Чи щоб не було проблем у п-ва з ДФСУ: - за ціною не нижчою "статистичної" чи митної (як там її називають) плюс всі митні платежі і витрати на доставку. А така ціна не завжди влаштовує покупців - хтось хоче субсидію не втратити, а хтось зекономити на зборі до ПФ.
Re: Импорт автомашин
Quote
natalka_l
Проблема в таких підприємств була, є і буде тільки одна - за якою вартістю продавати таке авто в Україні.


2. Чи щоб не було проблем у п-ва з ДФСУ: - за ціною не нижчою "статистичної" чи митної (як там її називають) плюс всі митні платежі і витрати на доставку. А така ціна не завжди влаштовує покупців - хтось хоче субсидію не втратити, а хтось зекономити на зборі до ПФ.
Ну вот это точно не проблема в последнее время. Уже сторько ГФС ники писем написали на тему - статистическая или импортная стоимость не имеет отношения с к себестоимости продаваемого товара.
Вот одно из них
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.02.2016 р. N 2878/6/99-99-19-03-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані (ввезені) платником податку або придбані на території України, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

....

Для товарів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України, ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність.

При цьому для операцій з постачання товарів, ввезених платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом - виходячи з їх договірної вартості, без урахування величини митної вартості.

 

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Re: Импорт автомашин
Quote
Kuzya
. Там еще в признании авто однородными товарами есть проблема..

Проблема в части растаможивания?
Re: Импорт автомашин
Quote
natalka_l
Проблема в таких підприємств була, є і буде тільки одна - за якою вартістю продавати таке авто в Україні.

1. Щоб зробити "приємно" покупцю - по собівартості (договірна ціна плюс всі митні платежі і витрати на доставку)+ невеличка націнка. Але тоді точно до Вас будуть питання в податкової.
Наталка, а цю "невеличку націнку" необхідно якось юридично оформлювати, мається на увазі, наказ чи протокол, чи буде достатньо прайса? і ще стосовно листа податкової: під "митною вартістю" розуміють вартість транспортного засобу, з якої справляють мито? (читала, що коли машини проходять таможню не завжди беруть одну і ту саму марку, можуть взяти приблизну). чи я чогось не доганяю?
Quote
Kuzya
...
Ну вот это точно не проблема в последнее время. Уже сторько ГФС ники писем написали на тему - статистическая или импортная стоимость не имеет отношения с к себестоимости продаваемого товара.
...
 
Це "практична" проблема. Листи для ДПІ яка вийшла на перевірку ніщо та, і як показує практика, норми ПКУ також ))).
А реально п-во в такому випадку буде мати постійно залишок ПДВ по деці, який буде тільки рости і рости - а це для ДПІ як махати красною тряпкою перед биком. Відшкодувати таке ніхто не дасть, "продавати" тоже не дадуть... І ніколи їх не гребло що ПДВ на митниці реально ж сплатили...
Quote
Mariyana

Наталка, а цю "невеличку націнку" необхідно якось юридично оформлювати, мається на увазі, наказ чи протокол, чи буде достатньо прайса? і ще стосовно листа податкової: під "митною вартістю" розуміють вартість транспортного засобу, з якої справляють мито? (читала, що коли машини проходять таможню не завжди беруть одну і ту саму марку, можуть взяти приблизну). чи я чогось не доганяю?

Думаю прайса достатньо.
Беруть ту, за яку заплачено. Уточніть в директора яка має бути схема придбання закордоном. І чи це взагалі реальне придбання чи просто оформлення документів - тоді будете знати.
Re: Импорт автомашин
Quote
natalka_l
Quote
Mariyana

Наталка, а цю "невеличку націнку" необхідно якось юридично оформлювати, мається на увазі, наказ чи протокол, чи буде достатньо прайса? і ще стосовно листа податкової: під "митною вартістю" розуміють вартість транспортного засобу, з якої справляють мито? (читала, що коли машини проходять таможню не завжди беруть одну і ту саму марку, можуть взяти приблизну). чи я чогось не доганяю?

Думаю прайса достатньо.
Беруть ту, за яку заплачено. Уточніть в директора яка має бути схема придбання закордоном. І чи це взагалі реальне придбання чи просто оформлення документів - тоді будете знати.

Дякую, я спитаю.
Quote
Mariyana
...
Дякую, я спитаю.

Та на здоров'я smiling smiley
І ще не забувайте якщо оборот в п-ва більше 50 млн - то ще й під ТЦО можна попасти...
Re: Импорт автомашин
Раньше занимались продажей импортных автомобилей, правда новых. При продаже автомобиля выписывались специальные счет-справки (бланк строгой отчетности), для получения бланков счет-справок нужно было стать на учет в Киеве в департаменте ГАИ. Как сейчас не знаю, но советую промониторить этот вопрос.
Re: Импорт автомашин
Quote
Helen_
Раньше занимались продажей импортных автомобилей, правда новых. При продаже автомобиля выписывались специальные счет-справки (бланк строгой отчетности), для получения бланков счет-справок нужно было стать на учет в Киеве в департаменте ГАИ. Как сейчас не знаю, но советую промониторить этот вопрос.

Спасибо, Helen_ smileys with beer
Re: Импорт автомашин
Так оменили справку-счет еще в ноябре 2015. Вот нововсть на сервисном центе МВД.[mvd.center]

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00044499999999997