Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Плата за користування надрами (прісні підземні води). Help!!!!!!

Відправлено користувачем bushechka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вот нашла
Які особи, що видобувають прісні підземні води, мають право застосовувати ставки визначені у п. 325.2 ст. 325 ПКУ,
Коротка:
Обчислення плати за користування надрами для видобування прісних підземних вод, за ставками, визначеними у п. 325.2 ст. 325 ПКУ, здійснюють громадяни України, іноземці та особи без громадянства - землевласники та землекористувачі, розмір земельних ділянок яких перевищує норми, передбачені ст. 121 Земельного кодексу України, у разі видобутку прісних підземних вод із застосуванням електричних пристроїв у обсязі понад 13 кубічних метрів на особу в місяць (за показниками лічильників) в межах наданих їм земельних ділянок.
Повна:
Згідно із п.п. 263.9.1 п. 263.9 ст. 263 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для суб’єктів господарювання ставка плати за користування надрами для видобування корисних копалин - підземних вод встановлюється у відсотках (відносних значеннях) від вартості товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).
Разом з цим, плата за користування надрами для видобування прісних підземних вод, які видобуваються платниками, зазначеними у п.п. 263.1.6 п. 263.1 ст. 263 ПКУ, обчислюється, за ставками визначеними у п. 325.2 ст. 325 ПКУ.
Підпунктом 263.1.6 п. 263.1 ст. 263 ПКУ визначено, що платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що в межах наданих їм земельних ділянок, розмір яких перевищує норми, передбачені ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ), видобувають прісні підземні води із застосуванням електричних пристроїв у обсязі понад 13 кубічних метрів на особу в місяць (за показниками лічильників).
Враховуючи вищевикладене, обчислення плати за користування надрами для видобування прісних підземних вод, за ставками, визначеними у п. 325.2 ст. 325 ПКУ, здійснюють громадяни України, іноземці та особи без громадянства - землевласники та землекористувачі, розмір земельних ділянок яких перевищує норми, передбачені ст. 121 ЗКУ, у разі видобутку прісних підземних вод із застосуванням електричних пристроїв у обсязі понад 13 кубічних метрів на особу в місяць (за показниками лічильників) в межах наданих їм земельних ділянок.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 121 ЗКУ громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
Частиною десятою ст. 79 прим.1 ЗКУ визначено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об’єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах кордонів України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами (ст. 193 ЗКУ).
Призначенням державного земельного кадастру, зокрема є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин (ст. 194 ЗКУ).
Я буду ставить в 6.2.5.1,это амортизация ОС,грубо говоря имеющих отношение к добыче воды. Насколько я поняла в 6.2.6 отражается амортизация не мат. активов - типа затраты на освоение,експертизы всевозможные,проектировки и т.д....
что нужно ставить в рядке 2 "характер запасів корисних копалин, що ідентифікується об"єкт оподаткування" Розрахунку?
скважина (пресные подземные воды)


Что ставим в 7 строке додатка 2 : ставка плати - 5% или 0,05?
Какой коэффициент рентабельности ставим: 1,15 или 1,22 ?? в 1 кв. 2015
никто не сдавал розрахунок за користування надрами в 1 кв. 2015?
Мне сегодня поведали в "карательном оргАне", что 0,22
Его (коеф-т) нужно указать в деке в ряд.4,4
а моя налоговая говорит 1,15, наверно спят что-ли?
Вот кое-что нашла

У 2014 р. Державна комісія України по запасах корисних копалин здійснила оцінку середненої величини коефіцієнта рентабельності гірничодобувних підприємств за матеріалами державних експертиз геолого- економічних оцінок запасів корисних копалин ділянок надр, виконаних згідно з чинною на той час обліковою ставкою Національного Банку України - 9,5%. Згідно з геолого-економічними оцінками запасів корисних копалин усереднений коефіцієнт рентабельності для всіх гірничодобувних підприємств, за виключенням нафтогазових, визначено рівним 0,15. Усеред¬нений коефіцієнт рентабельності для нафтогазових підприємств визначено рівним 1,65.
На поточний час облікова ставка НБУ складає 14 %, і відповідні їй прогнозні усереднені коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств пропорційно мають дорівнювати, відповідно: для всіх гірничодобувних підприємств, за виключенням нафтогазових, - 0,22, а для нафтогазових підприємств - 2,42.
Наведені величини тимчасових коефіцієнтів рентабельності гірничо¬добувного підприємства, прибутково працюючого в поточних економічних умовах, що визначаються обліковою ставкою НБУ, рівною 14%, рекомендуються ДКЗ для застосування платниками при обчисленні податкових зобов’язань у 2015 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого - економічна оцінка запасів корисних копалин та належне визначення Крмпе ще не виконані.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Кам’янець-Подільської ОДПІ

[kam-pod.gov.ua]
А за 4 квартал 2015г. вы какой коефициент беректе? По этому письму выходит что 0,22?
во 2 кв. ставила 1,22 , а в третьем 1,2857 (строка 4.4)
Quote
ксенья
во 2 кв. ставила 1,22 , а в третьем 1,2857 (строка 4.4)

то вам в налоговой такой сказали? А на 4 кв.? А то у нас инспектор уволилась, остальные морозятся
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034299999999998