Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ПДФО з авансу! Потрібна допомога!

Відправлено користувачем olga220789 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Я приватний підприємець з найманими працівниками (6 чол). Питання: чи є порушенням ПКУ при виплаті авансу (60% від окладу щомісяця) сплачувати всю суму ПДФО за місяць із врахуванням подат. соц. пільги. Проблема в тому, що якщо цього не робити - отримую постійну переплату з якою весь час плутанина. Переплата виникає внаслідок того, що при виплаті авансу без застосування псп сума пдфо вища ніж за весь місяць разом ( оскільки до зп за місяць псп застосовуємо). Будь ласка, поділіться досвідом! Дякую за відповіді!
Податкову соцпільгу не можна застосовувати до авансу

Чи потрібно юрособі застосовувати податкову соціальну пільгу при нарахуванні ПДФО до заробітної плати у вигляді авансу згідно з нормами ПКУ?

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 - VІ із змінами і доповненнями платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2013 році – 1610 грн., у 2014 році – 1710 грн.).

У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір, питання надання податкової соціальної пільги не розглядається, незалежно від категорії платника податку, що її одержує.

Таким чином, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансу.

Джерело: Єдина база податкових знань


А если ПСП применить к ЗП за месяц, а заплатить месячный ПДФО в день выплаты аванса? Как бы за весь месяц наперёд? Я просто переживаю за то что бы потом при проверке не сказали что с аванса была недоплата, т.к. ПДФО за месяц с применением ПСП меньше чем ПДФО с аванса без применения ПСП. Или вечная переплата по ПДФО. Вот такая дилема. На самом деле мне так платить ( раз в месяц) посоветовали в налоговой консультации год назад , но сейчас налоговики часто советуют вещи противоречащие законодательству, а потом сами же штрафы выписывают. Вот и спрашиваю мнение более опытных бухгалтеров на етот счёт. А то штрафы платить не охота((
В общем я совсем запуталась...перерыла весь интернет но чёткого ответа на вопрос так и не нашла, потому что платят кто как хочет : и 50% ПДФО за мес. при авансе а 50 % при ЗП, кто то коефициенты применяет, кто то считает по стандартному алгоритму без ПСП и висит вечная переплата, а кто то как я платит раз в месяц за весь месяц начисленый ПДФО с прим. ПСП. Так как же всё таки првильно????
ну если у Вас один раз переплата по НДФЛ и Вас это смущает, то на следующий раз при уплате НДФЛ с аванса за следущий месяц заплатите меньше. В чем проблема?
проблема в том что я год платила раз в месяц всю суму при выплате аванса ( сума естественно посчитана для всей ЗП и с применением ПСП). Вот теперь думаю или платить так же или платить по-новому 2 раза в мес. с переплатой. И ещё, что мне будет за то что год платила раз в месяц? какой штраф за недоплату етого налога? и есть ли админштраф?
Ну а чому Ви вважаєте що недоплата? ПДФО нараховується на сукупний місячний дохід. Я теж один раз на місяць плачу по ФОПам податки (на аванс) а ЗП за 2-у половину просто виплачую вже тільки по відомості, не перераховуючи податки. Але з ПСП я не заморачуюся. Я кажу ФОПам - майте межу, або платіть усю ЗП офіційно, або ніякої економії на ПСП я не потерплю і шукайте собі тоді іншого бухгалтера..
Вот в ПСП и проблема. Вот например ПДФО с аванса ( с человека) без применения ПСП 105 грн, а с применением ПСП ПДФО за месяц ( с человека) 100 грн. А таких у меня 6. Таким образом при выплате аванса я плачу 100*6 =600 грн ПДФО и всё. Ето месячная сума. Но тогда плучается недоплата потому что если к авансу ПСП не применять то выходит заплатить я должна 105*6=630 грн. И по итогам месяца 30 грн висит переплатой. Я всегда платила по первому варианту. Вот и спрашиваю: что теперь за ето будет?
Не знаю, я вважаю що це не порушення, та і ніхто це не помітить ні при якій перевірці. ІМХО.
Я бы тоже основывалась на том, что "ПДФО нараховується на сукупний місячний дохід". Раньше (лет 10-15 назад) и проверяли подоходный налог только целиком за месяц (тогда, правда, еще не было повального требования выплачивать з/п 2 раза в месяц, хотя в КЗоТ оно всегда было).
Ну, будет при проверке у вас минимум админ.штраф - так он, как правило, в любом случае будет. Плюс - пеня (с момента выплаты аванса до конца месяца), если охота будет им с этим возиться. То есть факт.
Как правильно - подозреваю, ответить на сегодняшний день невозможно, т.к. как-то все непродуманно в отношении неприменения НСЛ при выплате аванса, и их консультации составлены уж очень формально и буквоедски...
"То есть факт" = имела в виду "То есть не факт"
Не будет у вас вечной переплаты. В одном месяце переплачиваете-в другом не доплатите.И не всегда будет переплата, все зависит от количества раб.дней, которые припадают на рассчетный период для аванса(с 1 по 15 число).
Возьмем оклад 1230, рассчетный месяц-май.
с 1 по 15 отработано 8 р.д., с 16 по 31 - 11 р.д.
НДФЛ с аванса-77,68
НДФЛ с месячной зп(с применением НСЛ)-86,51
Т.е. если вы уплатите в аванс НДФЛ даже с применением льготы то у вас не будет недоплаты.
получается год платила неправильно ((( вот и верь после етого усным консультациям в ДПИ(( кто может точно сориентировать по штрафам? там вроде 25% от недоплаченой сумы первый раз, 50% - второй, и 75 % - третий. плюс пеня и админ? за каждое нарушение. так? у меня получается будет 75 % + пеня за примерно 30 дней + админ?? и так за каждый месяц... ничего себе...
olga220789, та не накручуйте себе так. Якщо при перевірці помітять, то тоді і будете нервувати. А за безплатно - навіщо? Навіть якщо неправильно, то вже ж нічого не поміняєте. Заспокойтеся, прийміть валер'яночки. Хочете тепер перераховувати більше - почнітоь перераховувати більше, але ті нерви, що ви потратите на ще невідомо чи існуючу проблему вже не повернете. smoking smiley
а как вы у себя ПДФО начисляете на аванс и на зарплату?
Я незнаю як потім з цими переплатами 1 ДФ робить. Зараз все просто нараховано= перераховано. А як почати з авансу платити то буде переплата, як її потім показати в 1 ДФ? І якщо людина звільняється то потрібно з неї доутримувати цей податок, а потім довго пояснювати податківцям як вийшла переплата? Боюсь нарватись на ще більші неприємності. Моя ДПІ говорить одне, київська консультація - інше. В інтернеті пишуть третє. Жах.
переплата в 1ДФ не отражается
будет точно так же нараховано= перераховано

