Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Увольнение и получение статуса безработного

Відправлено користувачем 2002_mari 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, существует ли на сегодняшний день разница как увольняться: по сокращению штатов или по согласию сторон?
Как это влияет на получение помощи по безработице (на размер этой помощи и сроки выплаты)?
Спасибо!
За згодою сторін вигідніше...

[www.i-law.kiev.ua]



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!


Я вот только не пойму чем выгоднее?
Ви шо читати не вмієте - я ж дала зсилку...
Якшо коротко - зразу маєш статус безробітного і отримуєш не їхні
розміри допомоги, а свою офіційну зарплату і 9 місяців
можна не переживати, шо пошлють кудись на громадські
роботи - вони мусять запропонувать місце з умовами не гіршими
ніж на роботі звідки звільнено. Бо коли за власним бажанням, то
дві відмови від таких робіт і ти вже не безробітний і відповідно
допомоги не отримуєш...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Але ж людина питається про скорочення, а не за власним бажанням.
Аааааааааааа.....Ну тут гугл їй в допомогу...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Я точно не впевнена, але чомусь мені здається, що за скороченням працівнику вигідніше, бо він має отримати 3-х-місячну вихідну допомогу у розмірі середньої зп при скорроченні і потім допомога теж у розмірі середньї ЗП. але я не на 100% впевнена.
Ну при скороченні так роботодавець мусить виплатить 3-х місячну допомогу,
так хіба протягом тих 3-х місяців дадуть статус безробітнього і по безробіттю
ще платитимуть?!?!?! Ой шось сумніваюсь я...confused smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Лучше по сокращению, т.к. получите еще выходное пособие от предприятия.
предприятие если по сокращению - должно предупреждать службу занаятости за 2 месяца
Quote
Chizh
Лучше по сокращению, т.к. получите еще выходное пособие от предприятия.
+1
Quote
Котег :-)
предприятие если по сокращению - должно предупреждать службу занаятости за 2 месяца
+1
Я умею читать, и спасибо за ссылку.

Перечитала немало нормативки, но не могу найти: в чем разница? Ведь и при сокращении и при согласии сторон выплата пособия начинается в 8 дня после регистрации в фонде занятости, и выплачивается (если стаж более 10 лет) - 70 % от вашей средней зарплаты по последнему месту работы, но не более 4-хкратного размера прожиточного минимума (З 01.01.2014 р. по 30.06.2014 р. максимальна сума допомоги складає 4 872,00 грн., а з 01.07.2014 р. по 30.09.2014 р. – 5000,00 грн, з 01.10.2014 по 31.12.204 року — 5204,00 грн.).

Т..е. тебе даже не заплатят твою бывшую среднюю з/п, потому что установлен максимальный предел.
Насколько я знаю, то при сокращении выплачивают выходное пособие в размере одного среднемесячного заработка.
А выходное пособие в 3-хкратном размере платится, если:

КЗпП
Стаття 44. Вихідна допомога
При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) - у розмірі двох мінімальних заробітних плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) - у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
Quote
Шустрик
Ну при скороченні так роботодавець мусить виплатить 3-х місячну допомогу,
так хіба протягом тих 3-х місяців дадуть статус безробітнього і по безробіттю
ще платитимуть?!?!?! Ой шось сумніваюсь я...confused smiley

Не трех месячное пособие, а один среднемесячный заработок при сокращении.Если говорить о ст. 44 КЗоТ. то трехмесячный заработок выплачивается только если это оговорено в трудовом, коллективном договоре или работодатель нарушил законодательство о труде.
Quote
2002_mari
Как это влияет на получение помощи по безработице (на размер этой помощи и сроки выплаты)?
Спасибо!
Раніше було так: якщо ти отримував вихідну допомогу (від підприємства), наприклад в розмірі трьох окладів, то статус безробітного, тобі встановлювали відразу на 8 чи 9-ий день, але допомогу по безробіттю центр зайнятості починав виплачувати з перервою в 3 місяці (тому що ти вже отримав 3 оклади). Тобто, фактично, якщо вони мають виплачувати 12 місяців допомогу - то реально (якщо ти отримав вихідну допомогу від підприємства в розмірі 3-ьох окладів) будеш отримувати допомогу 9 місяців (12-3=9).
Чи так само зараз, треба уточнити..
небыло никогда такого, это Вы сами выдумали
выходное пособие не было 3 оклада. при сокращении было 2 среднемесячных заработка.
Quote
Котег :-)
небыло никогда такого, это Вы сами выдумали
ну, да )
Сама пройшла цю процедуру в 2009 році. Отримувала 3 оклада офіційно.
Та хоть 10 окладов. По закону - не меньше двух среднемесячных
Котег :-),
я тоді не зрозуміла кому адресоване Ваше повідомлення
Quote
Котег :-)
небыло никогда такого, это Вы сами выдумали
Про розмір вихідної допомоги все я думаю зрозуміло - не менше 2-ох середньомісячних (більше можна). Ще я писала про відкладення строків виплати - ось тут [zakon4.rada.gov.ua] можна більше про це почитати, зокрема:
"5.1. Виплата допомоги по безробіттю відкладається на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надається вихідна допомога або інші виплати при звільненні з підприємств, установ і організацій або після закінчення строку повноважень за виборною посадою, що забезпечують часткову або тимчасову компенсацію втраченого заробітку."
"5.2. Особам, зазначеним у пункті 5.1 цього Порядку, яким вихідна допомога або інші компенсаційні виплати було виплачено одноразово, виплата допомоги по безробіттю відкладається не більше ніж на один місяць, а у разі здійснення таких виплат щомісячно - до закінчення періоду їх виплати."
так выходное пособие выплачивается одноразово, в день увольнения, а не три месяца smiling smiley
Quote
Котег :-)
так выходное пособие выплачивается одноразово, в день увольнения, а не три месяца smiling smiley
ну так крім вихідної допомоги можуть бути і інші компенсаційні виплати. Я ж Вам не розповідала про всі деталі свого звільнення (і що, коли і скільки я отримувала). Ви просто прив'язалися до цифри 3 місяці... Погоджуюсь, що мій досвід не є зразком для всіх, але суть залишається незмінною: "при отриманні вихідної допомоги, виплата допомоги по безробіттю відкладається на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надається вихідна допомога або інші виплати при звільненні з підприємств"
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00036599999999998