в налоговой нет персонификации уплаченого НДФЛ по людям. Поэтому нарахованый всегда равен перерахованому.
Проблемка вроде есть - недоплата 3-5 грн НДФЛ с человека на момент выплаты аванса.
Но это проблема легко решаема - заплатите один раз на 50 грн больше, и пусть они всегда висят для подстраховки. И дальше делайте, как Вам удобно
у меня там давно уже переплата 30 грн висит. Но вот сейчас вопрос а как платить дальше? как всё таки ПРАВИЛЬНО платить ПДФО с аванса? кто как делает начисления?
и ещё как думаете, на много оштрафуют? Я тут посчитала что полгода была недоплата на момент выплаты аванса 88 грн ежемесячно. Но по итогам каждого месяца всё уплачено верно. Как прикинуть суму штрафа? и админ штрафа?
Позвонила в налоговую свою - говорят всё нормально, платите раз в месяц. В городской консультации сказали- не правильно, надо платить 2 раза а переплату зачислять в счёт будущих платежей на основании (!!) заявления! Ну бед же...((( вот незнаю что делать теперь((
Quote
olga220789
у меня там давно уже переплата 30 грн висит. Но вот сейчас вопрос а как платить дальше? как всё таки ПРАВИЛЬНО платить ПДФО с аванса? кто как делает начисления?
не морочьте голову smiling smiley переплата есть, с момента уплаты аванса до момента зарплаты - у Вас переплата есть. всьо smiling smiley оштрафують на вси гроши smoking smiley
Quote
olga220789
Позвонила в налоговую свою - говорят всё нормально, платите раз в месяц. В городской консультации сказали- не правильно, надо платить 2 раза а переплату зачислять в счёт будущих платежей на основании (!!) заявления! Ну бед же...((( вот незнаю что делать теперь((


Омг, какое заявление...Первый раз в жизни о таком слышу.
Я тоже. А не знаете случайно админштраф за неуплату ПДФО применяется один раз за несколько нарушений или за каждое отдельно. А то у меня выходит недоплата была по ПДФО с аванса каждый месяц в течении полугода ( т.е. 6 раз) возникая в средине месяца и погашаясь в конце. В консультации мне сказали что будет пеня + админ штраф. 2-3 н.м.д.г. ( 51 грн). Пеня- копейки, а вот админ - смотря сколько раз начислят. Кто в курсе как ето у них происходит?
Quote
olga220789
Я тоже. А не знаете случайно админштраф за неуплату ПДФО применяется один раз за несколько нарушений или за каждое отдельно. А то у меня выходит недоплата была по ПДФО с аванса каждый месяц в течении полугода ( т.е. 6 раз) возникая в средине месяца и погашаясь в конце. В консультации мне сказали что будет пеня + админ штраф. 2-3 н.м.д.г. ( 51 грн). Пеня- копейки, а вот админ - смотря сколько раз начислят. Кто в курсе как ето у них происходит?

не знаю, но меня этот вопрос тоже волнует, т.к. у меня тоже такое было, когда только перешла на учет зп. Предыдущий бухгалтер показала как она делает, сказала типа не заморачивайся и я по глупости не перепроверила насколько это верно и сама так по началу делала, потом уже начала разбираться...
Стаття 163-4. Порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи

Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, -

тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

И помните о сроках наложения админ.штрафа:

Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

.....

"Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення" - я так понимаю ето значит один раз за все нарушения? верно?
а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення - ето если на момент проверки я продолжала "нарушать"? так? а если нарушала раньше и прошло 2 мес. админ. не будет? Я верно Вас поняла в етих двух пунктах?

А про пеню случайно не знаете как правильно посчитать? может формула есть?
А как вы делали? за что штраф?
"Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення" - это значит, что если вас уже штрафовали за это и потом проверка обнаружила нарушение на протяжение года еще раз, тогда от 3-х до 5-ти.

а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення - если у вас это нарушение было длящееся и в какой-то момент проверка это выявила, то применить к вам штрафные проверяющие могут не позднее 2-х мес. с момента выявления этого нарушения.

Пеня - ст.129 НКУ

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041599999999997